Video Nasıl Yapılır?

Windows programlarından biri olan Movie Maker ile nasıl videolar yapılacağına bakalım.
Windows 7’de Live parçaları ile gelen Windows Live Movie Maker’ı başlat menüsünden açalım. Eğer başlat menüsünde bulamadıysanız. Live Temel Parçaları yükleyerek Movie Maker’ı programlara eklemiş olursunuz. Windows Live Movie Maker ile fotoğraflarınızı ve videolarınızı  filmlere dönüştürebilirsiniz. Hikayenizi anlatmanıza yardımcı olacak özel efektler, geçişler, ses ve açıklamalı alt yazılar ekleyerek arkadaşlarınızla ister web’de, ister bilgisayarda, televizyonda, mobil aygıtta veya DVD’de paylaşabilirsiniz.
Programı açtığımız zaman karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Movie Maker’ın ana ekranın görüyorsunuz. Yukarıdaki menülerden Video ve fotoğraf Ekle Seçeneğini seçerek ya da Web Kamerası Videosu seçeneğinden bilgisayarımıza bağlı olan kameradan görüntü alarak video ekleyelim.
Videoyu Eklediğimiz zaman sol tarafta videoyu görebilir ve oynatabiliriz. Sağ tarafta ise videomuzun görüntü zaman aralığını görüyoruz.

Menülerden Müzik Ekle seçenepği ile yüklediğimiz videoya istediğimiz müziği ekleyebiliriz. Menüden Filmi Kaydet Seçeneğine geldiğimizde farklı kayıt seçeneklerini göreceğiz. Burada internet, mobil aygıtlar ya da yüksek kalite için farklı kayıt seçeneklerinden birini seçerek videonuzu kaydedebilirsiniz. Windows Live Movie Maker’ın bir diğer özelliği ise Filmi Kaydet seçeneğinin hemen üstünde bulunan Filmi Yayınla seçeneği ile facebook, youtube gibi sosyal ortamlara zahmetsizce gönderebilmeniz.
Movie Maker ile fotoğraflarınızı filme çevirebilirsiniz. Bunun için Video ve Fotoğraf ekle seçeneğinden istediğiniz fotoğrafları aynı anda seçerek ekleyin. Sağ tarafta eklediğiniz fotoğrafları görebilirsiniz. Burada istediğiniz gibi fotoğraf sırasını değiştirip yukarıda anlattığımız gibi fon müziği ekleyerek ve çeşitli efektler de katarak güzel videolar oluşturabilirsiniz.


Video Nasıl Yapılır?” üzerine 6 düşünce

  1. Anonymous

    yapannnnn olursa bana yazsınnnnnn kaç gündür kamera ile uğraşıyorum olmuyooooooo

    Cevapla
  2. halil

    hocam çok güzel açıklamışsınız teşekkür ederim. kısa ve öz lafı evelemeden gevelemeden işte bu.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.