Hoşçakal Outlook Express! Karşınızda Windows Live Mail

E-postanız için hala Outlook Express kullanıyorsanız, yerine Windows Live Mail kullanmayı düşünmenin zamanı geldi. Windows XP kullanıyorsanız ve daha Windows 7‘ye yükseltmediyseniz bile, Windows Live Mail‘i deneyebilirsiniz.
Windows Live Mail‘i karşıdan yüklemek için, Windows Live Mail web sitesine gidin.
Windows Live MailOutlook Express‘e benzer, ancak şu ek özelliklere sahiptir:
  • Windows Live Hotmail‘e serbest erişim. Bir Hotmail hesabına kaydolmak için, Hotmail web sitesine gidin
  • Windows Live Messenger, Windows Live Profile ve Windows Live People ile birlikte çalışma
  • Hotmail, Yahoo!, AOL veya Gmail gibi popüler e-posta hizmetlerine ya da Internet servis sağlayıcısı (ISS) e-posta adresinize bağlanma özelliği
  • Çok sayıda popüler e-posta hizmetini otomatik olarak yapılandırma özelliği. Tüm yapmanız gereken e-posta adresinizle parolanızı girmektir. Windows Live Mail, o hizmet tarafından kullanılan e-posta sunucuları için doğru ayarları otomatik olarak girecektir.
Windows Live Mail'deki bir iletinin resmiWindows Live Mail, e-posta kullanarak fotoğraf ile slayt gösterileri göndermeyi ve Yahoo! ile Hotmail gibi çoğu popüler e-posta hizmetinden e-posta denetlemeyi kolaylaştırır.

Windows Live MailWindows Live Hotmail

Windows Live Hotmail ücretsiz, web tabanlı e-posta sağlayıcılarının en büyüklerinden biridir. Bu, birden fazla bilgisayarınız olduğunda, sık seyahat edip çeşitli bilgisayarlar kullandığınızda veya hiç bilgisayarınız yoksa yararlı bir hizmettir. İletiler bilgisayarınız yerine merkezi bir konumda depolanır, bu sayede nerede olursanız olun her zaman kullanılabilir durumdadır. Windows Live Hotmail ile, çalışan bir Internet bağlantısı ve desteklenen bir web tarayıcısı olan herhangi bir bilgisayardan e-posta gönderip alabilirsiniz.
Windows Live Hotmail web tabanlıdır, bu nedenle ileti gönderip almak için bir Internet bağlantınız olmalıdır. Hotmail genellikle Internet Explorer veya desteklenen başka bir web tarayıcısı üzerinde çalışır ve tüm iletilerinizi bir Hotmail sunucusunda depolar. Ancak Hotmail iletilerinizi, iletileri bilgisayarınızda depolayan Windows Live Mail ile alma seçeneğiniz vardır.
Windows Live Mail bilgisayarınıza yüklediğiniz bir e-posta programıdır. Bir e-posta hesabından veya Hotmail dahil farklı e-posta hizmetlerine sahip birden çok hesaptan ileti gönderip almanızı sağlar.
Windows Live Mail ile e-posta kişisel bilgisayarınızda depolanır ve bu da, Internet’e bağlı olmadığınızda bile iletilere erişmenizi, onları okumanızı ve yenilerini oluşturmanızı sağlar. Bağlandıktan sonra, Windows Live Mail iletileri gönderip alacak ve hesaplarınızı güncelleştirecektir.
Windows Live Mail popüler e-posta hizmetlerinin yanı sıra en küçük ISS’lerin e-posta hizmetleriyle bile çalışacak şekilde tasarlanmıştır. E-posta sağlayıcısının tüm yapması gereken Postane Protokolü (POP3) veya Internet İleti Erişim Protokolü (IMAP) erişimi sunmaktır. (Yahoo! Mail gibi bazı popüler hizmetler POP3 erişimi için birinci sınıf abonelik gerektirir.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.