iPhone 5 Geliyor

iPhone 4 Apple’ın yeni model üretim hızına göre ömrünü doldurmak üzere. iPhone 4’ün üst versiyonu olacak iPhone 5 söylentileri giderek yayıldı. Resmi olmayan açıklamalara göre Apple iPhone 5’i eylül ayında tanıtacak. Yeni iPhone 5’in tasarımda daha ince olacağı söyleniyor.

Son gelişmelere göre Apple Tayvanlı üreticisine 10 milyon adetlik sipariş verdiği açıklandı. Şirket teslimatı eylül ayında bitirmiş olacak. Yabancı kaynaklı haberlere göre iphone 5’in eylül ayında satışa sunulacağı yönünde. Bu bilgi netlik kazanmamakla birlikte geçen sene bu tarihte iPhone 5 yerine iPhone 4s modelinin çıkması iPhone kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmıştı. Ancak rakibi olan Samsung Galaxy S3 gibi iphone’a rakip modellerini çoktan satışa sundu ve satış rekorları kırdı. Bu nedenle Apple zaman kaybetmeden iPhone 5’i çıkarmak istiyor. Yeni iPhone için verilen 12 Eylül tarihi tedarikçilerin belirtilen zamana yetiştirememe sorunu nedeni ile değişebileceği söyleniyor. Ancak Eylül ayında iphone 5‘in kesin açıklanacağı gözüyle bakabiliriz.

iPhone 5’te temel değişen ve üzerinde önem verilen özellikler kamera çözünürlüğü ve ekran boyutu olacak. Apple’ın iPhone 5 ile birlikte aynı anda fiyatı daha uygun bir iPhone modeli duyuracağı bekleniyor. Bu ucuz modelde büyük ihtimalle veri depolama boyutu küçülecek. Apple bu strateji ile ürünlerini daha geniş kitlelere ulaştırmış olacak.

iPhone 5 için üretilmiş kamera ve pilin görüntüleri internete sızmış durumda. iPhone 5 kamerasında maalesef çift led görünmüyor. Apple yine her zamanki politikasını uygulayarak bazı özellikleri önceki sürümlerde olduğu gibi kısacak görünüyor.
26.08.2011
iPhone ve iPad üreticisi Foxconn firmasının Çin’deki fabrikasında çıkan yangın sonucunda üretim durduruldu. Bu durdurma sonucunda apple cihazlarının ülkeye gelişi etkilenebilir.
iPhone 5 Konsept ile apple daha önceden patentini aldığı lazer klavyeyi ve holografik sistemini kullanarak bir görüntü hazırlamış Muhtemelen bu özellikler videodaki gibi henüz çalışmıyordur. Ancak apple bu iki özelliği videodaki şekilde kullanıcılara kullandırabilirse çağ atlamış olur

Son haberlere göre uzmanların görüşleri Steve Jobs’un istifası iPhone 5’in çıkışını hızlandıracağı yönünde. Bunun nedeni ise Apple hisselerini düşüş trendinden çıkarmak. Apple hisseleri Steve Jobs’un istifası üzerine hızlı bir şekilde düşmeye başlamıştı.

iPhone 5 çıkmadan önce iPhone 5‘e Jailbreak yapılıp yapılamayacağı ile ilgili forumlarda bir çok konu açılmış durumda. Tabi bu konudaki düşünceler tahminden öteye gitmiyor. Jailbreak, iPhone ve iPad gibi apple cihazlarında appstore dışında herhangi bir 3. parti program kurmak için yapılan modifikasyondur. Bu işlem kırma olarak tabir edilsede bir çok insan kullandığı cihaza özgürce yazılım yüklemenin hakkı olduğunu düşünüyor.

Apple iPhone 5 tanıtım etkinliğini öncekilerde olduğu gibi büyük ihtimalle  San Francisco ya da California eyaletlerinden birinde yapacak. Ancak Amerika‘daki kasırga sonucunda oluşabilecek felaket durumuna karşı  Apple’ın lansman yerini değiştirmesi gerekecek.

Apple, iPhone 5 ile birlikte gelecek ios5 işletim sistemi için birçok uygulamayı Appstore’a koydu. Bunlardan en ilginci Japonya’da çok sık olan depremler için deprem uygulaması. Uygulama çoktan Appstore’da yerini aldı. Uygulama deprem felaketinden etkilenen Japon halkının depremi önceden haber almasını sağlayacak.

iPhone 5 ile birlikte yeni iletişim teknolojisi olan LTE(Long Term Evolution) kullanılabilecek. Apple iPhone 5’i LTE destekli çıkaracak. LTE, 3G’nin daha gelişmiş şekli olan çok daha hızlı veri transfer sistemidir. LTE’yi 4G iletişim yapısı olarak tanımlayabiliriz.

Apple iPhone 5‘in satışı ile birlikte iphone 4 fiyatlarında oldukça fazla indirime gidecek. Uygun fiyatlı iPhone 4’lerin eski verisyonlarından tek farkı eski iPhone’lara göre azaltılmış belleği olacak. Apple, iPhone üreticisi iki tedarikçi firmaya üretim kapasitelerini artırmaları ile ilgili direktifleri verdiği söyleniyor.

iPhone 5 geliş tarihinin kasım ayı olabileceği söylentileri dolaşıyor.

iPhone 5 prototipi bir barda kaybedildi

iPhone 5 prototipi bir Apple çalışanı tarafından kaybedildi. Bu durum iPhone 4 çıkmadan önce de olmuştu. iPhone 4 prototipi piyasaya çıkmadan önce kaybedilmişti.  iPhone 5 iPhone’u kaybeden çalışan tarafından çok yüksek ücretlere satılmış olabilme ihtimali bulunuyor.

