Apple Yeni iPad Geliştiriyor

Apple ve bileşen tedarikçileri yeni nesil iPad’in deneme üretimi için Asya’daki assembler ile çalışarak bu konuda rakiplerinin önünde kalmak istiyor. 2012 yılında iPad için yeni ekran panelleri ve çipleri üretim planlaması yapılıyor.
Yeni nesil iPad’lerde yüksek çözünürlüklü ekranlar bekleniyor. Tedarikçiler Apple’ın 9,7″ ekran siparişi vereceklerini söyledi. Bileşen tedarikçi şirketlerinden biri Apple’ın dördüncü çeyrekte zaten 1,5 milyon iPad 3s için parça siparişinin olduğunu söyledi. Ancak final üretimden önce yeni nesil iPad için verim oranını artırma çalışmaları yapılcak.
Apple’ın birçok diğer büyük kişisel bilgisayar ve tüketici elektroniği markaları gibi ürünleri sorunsuz değil. Bu konuda üretim üzerinde uzmanların ağırlık vermesiyle üretim kalitesi artırılabilir.

Apple’ın ürünleri bu çeyrekte 9,3 milyon adet sattı. IPhone akıllı telefon ve diğer elektronik cihazların yüksek satışı ile birlikte bu dönem Apple’ın net karı bir önceki yıla göre 3,25 milyar dolar artarak 7,31 milyar dolar oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.