Twitter Nasıl Kullanılır?

Her yerde duyduğumuz takip ettiğimiz insanların ya da firmaların ne dediği nerede olduğu ne yaptığı gibi belki bir çoğumuza göre gereksiz bilgileri öğrenebildiğimiz kısacası kullanıcılara 140 karakterlik metin mesajları yazımına imkan veren sosyal paylaşım sitesidir.

http://twitter.com/ sitesine girdiğimizde New to Twitter yazısının altında adımızı soyadımızı posta adresimizi ve şifremizi metin kutularına yazarak Sign up butonuna basarak kayıt oluyoruz. Gelen ekranda twitter sözleşmesini kabul edeceğimiz yazıyı görüyoruz. Aşağıda Create my account butonuna tıklıyoruz. Bir sonraki sayfada ilgi alanlarımıza göre seçimler yaparak hesabımızı açmış oluyoruz.

Kullanımı gayet basit olan Twitter’a 140 karakterlik mesaj yani her yerde duyduğumuz tweetlemek için What’s happening? yazısının altındaki metin kutusuna istediğimiz yazıyoruz ve Tweet’e basıyoruz. Herhangi birini ya da bir firmanın mesajlarını takip etmek için sağ taraftaki Search metin kutusuna adını giriyoruz. Sol tarafta izlemek istediğimiz kişilerin ya da firmaların ismi çıkıyor. Birisine tıkladığımızda mesajlarını göreceğiz. Sürekli takip etmek için ekranın sol üst köşesinde Follow butonuna basıyoruz. Artık bu kişinin paylaştıklarını ana ekranda aramadan göreceğiz.

Twitter Nasıl Kullanılır?” üzerine 10 düşünce

 1. Anonymous

  twitter da ben insanları takip etmek için ekliyorum. ama benim takip ettiklerim beni takip ediyor mu nasıl anlayabilirim?

  Cevapla
 2. Anonymous

  hala çözemiyorum bu twitterı. bir süredir sık kullandığım ve hakkında bir dolu yazı okuduğum halde hala nasıl kullanıldığına tam olarak akıl sır erdiremiyorum. twitter ilk tasarlanırken şu anki hali düşünülerek, geniş bir vizyonla çıkılmamış yola. yani sadece kendi arkadaşlarına durumunu bildirmekmiş amacı.

  oysa şimdi dünya çapında birbirini hiç tanımayan insanlar, hatta ünlüler, gurular, koca koca adamlar network oluşturmak amaçlı kullanmaya çalışıyorlar bunu. kuşlarla balinayı uçurmaya çalışıyorlar. bu kadar karmaşık ve kötü tasarlanmış, üstelik sık sık sorunlar yaşayan bir servisin bu derece popülariteye ulaşabilmesi ilginç sahiden.

  Cevapla
 3. Anonymous

  neredeyse herkesin burayla ilgili hayali bir gün bırakıp gitmek. ama böyle yeteri kadar takipçi edindikten sonra bir kaç sade tweet ile sevenlerine veda etmeyi arzuluyorlar. bir ara sözlüklerde çok vardı bu. böyle mala davara faydası olmayan bir dolu adam veda entryleri yazar sözlüğü bıraktıklarını açıklarlardı. işte tam olarak insanın öldükten sonra arkada kalanları uzaktan izlediğini hayal ederek ölümünün onlar üzerinden yarattığı etkiyi görerek tatmin olma hayali gibi bir şey. artık benzer şey twitter için geçerli. birileri twitter’a veda ettiklerini açıklıyorlar arada. büyük çocuğunluğu da bakıyor ki kimsenin kendisiyle ilgili bir eksiklik hissettiği yok bir süre sonra sesssiz sedasız geri dönüyor. bu kendini haddinden fazla önemse, vazgeçilmez ve değerli görme hastalığının sanal platformlara tezahürü işte. tek bir orijinal kelam etmemiş adam kendisi giderse o ortamda hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını zannetmek gibi hastalıklı bir düşünceyle zahiri mental tatminler peşinde koşuyor.

  bak evladım; değil twitter’ı bırakmak hepten yok olup başka bir boyuta da atlasan ne sosyal ne entelektüel hayatımız sekteye uğramayacak. zannettiğin kadar önemli bir insan değilsin. şu saniyeden sonra tek kelime yazıp çizmesen de muhtemelen farkına bile varmayacağız. kimseden neden burayı bıraktın diye senden izah ya da savunma istediği de yok. yani tebaa muamelesi yaptığın takipçilerine basın açıklamaları yapmadan da çekip gidebilirsin, çok canın isterse de ertesi gün döner gelirsin. nedir bu menşei belirsiz egonuzun şişkinliğinin sebebi anlamıyorum ki arkadaş.

  Cevapla
 4. Anonymous

  🙂 hakkaten yaa herkes kendini çok önemli sanıyor twittera her yaptığı naneyi yazıyor sanki milletin umrundaydı senin şun tuvalette sıçtığın. insanlar hakkaten koyun gibi gütmesini bilenler çok kolay güdüyor koyunlar anlayana

  Cevapla
 5. Anonymous

  teşekkürler bilgiler için hep merak ediyordum nasıl birşey bu twitter diye bu yazı girmrm vesile oldu denedim twitteri ama bence gereksiz meşguliyet

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.