Apple kaybedilen iPhone 5 prototipi ile ilgili yeni ipuçları arıyor.

San Francisco polisi, Cuma günü Apple şirketine kaybolan iPhone prototipi için yardım ettiğini açıkladı. Apple bu konuda yorum yapmaktan kaçınıyor. iPhone San Francisco’da bir barda kaybedildiği söyleniyor.

iPhone 5 ile ilgili çalınma haberlerinin doğru olmadığı söyleniyor. iPhone 5′in bir barda çalınma olayının Apple’ın bundan önceki iPhone’lar gibi iPhone 5 için de bir reklam kampanyası olma ihtimali olmasından şüpheleniliyor.

Apple rakibi Samsung’un Galaxy satış stratejisine göre iPhone 5 çıkış tarihini belirleyeceği düşünülüyor.

Apple’ın iPhone 5 için Tayvanlı üreticisine 10 Milyon adet sipariş verdiği ortaya çıktı. Apple yeni uygun fiyatlı iPhone’u 200 doların altında bir fiyat etiketi ile satacak.

BestBuy’dan sızan bir rapora göre iPhone 5 ler ekim ayında çıkıyor. Bestbuy çalışanları ekim ayının 1’i ya da  21’inde çıkma durumuyla ilgili base girdikleri söyleniyor.

Bazı firmalar iPhone 5 için ön sipariş almaya başladılar. Bu durum iPhone 5’in çıkış tarihinin çok yakında belli olacağını gösteriyor.

iPhone 5 üretimine başlandı. Son haberlere göre Apple, iPhone’ları üreten fabrikalara montajı başlatma talimatı verdi.

Foxxcon gibi iPhone 5 üreten fabrikalar tam kapasite ile iPhone üretmeye başladılar ve iPhone 5 piyasaya çıkana kadar tam kapasite iPhone 5 üretecekler.

Yapılan araştırmalara göre iPhone 5 sipariş iönceki sürüm iPhonelardan çok daha fazla durumda. Üretimin bu telebe göre şekillenmesi bekleniyor. Ayrıca iPhone 5 kılıflarınında da aynı şekilde üretim artışına gidilecek.

Güvenilir kaynaklardan alınan bilgilere göre iPhone 5’in 4 ekimden itibaren piyasaya sunulacağı kesinleşiyor.

iPhone 5 Haziranda Geliyor

Bir japon kanalaındaki programda konuşan foxconn yetkilisinin söylediklerine göre iphone 5 bu yıl haziran ya da ekim ayında piyasaya sürülecek. iPhone 5 için halihazırda binlerce kişinin çalıştığı söyleniyor.

iPhone ile ilgili diğer haberler


iPhone 5 Geliyor” üzerine 297 düşünce

 1. Anonymous

  bence eski iphonelara göre fazla fark olmayacak neden mi bana yine bunların reklam kokan hareketleri gibi geliyor

  Cevapla
  1. Mert Şahin

   ha şunu bileydin en mantıklısını söylemişsin arkadaşım iphone ve apple tamamen reklam üzerine kurulu yoksa teleofonları ahımşahım bişey değil diğer telefonlarda çok daah iyi özellikler var ama reklamı olmadığı için satılmıyor

   Cevapla
  1. Anonymous

   İphone yeni modellerini çoğu zaman yaz aylarında cikarıyor. amerikaya giden arkadaşların yogun oldugu zaman piyasaya cikiyor ve iphone alıp medyadan daha çok iphonenin yapamadigi reklami yapmis oluyorlar.

   Cevapla
  2. Anonymous

   İphone yeni modellerini çoğu zaman yaz aylarında cikarıyor. amerikaya giden arkadaşların yogun oldugu zaman piyasaya cikiyor ve iphone alıp medyadan daha çok iphonenin yapamadigi reklami yapmis oluyorlar.

   Cevapla
 2. Anonymous

  1.2GHz işlemci, 3.7 inç bir ekran, 4g, ince tasarım, telefonu bir cüzdan haline getireceği de konuşulanlar arasında Yani iPhone 5’iniz yenikredi kartınız olabilir tüm bunlar yenilikten sayılmıyor mu?

  Cevapla
  1. Anonymous

   gelmeden nasıl anladın wirelessinin kötü olduğunu :DD bizim milletimiz işte bilgisi olmadan fikri vardır her zaman kardeşim adamlar dünyanın argesini yapıyor trışka wirelessinimi unutacak apple siz iphone için harcana paraları biliyomusunuz adamlar herhalde araştırma geliştirmeyi rahat rahat yapar

   Cevapla
  2. Anonymous

   daha iphone 5 yokken piyasada nereden anladın wirelessinin kötü olduğunu :DD bizim milletimiz işte zikri olmadan fikri var her zaman yaa kardeşim apple o kadar salakmı iphone ipad gibi cihazlar kaç milyar doalr kar getriiyor adam argeye paramı harcamıcak araştırmanında geliştirmeninde en kralını yapar

   Cevapla
 3. Anonymous

  şimdi en son eylül mü ekimdemi çıkacak yok mu bi bilen eyülülse iphone 4 alacaktım 5 alırım artık

