Uzak Masaüstü Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Ağdaki başka biri bilgisayara uzak masaüstü bağlantısı yapmak için önce bağlanılacak bilgisayarda ayarlamalar yapmamız gerekiyor. Bağlanılacak bilgisayardaki bilgisayarıma sağ tıklayıp özelliklere geliyoruz. Vista ve 7’de sol taraftaki Gelişmiş sistem ayarlarına gidiyoruz. Gelen pencerenin sağ üst köşesinde Uzak sekmesine tıklıyoruz. Aşağıdaki 3 seçenekten ortadaki olanını seçiyoruz.( Herhangi bir Uzak Masaüstü sürümünü çalıştıran bilgisayardan yapılan bağlantılara izin ver) Tamam butonuna basarak bağlanılacak bilgisayardaki işlemimimizi bitiriyoruz. Başka bir bilgisayardan bağlantı kurmak istediğimiz bilgisayara bağlanmak için Başlat menüsünde Donatıların içinde olan Uzak Masaüstü Bağlantısı’na tıklıyoruz.
Uzak masaüstü aracının açılan ekranında Bilgisayar etiketinin karşısındaki kuruya bağlanmak istediğimiz bilgisyarın adını ya da biliyorsak ip adresini yazıyoruz ve Bağlan butonuna basıyoruz. Bu şekilde karşımıza diğer bilgisayarın masaüstü gelecektir.

Uzak Masaüstü Bağlantısı Nasıl Yapılır?” üzerine 5 düşünce

  1. Anonymous

    uzak masaüstünün daha ince ayrıntılarıda var. Mesela ayarlardan kendi bilgisayarınızın harddikini ya da yazıcısını bağlandığınız bilgisayara paylaştırabiliyorsunuz.

    Cevapla
  2. Anonymous

    kendi agımdaki pc ye uzak masaüstü baglantısı ile bağlanmak istiyorum radminle denedim olmadı

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.