Firefox 7 Beta

Mozilla son bir ay içinde sürüm çıkarma rekorunu kırdı. Yaklaşık 2 hafta önce Firefox 6 sürümünü çıkardıktan sonra geçen hafta Firefox 7 beta sürümünü de kullanıcılarına sundu. Firefox 7 beta sürümünde eski sürümlerde olmayan bazı dikkat çekici özellikler bulunuyor.

Bunlardan en önemlileri grafik işlemede eki sürümlere göre Firefox 7’nin oldukça hızlanması. Firefox 7 beta’nın asıl önemli olan özelliği ise eski sürüm Firefox’lara göre yüzde 50 daha az bellek harcaması. Bu browser için çok faydalı olacak. Hepimiz bazen on web sayfasını hepsini okumasakta açık bırakıyoruz. Firefox 7 beta bizim bu açık bıraktığımız sayfaları kapattığımızda tamamen bellekten silerek yer açıyor. Eski sürümlerde ise bu açık sayfalar hemen bellekte silinmiyordu.

Bu hızla Mozilla Firefox 7’nin final sürümünü çok bekletmeden çıkaracağını söyleyebiliriz. Mozilla bir açıklamada artık Firefox sürüm bilgilerinin olmayacağını söyledi. Bu muhtemelen Mozilla’nın çok kısa sürelerle yeni sürüm çıkaracağı anlamına geliyor.

Firefox 7 Beta” üzerine 2 düşünce

  1. Anonymous

    7 8 9 10 devam eder bu. siz interent explorerden şaşmayın derim en güvenlisi yine explorer mozilla kullanırken şifrelerim çalındı

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.