  Cevapla
  1. Anonymous

   ne uygunu olcak be birader yaa bizim ülkede uygun kelimesi geçmez bilmiyomusun. amerikada benzin 40 kuruş bizde benzin 5 lira orada kişi başı gelir 50.000 dolar bizde 5.000 dolar hem az kazanıp hemde en pahalı şeyleri nasıl kullanıyoruz deilmi çok komik bu durum

   aynı şekilde iphone larda da böyle olacak adam iphone 4s i 199$ dan satıyor bizde ise 2000tl ne iştir bu biz mi çok zenginiz hayır görüyorsunuz adamların kişi başı milli geliririn onda biri

   nedir biliyomusunu zdurum biz üçüncü dünya ülkesiyiz. büyük ülkedekiler diyorki bizim gibi ülkelerde parası çok olan agalar iphone ve benzin alsın yeter diğer gereksiz insanlar alark dünya kaynaklarını tüketmesin biz tüketeceğiz diyorlar

   işte bu yüzden ne 199 dolara iphone nede 40 kuruşa benzin alabiliyoruz. bu böyle gidecek biz her zaman bunları çok çalışarak alabileceğiz üçüncü dünya ülkeleri öyle savurgan olmayacakki kaynaklar gelişmiş ülke insanlarına kalsın.

   Cevapla
  1. Anonymous

   İphone yeni modellerini çoğu zaman yaz aylarında cikarıyor. amerikaya giden arkadaşların yogun oldugu zaman piyasaya cikiyor ve iphone alıp medyadan daha çok iphonenin yapamadigi reklami yapmis oluyorlar.

   Cevapla
  2. Anonymous

   fiyata hiçbizaman güzellik yapmaz o firma çakalalr daha iphone 3 fiyatını bile indirmiyorlar hala sattıkları halde 1000 liraya satılıyor başka markanın en son modelini alırsın o paraylan

   Cevapla
 4. Anonymous

  aynen bende ıphone 4 alıcaktım ama 5 inin eylül ayında çıkacağını duyunca biraz daha beklemye karar verdim. bir de şöyle bir duyum aldım telefon eylül de çıkacak ama trye sürümü ağustosu bulur diyorlar. bu konu hakkında fikir sahibi olan var mı?

  Cevapla
 5. Anonymous

  sanmıyorum turkcell ve vodafone o kadar bekletmez bastırır yoksa yine yurt dışından kaça geitrmeye başlar millet

  Cevapla
 6. Anonymous

  turkcell maillrinde 5 kasımda geleceği yazıyomus herhalde buraya 5 kasımda gelecektir. bence getirmezlerse kendileri kaybeder

  Cevapla
 7. Anonymous

  apple artık global düşünüyor. tahminimce bütün dünyaya aşağı yukarı aynı zamanda dağıtılacak ve satılacak nasıl olsa her ülkede raha satılıyor

  Cevapla
  1. Anonymous

   ne oldu gurudun kaldın bi ahahahha laa daha bir yıl bekleyeceksiniz ayfonunuzu adamlar işi ağardan satıyor

   Cevapla
  2. iphone 5

   bu sefer kesin geliyor galiba apple fuarda ios 6 yı tanıtıyormus ios 6 yı tanıtıyorsa yakkında iphone 5 i tanıtacak demektir çünki ios iphone 5 te çalısacak iphone 4s de çalısmayabilir bugün yarın belli olur akibeti ben iphone 5 almayı bekliyorum neredeyse 1 yıl olucak ama beklediğime deydi yakında elime alırım şıkır şıkır iphone 5 imi havamı atarım

   Cevapla
  3. Anonymous

   gelirse ekime gelmesse kasıma kadar yolu var 🙂 anladın sen onu ama ne ekim ne kasım eylülde geliyor ayfonnnn haydeee hoppaa

   Cevapla
 8. Anonymous

  amerikadaki fiyatlarına baktımda ne kadar ucuz yahu biz resmen bikaç katına alıyoruz asıl şu fiyat işini düzeltselerde benim gibilerde alabilse

  Cevapla
  1. Anonymous

   bizde daha ne kazıklar var bu neki her sey pahalı benzin orada sudan ucuz bizde5 lira neredeyse elektronik 4 te bir fiyatına hayat ucuz hemde kişi başı gelir 40 – 50 dolarlar civarında ne yapıyor bu adamlar bu parayı bir düşünün bakalım biz burada açlıktan nefesimiz kokarken

   Cevapla
 9. Anonymous

  inşallah artık iphone 5 te tüm özellikler vardır. apple ötekiler gibi bazı özelliklerini kırpmamıştır umarım

  Cevapla
  1. iphone5

   yok fotoğraftaki ipnone 5 in amca oglu 😀 ama büyük ihtimal kuzenler benzerler o yüzden resimlerdeki gibi bi şey cıkabiliri iphone 5 iphone 6 iphone 7 hepsi birbirinie benzeyecek zaten boşuna düşünmeyin.

