Outlook Sorunu

Ms Outlook programında birçok farklı sorunla karşılaşabilirsiniz. Biz en sık karşılaşılan sorun ile ilgili çözüm yolundan bahsedelim.
Outlook programında genellikle veri dosyası kaynaklı sorunlar çıkıyor. Bunlar genellikle veri dosyasının düzgün kapanmamasından kaynaklanan dosya bozulma sorunu ve dosya boyutu ile sorunlardır. Outlook’u açtığınızda Outlook düzgün kapanmadı hatasını veriyor ise veri dosyanızda bir sorun olduğunu anlayabilirsiniz. Bu sorunu düzeltmek için outlook içinden işlemler yapılabildiği gibi office klasöründe bulununa outlook veri dosyasını düzeltmeye yarayan scanpst programı ile de işlemi gerçekleştirebiliriz.  Scanpst aracı ile düzeltmek için Bilgisayarım’ı açıyoruz. C sürücüsüne oradanda program dosyaları klasörüne giriyoruz. Office1X(11,12 vs..) klasörüne giriyoruz. Bu dizinde scanost ve scanpst adında iki uygulama dosyası göreceğiz.

Scanost exchange hesabı olan outlook kullanıcılarının programında oluşturduğu veri dosyasıdır. Bizim pop3 hesabımız olduğunu varsayıyoruz ve scanpst dosyasını tıklıyoruz.
Karşımızı Office Outlook Gelen Kutusu Onarım Aracının ekranı gelecektir. Gözat butonuna tıklayarak düzeltmek istediğimiz Outlook veri dosyasını seçiyoruz. Genelde veri dosyası yolu “C:\Users\Kullanıcı Adı\AppData\Local\Microsoft\Outlook” şeklindedir. Bu dizinden pst dosyamızı seçiyoruz. Eğer uzatısını göremiyorsanız isi muhtemeln Outlook’tur. Başlat butonuna basarak dosyamızı onarmış oluyoruz.

Outlook Sorunu” üzerine 3 düşünce

  1. Anonymous

    kaç gündür outlook bu sorunu düzeltmek için saatlerimi alıyordu. microsoftun bu programı neden ayrı yaptığını şimdi anladım

    Cevapla
  2. MUSA GÖKSUN

    outlook da açılan sayfamdaki yazı karekterleri okunmayacak kadar küçük karakterdeler. sorunun çözülmesine yardımcı olursanız sevinirim.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.