Dosyalarımı nasıl Pdf’e çeviririm?

Word, excel ya da buna benzer programlar ile hazırladığınız belgelerinizi pdf çevirici programları ile pdf formatına çevirebilirsiniz. Pdf formatına çevirmek belgelerinizi her okuyanın kolaylıkla değiştirememesini sağlayacağı için bu konularla ilgili bir çok karışıklığı önlemiş olacak.
Birçok ücretsiz pdf çevirici bulunmaktadır. Bunlardan herhangi birini ücretsiz olarak internetten indirebilirsiniz.
Biz bu programların en popülerlerinden biri olan doPDF programını kuralım ve belgelerimizi nasıl pdf yapabileceğimizi görelim.

Google’da dopdf olarak arattığınızda ilk sıradaki siteye girin. Site her ülkede farklı fdilde açılabiliyor. doPDF sitesinin Türkçe desteği bulunuyor. Siteye girdiğimizde ana sayfada indir butonuna basarak programı ücretsiz olarak indirelim.

doPDF yüklendikten sonra, denetim masasından yazıcılar  bölümünde doPDF yazıcı olarak görünecektir. Pdf formatına dönüştürmek için, dönüştürmek istediğiniz belgede yazdırdırma işlemi yaparak yazıcı olarak doPDF’i seçmeniz yeterlidir. Microsoft Word, Excel, Not Defreri ya da kullanmak istediğiniz başka bir yazılımı açın , Yazdır seçeneğini seçerek yazıcılardan doPDF’i seçin. Dönüştürme işlemi başlaaycaktır. İşlem tamamlandığında, size dosyanın nereye kaldedildiğini soracak. İstediğiniz yeri seçerek yeni pdf formatlı belgenizi kaydedebilirsiniz. Bu işlemden sonra  varsayılan PDF görüntüleyici ile dosya otomatik olarak açılacak.

Dosyalarımı nasıl Pdf’e çeviririm?” üzerine bir düşünce

  1. Anonymous

    harika bir program dopdf bu kadar basit kullanışlı ve bedava bir program yok bence günde anlarca kez kullanıyorum

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.