   Cevapla
  2. Anonymous

   yok fotoğraftakinin terse hey allam yaa ne dangozsunuz siz yaa iphone 5 daha kimsenin görmediği bir şekilde bunu kafanıza sokun o kalın kafanıza anlayın artık apple son ana kadar iphone 5 için bir şey söylemezde göstermezde tanıtımında göreceğiz yeni iphoneyi o zaman anlıycaz ne şekidle oldugunu

   Cevapla
 10. Anonymous

  Buna katılıyorum
  iphone 4 te sim locktantan dolayı herkesin dili yandı buna bende dahilim ilk aldıgım kitliydi aylarca bekledim şimdi insanımız akıllandı bir daha kitli alıcagını sanmıyorum 7 ay bekleyen oldu kilidin kırılmasını ve hala kırılmadı biliyorsunuz 🙂 Şimdi yurt dısından kitli getiricekler burda fiyatı 1500 lerde olucak e Türkiye garantilisini söylemeye gerek bile görmüyorum iphone 4 bile 2 bin tl nin üzerinde satılıyor bazı yerlerde 5 te aynı şekilde olucak yani demek istediğim iphone 5 i biz 1 sene sonra şu an simkilitsiz iphone 4 ü kullandıgımız gibi kullanabilcez piyasa doyucak doyduktan sonra artık orta sınıflı yani bizi kastediyorum kullanabilmeye başlıcaz o yüzden ben hesap yaparken simkilidi bir iphonu değilde simkilitsiz üzerinden yaparım ki artık kime sorsanız bi kere dilim yandı der 3-5 kurus daha verip simkilitsiz alıcam der… Ama şuda varki arkadaşın dediği gibi bu tamamen bütçe ve keyif işi her malın alıcısı olduğu gibi iphone 5inde cıktıgı günde alıcak olanlar var ben fiyat / performans alıcısı oldugum için ve paranında değerini bildiğim için bekleyenler kulübünde olucam şu an kilitsiz iphone 4 ümü kullanmaktan çok zevk alıyorum 2 yıl sıkıntısız daha götürceğindende adım gibi eminim

  Cevapla
 11. Anonymous

  hepsi burada en uygun olamayabilir ama en güvenli alışveri yaparsın ordan almanı tavsiye ederim 2. el düşünürsen ben yardımcı olurum bende değiştirmeyi düşünüyorum

  Cevapla
 12. Anonymous

  Digitimes’a göre iPhone 5’in üçüncü çeyrek sevkiyatı, aslında 7 milyon birimden 5.5 ile 6 milyon arası birime düşürüldü; ancak 2011’in dördüncü çeyreğinde 14 milyon birimden 20 milyon birime yükseltildi.Apple, 2011’de toplamda 95 milyon iPhone dağıtmış olacak.

  Cevapla
 13. Anonymous

  apple sanal klavye üretimi üzerinde araştırıyormuş bundan sonraki iphonelar masaüstünde sanal klavyeyle kullanılırsa mükemmel olur. yeni modellerde ekranlarda büyüdüğü için netbook şeklinde kullanılabilir

  Cevapla
 14. Anonymous

  Benim 200 tl lik telefonla aynı parasını çöpe atmak istiyenler sıraya girsin.ülkenin bu şekilde sömürülmesi çok yazık bir zamanlar takoz telefonları 1500-2000 dolara kakaladılar şimdi yolda bulsan tekme atar geçersin bunlarda böyle olacak 10 yıl sonra çöpe at.

  Cevapla
 15. Anonymous

  geçenlerde bizim devlet yerli akıllı cep telefonları üretimine geçildiğini belirtmişti. çok geride kaldık çook

  Cevapla
  1. iphone5

   bu sefer kesin geliyor galiba apple fuarda ios 6 yı tanıtıyormus ios 6 yı tanıtıyorsa yakkında iphone 5 i tanıtacak demektir çünki ios iphone 5 te çalısacak iphone 4s de çalısmayabilir bugün yarın belli olur akibeti ben iphone 5 almayı bekliyorum neredeyse 1 yıl olucak ama beklediğime deydi yakında elime alırım şıkır şıkır iphone 5 imi havamı atarım

   Cevapla
 16. Anonymous

  en büyük özelliği cepten cebe transfermiş. cebinizdeki parayı jobsun cebine aktarıyormuş hahaha

  Cevapla
  1. Anonymous

   lan oğlum hala uygun fiyata gelcek yok 200 dolara satılacaka diyonuz manyakmısınız apple o fiyata pilini satmaz iphone nun adamlar bir yıl olmasına ramen iphone 4s i ikibin liranını üstünde satıyo iphone 5 i ikiyüz dolara satarlarmı lan manyakmısınız siz

   Cevapla
  1. Anonymous

   hee doğru üzerindede apple çalışanları uzanıcakmış çıplak lan manyıkmısınız olm siz adamlar üç beşbinliradan behsediyo siz ikiyüz dolardan bahsediyonuz apple tek tek göre elma sokar o fiyata kulaklık bile vermez uyanın artık ayfon mayfon demeyin gidin yatırım yapın

   Cevapla
  1. Anonymous

   bok olmayacak adamlar neye basacak denyolar olm bi tuş lazım yoksa zor olur hersey dokunmatik olmaz ya bozulsa o özellik g.t gibi kalrsınız ondan sonra yok mu beni mikeeeen diye bağırırsınızı

   Cevapla
  1. Anonymous

   heralde olm ne sandın hemen telefonu verceklermi sanıyon önce bi ballandırırlar sonra turkcel ave vodafone a verirler onlar önce güzel bi zker bizi 3üç dört bine satarak sonra dermanı kalan gider alır

   Cevapla
  1. Anonymous

   hocam ekranı en fazla 4 inç yapacaklar apple samsung kadar yenilikçi değil bakma sen biraz samsung zorluyor değişimie apple ı yoksa iphone lar daha çook uzun seneler şimdiki boyutunda olurdu ve olan özellikler on yıl içinde bize gelirdi.

   Cevapla
 17. Anonymous

  telefon tarihinde bu kadar sevilen bi telefon yok galiba sevgilim neredeyse kilotlu çorabında saklayacak elinden düşürmüyor

  Cevapla
 18. Anonymous

  şarzının yine aynı sürede bitmesi kötü oldu bana dayanmıyor yedek ve daha büyük bi tane extradan imal etseler keşke onada fahiş fiyat çekerler kesin ama olsun çok işime yarar

  Cevapla
  1. Anonymous

   herhalde olacak tabi 5 g bile olur 5 ya ama 4 g kesin var zaten her telefon artık 4 g var

   Cevapla
  2. Anonymous

   4 5 6 g bile olacak osruacak sıcacak her bişey yapacak tarhana bile yapacak babo laa hoyt akcın valal gebertirim sizi ayfoncular

   Cevapla
 19. Anonymous

  çakma çin malı ayfon beşler orjinalindan daha güzel olcak belkide internetten araşıtın bana hak vereceksiniz

  Cevapla
 20. Anonymous

  ısınma sorunu nedeniyle testlerden geçirileceği için en iyi ihtimalle kasım ayında çıkacağı konuşuluyor

  Cevapla
  1. Anonymous

   maalsef o fiyatlar ancak yurt dısında olur bizde vergilerden dolayı hiç 200 dolarları göremeyiz en aşşa 1000 tl ye satarlar iphone 4 ü oda sorunlu olabilir güvenilmez şimdi 3s i satıyolar 800 liraya kaç yıl öncesinin telefonu 4ü yada 4si çok daha yüksek fiyata satarlar

   Cevapla
  1. Anonymous

   özellikle Apple tarafından üretilen yeni akıllı telefonlar gişe filmleri haline geldi. Bunları yaşamaya ilk kullananlar arasında olması blok etrafında sonra yakın açılış gününe yutturmaca ardından önceden de söylentiler ve spekülasyonlar, kuyrukları vardır. gişe rekorları kıran filmler gibi, onlar daha fazla veya daha az eleştirmen dayanıklı konum potansiyel müşterilerin önemli bir bölümü bir satın alma yapmak isteyip istemediğinizi de önceden karar verdi ve küçük herhangi bir yorumcusu olduğunu değiştirmez söyleyebiliriz var var.

   Cevapla
 21. Anonymous

  bazıları iphone5 4 kadar iyi olmayacak 4ün yerini dolduramayacak diyor. bunu diyenler daha yeni iphone 4 alanlar galiba 🙂

  Cevapla
  1. Anonymous

   iphone 5 i gördünmüde gonusuyon gocuuuum belkim cok fazla bise koymucaklar adamla bellimi olur bunların işine o zaman ne poh yiyeceeeen heiii bencede daha götü olabilim gibimme geliyyiii

   Cevapla
 22. Anonymous

  şimdi bizim delikanlılar alır bunu kızlara hava atmaya başlarlar sağda solda ellerinden düşürmezler

  Cevapla
 23. Anonymous

  apple da çalışan akrabam yakında bana iphone 5 gönderiyo inceledikten sonra anlatırım size 🙂

  Cevapla
 24. Anonymous

  devrimizin en iyi iki markası bir apple ikincisi facebook bunlara yaklaşabilen firma yok ve arayı dahada açıyolar

  Cevapla
  1. Anonymous

   yok be birader bundan sonrada flash desteği olacağını sanmam çünkü html 5 çıktı ve herkes onu kullanmaya başlıyor html 5le galiba her tür videoyu oynatabiliyosun o yüzden flasha gerek kalmadı kanımca

   Cevapla
 25. Anonymous

  yeni para tuzağı,millette bu teknoloji çılgınlığı olduğu sürece herşeyi pahalıya almak zorunda kalıcaz,bilgisayar parçalarıda aynı şekilde adamlar üst düzeyde ekran kartı veya işlemciyi üretiyor ama hemen satışa sunmuyor önce eskileri satıyor onlardan para kazanıyor önce yani kademe kademe hepsinden para kazanıyor.

  Cevapla
 26. Anonymous

  Bizdeki bu vergilerle biz hiç bir şey alamayız.Her şey çok pahalı hükümet istemiyor herkez her şeyi alsın bu dünyada hep zengiler yaşasın fakirler ölsün.İnsanlığın adaletini ben …. Gerçi bundan sonra en orta halli telefonu alıcam bende N8 mevcut ama bi sorun hangi özelliğini kullanıyorsun diye YANIT= Konuşmak ve mesaj çekmek ha bide operatörüm internetten kazığı soktuğu için TURKCELL maillerime bakamıyorum ha facebook ve tiwiter hayal benim için yani telefon bi halta yaramıyor İphone veya ne nokia ne yaparsa yapsın artık yüksek meblada bir telefon almıyacağım sizde almayın tepkinizi gösterin

  Cevapla
 27. Anonymous

  iphone jailbreak yapana program Quickpwn dir ancak jailbreak lı iphone lar garanti kapsamı dışındadır bilginiz olsun yapmazsanızda apple ın programları dılında uygulama yassak oluyor size

  Cevapla
 28. Anonymous

  amerikada kasırga olacakmış şimdide bu etkiler iphone çıkışını off allam yaaa bıktım beklemekten gidip galaxy alacam

  Cevapla
 29. Anonymous

  ilk gelenleri alarak tester olmayın ilk enayiler alsın çekmeme sorunu gibi sorunlar çıkabilir sizde yırtarsınız

  Cevapla
 30. Anonymous

  burada lte testi yapılıyor tek kelime ile süper veri transferi sabit sistemlerden çok daha hızlı

  Cevapla
 31. Anonymous

  ayfon 4 bile ikibinlirayken ayfon beşe eypıl beşbinlira ister bizim kerizlerde çatır çatır verip parayı alır

  Cevapla
 32. Anonymous

  steve jobsun son halini gördünüzmü adam bideri bi kemik kalmış galiba ölüyor üzüldüm gerçekten o resmi görünce iphone hikaye ölümlü dünya

  Cevapla
 33. Anonymous

  şimdi yeni iphone 4 alanlara çok koyar bu yaa kesin iphone 5 görünümlü iphone 4 yapan kapakalr çıkar doğan görünümlü doğan gibi

  Cevapla
  1. Anonymous

   ben aldım cmanyak bi alet ynı iphone hiç gerek yok wifi internet gps radyo bile var daha ne olsun ve 300 tl fiyatla

   Cevapla
 34. Anonymous

  apple ne yaparsa yapsın neden bir kısım medya ve insanlar bu firmayı ve iphoneu sürekli kötülüyor anlamadım arkadaş gerçekten iyi alet adamlarda işi biliyor daha ne konuşuyorsunuz

  Cevapla
 35. Anonymous

  tüm bu özellikler ile iphone samsung ile yinede baş edemeyecek aha buraya yazıyom

  ekran boyutu 4 inç iPhone 4 serisine göre daha geniş bir ekran iPhone 5 kullanıcılarını bekliyor işletim sistemi olarak iOS 5 işletim sistemi işlemci özelliği olarak 1 ghz den yüksek iPhone 4 üzerinde 5MP olarak gelen kamera özelliği iPhone 5 için 8MP flaşlı olacak
  batarya ömrü önceki iPhone serilerinin iki katı konuşma süresi imkanı tanıyacak.
  sosyal ağlara erişim çok daha etkin ve bütünleşik bir yapı içerisinde olacak.
  Bluetooth 3.0 kullanımı ile hızlı veri aktarımı ve 4G ağlara erişim olanağı.
  iPhone 5 64GB ile gelebilir.

  Cevapla
 36. Anonymous

  yeni ayfon silah olabilecekmiş. yumurta kıracak çocuk bakacak yemekleri yapacak bulaşık çamaşır yıkayacak sahibinin cinsel ihtiyaçlarını giderecek hastalıkları teşhis edecek makattan fitil gibi alınarak bir çok hastalığı iyileştirecek. steteskop gibi böğrünüze sırtınıza dayadımı hastalığınızı teşhis edecek araba yokuş aşağı durduğunda takoz niyetine kullanılacak lastik patladığında lastik olarak kullanılacak
  osurduğunuzda otomatik olarak aynı anda melodi sesi çıkararak osuruğunuzu gizleyecek
  sıçarken götünüzden çıkan vazır vazır çıtır pıtır sesleride absorbe edecek. iktidarsızlık sorunun kökten çözecek iphone istediğiniz anda herhangi bir uzvunuzun yerine geçecek eğildiğinizde caaart diye yırtılan pantolonunzdan yarım dünya gibi çıkan götünüzü hologramla gizleyecek ve bu arada pantolonu dikecek

  bunlar benim istediğim özellikler aklıma geldikçe yazarım

  Cevapla
 37. Anonymous

  Bayanlar adet dönemlerinde kullanabilecek isterlerse tampon olarakta kullanabilecekler. Erkeklerin prezervatif ihtiyacını karşılıyacak. Salladğınızda dilenciye bozuk para vermiş olacaksınız.
  yeni ayfon ile diş macununu sürün ve dişlerinizi fırçalayın
  güneşten gözleinizi açamadığınızda yeni ayfonların şeffaf kasaları sayesinde güneş gözlüğü olarak kullanabileceksiniz.

  burnunuzda büyük bir sümük parçası var ama herkesin içinde karıştıramıyorsunuz ah şimdi kimse olmasaydı nasıl zevkle çıkarırdınız o sümüğü uzata uzata dimi sonrada gizli bir yere yapıştırmak gibisi yok işte ayfon burada müthiş özellikleri sayesinde kimse görmeden rahatça özgür kuşlar gibi parmağınız burnunuzda dolaşsın zevkle sümüklerinizi parmağınıza dolayın isterseniz parmağınızı beyninize kadar sokun kimse görmeyecek bir parmak sümüğü çıardınız şimdi yapıştıracak yer arıyorsunuz biri gelirse mecburen sümüğü tekrar burnunuza sokmak zorunda kalacaksınız telaşlanmayın ayfon yanınızda hemen sürün kurtulun

  Cevapla
 38. Anonymous

  okulda yada başka biryerde arkadaşlarınızile topluca konuşuyorsunuz. derken aklınıza çok angutça bir fıkra geldi mallığınızın doruklarındasınız aralarında kızlarında bulunduğu gruba fıkranızı anlattınız. fıkradaki müstehcen espriler nedeni ile arkadaşlarınızın kimi utandı kimi hiç gülmedi yani göt oldunuz kızarmaya başladınız. işte ayfon göt sensörleri sayesinde hemen sizin zor durumunuzu farketti ve birinden telefon gelmiş gibi çalmaya başladı sizde telefona bakıp göt olduğunuz durumdan konuşma bahanesiyle uzaklaşıp durumdan kurtuluyorsunuz işte ayfon işte hizmet

  Cevapla
 39. Anonymous

  otobüste gidiyorsunuz otobüs çok kalabalık ayakta tıklım tıklım bir haldesiniz. tam osırada miğdenizde bi hareketlenme var büyük ihtimalle kakanız geldi ama daha önce bok habercisi minik osuruklar g.tünüzün deliğine dizildi. Sizde hafif hafif sessizce salmaya başladınız osuruk geldikçe siz salıyorsunuz suratınızda sıçar bir ifade oluştu. zevkli kısmı geçtik ama şimdide etrafı pis bir koku sardı. artık ne yediyseniz sanki ciğeriniz çürümüş gibi burunların direklerini sızlatan bir koku var etrafta herkes kim yaptı diye bakıyor. Burnu iyi koku alanlar kokunun sizden geldiğini bir kaç saniye sonra farkedecek eyvah! sizi bir telaş aldı o telaşın verdiği korkuyla bir iki daha fıslattınız artık son raddeye geldi bundn sonrası bok götünüzü sıkıyorsunuz ama birazdan size bakan cık cık otobüste yapılırmı kardeşim bu gibi lafları söyleyen insanların gözlerinin bakışları altında utançtan eriyeceksiniz. Yetiş ayfooon. işte ayfon yine sizi kurtarıyor. Ayfon hemen parfüm kokusu çıkarmaya başlıyor ve dahada önemlisi süper ötesi teknolojisi ile öyle bir ekolu osuruk sesi çıkarıyorki sanki otobüsü kullanan şoför ve onun arkasındaki ablalar karşılıklı atışma şeklinde osuruyor. sizde bu zor durumdan kurtuluyorsunuz

  Cevapla
 40. Anonymous

  kız arkadaşınızla yemeğe cıktığınız güzel bi mekana oturdunuz. Bi yandan manitanızla konusurken bi yandanda mekanın afilli olmasından hesap ederk ne kadar hesap ödeyeceğinizi düşünüyosunuz. Kız arkadaşınızda bok boğazın teki her gördüğünü yemek istiyor. Menü geldi ve kız arkadaşınız sıradan üç beş yemek söyledi en pahalılarından sizede su içmek düşüyor tabi. Neyse bi yandan yemek yerken bir yandanda bulaşıkları nasıl yıkayacağınızı düşünüyorsunuz. Bok boğaz kız arlkadaşınız yemekten sonra tatlıda istedi erkekliğe bo sürdürmemek için alacaksınız. Evet şimdi hesap geliyor ve siz yutkunuyorsunuz. Hesaba yavaşça baktınız ve cepteki paranın birkaç katı rakam gördünüz. Soğuk terler akıtmaya başlıyorsunuz. Yine ayfon yine ayfon kahramanınız yetişiyor. Şimdi turkcell reklamındaki gibi ayfon üzerinden arkadaşlarınız para gönderecek sizde çok teknolojik bir şekilde hesabı oradan ödeyeceğimi anlatacağımı sanıyorsunuzdur ama öyle değil ayfon bu borumu daha çetrefilli bir kurtarış olması lazım. Ayfonu yerden restoranın ortalarına doğru fırlatıyorsunuz ayfon her masanın altından geçerken bayanların alttan fotolarını yüzbin milyon megapixe kamerası ile çekiyor. Bunu gören bayanların eşleri sizin yanınıza geliyor ve ağzınızı burnunuzu kırıyor o curcunada sizde hesap ödemeden kaçıyorsunuz.

  Cevapla
 41. Anonymous

  iphone gelmiş geçmiş en iyi telefondur bunu kimse inkar edemez. daha cebinde onlira parası olmayanlar hiç iphone kullanmadan şu yorumu yapmasınlar. iphonun bir çok özelliği diğer hiçbi telefonda yok siz önce aç karnınızı doyurun

  Cevapla
 42. Anonymous

  bir ayfon alın görgüsüzlüğün doruklarına ulaşın. ayfon ayılığın kitabını yazmış magandaların telefonu ayfon ayfon

  Cevapla
 43. Anonymous

  geldi geldi yehiuuuu diğerlerine beş basar ona katlar üçe böler züppper züpperrr darısı sizin başınıza

  Cevapla
 44. Anonymous

  aynen biz alamayız iphone 5 şimdi üçini çekerler ilk gelesiye. 4 ucuzlarsa bende gapacam bidene

  Cevapla
  1. Anonymous

   iphone 5 amerikada çıktı mı dediklerine göre bu aralar çıkmış olması lazım eğer çıktıysa söylermisiniz arkadaşım amerakda oradan aldırcam herkesten önce bende iphone 5 olacak 😀

   Cevapla
 45. Anonymous

  ifonun ta mna koyim kullananlarında kafasını zkiim ulen ne maltaşşak adamlarsınızı binlerce lira bayılıyosunuz bi telefon için tamam paranız var amcıkotları ama hiç im kafanız yok hiçmi hiçmi hiçmiiiiii

  Cevapla
 46. Anonymous

  Samsung galaxy s 2 ye ancak yaklaşabilir ama geçemez. galaxy 2yi bir inceleyin ondan sonra yorumlarınızı göreyim

  Cevapla
 47. Anonymous

  kasasının resimleri var internette eğer öyleyse yazık olmuş hiçbirşeye benzemiyor. Hele beyazı berbat iphone 4 hatta iphone 3 bile daha güzel yazık

  Cevapla
  1. Anonymous

   geldi geldi iphone 5 yani ayfon 5 geldi daha uzun sadece başka bi cacık yok hadi hayırlısı 300 tl verip alanada hayırlı olsun sonra kaybederse ağlamasın

   Cevapla
  1. Anonymous

   cem yılmaz iyi diyor valla bizim millet böyle işte her boka bok sineği gibi konar sonrada boku yer ayfondada öyle yapıyoz

   Cevapla
 48. Anonymous

  apple ürünleri kılıf üreticisi Case-Mate firması iphone 5 kılıflarını internet sitesine koymuştu ama sonra kaldırdı

  Cevapla
 49. Anonymous

  beyler çıkış 2012 ye ertelendi haberiniz olsun ben vazgeçtim almaktan samsung alıyorum bıktırdı bunların gereksiz artisliği

  Cevapla
 50. Anonymous

  3g ile 4 arasında ne fark vardıki o kadar para bayıldınız şimdi iphone 5 i bekliyorsunuz

  Cevapla
 51. Anonymous

  iphone 5 amerikadan nasıl sipariş verilir bilen varsa bi söylesin burada o kadar para veremem

  Cevapla
  1. Anonymous

   :)bencede bari birazda ben karalayayım iphone 5 geliyor diye diye getireedik ama bari istediğimiz özellikleri yazalımda belki duyarlar onları eklerler ben kesin bir küçük hdmi girişi istiyorum çektiğim fotoları videoları ananda lcd tv de oynatmk ve göstermek isityorum. hafıza kapasitesine göre fiyatlandırma istemiyorum apple artık şu çakallığı bıraksın gerekirse artırabilir hafıza koysun biz istediğimiz hafızayı alalım koyalım piyasada 32 gb hafıza kartı 100 doları geçmiyor ama apple bu fark için 300 dolar istiyor. flash desteği olursa iyi olur gerçi html 5 ile flash ölecek gibi duruyor apple da bunun farkında ve o yüzden şimdiye kadar hiç telefonlarına koymayo bile düşünmedi ama bu özellik her zaman lazım olabilir o yüzden bir köşeye sıkıştırsa fena olmaz ben uzun yola çıkıyoru ve pil sorunu yaşıyorum pil değiştireliebilir olsa hiç feen a olmaz saatlerce arabanın yavaş şarjı ile tlefon şarj etmekten kurtuluruz işlemcisi a5 ten çok daha iyi olsun ve ekran artık büyüsün

   Cevapla
  2. Anonymous

   :)bencede bari birazda ben karalayayım iphone 5 geliyor diye diye getireedik ama bari istediğimiz özellikleri yazalımda belki duyarlar onları eklerler ben kesin bir küçük hdmi girişi istiyorum çektiğim fotoları videoları ananda lcd tv de oynatmk ve göstermek isityorum. hafıza kapasitesine göre fiyatlandırma istemiyorum apple artık şu çakallığı bıraksın gerekirse artırabilir hafıza koysun biz istediğimiz hafızayı alalım koyalım piyasada 32 gb hafıza kartı 100 doları geçmiyor ama apple bu fark için 300 dolar istiyor. flash desteği olursa iyi olur gerçi html 5 ile flash ölecek gibi duruyor apple da bunun farkında ve o yüzden şimdiye kadar hiç telefonlarına koymayo bile düşünmedi ama bu özellik her zaman lazım olabilir o yüzden bir köşeye sıkıştırsa fena olmaz ben uzun yola çıkıyoru ve pil sorunu yaşıyorum pil değiştireliebilir olsa hiç feen a olmaz saatlerce arabanın yavaş şarjı ile tlefon şarj etmekten kurtuluruz işlemcisi a5 ten çok daha iyi olsun ve ekran artık büyüsün

   Cevapla
  3. Anonymous

   :)bencede bari birazda ben karalayayım iphone 5 geliyor diye diye getireedik ama bari istediğimiz özellikleri yazalımda belki duyarlar onları eklerler ben kesin bir küçük hdmi girişi istiyorum çektiğim fotoları videoları ananda lcd tv de oynatmk ve göstermek isityorum. hafıza kapasitesine göre fiyatlandırma istemiyorum apple artık şu çakallığı bıraksın gerekirse artırabilir hafıza koysun biz istediğimiz hafızayı alalım koyalım piyasada 32 gb hafıza kartı 100 doları geçmiyor ama apple bu fark için 300 dolar istiyor. flash desteği olursa iyi olur gerçi html 5 ile flash ölecek gibi duruyor apple da bunun farkında ve o yüzden şimdiye kadar hiç telefonlarına koymayo bile düşünmedi ama bu özellik her zaman lazım olabilir o yüzden bir köşeye sıkıştırsa fena olmaz ben uzun yola çıkıyoru ve pil sorunu yaşıyorum pil değiştireliebilir olsa hiç feen a olmaz saatlerce arabanın yavaş şarjı ile tlefon şarj etmekten kurtuluruz işlemcisi a5 ten çok daha iyi olsun ve ekran artık büyüsün

   Cevapla
 52. Anonymous

  hani benim ayfonumm hadii benim ayfonum gel artık gel ekime şunun şurasında ne kaldıki dimi

  Cevapla
 53. Anonymous

  dolar böyle giderse nah alırsınız siz iphon5 i lan dolar 2 lira oldu iphonu 3 binden aşağı vermezleröyle olursa yanından bile geçmem iphonun siz gidin alın enayi değilim ben ama kazıklayacak bir sürü insan var nasılolsa

  Cevapla
 54. Anonymous

  ANDROİD :)i phone da daha bluetooth bilem yok :))) bluetooth derken sadece ayfon ayfona değil diğerleriyle de bişey paylaşabilmeli :)))
  ANDROİD vazgeçilmezim …

  Cevapla
 55. Anonymous

  LG TEGRA yı tek gecerim dünyanın ilk çift çekirdekli işlemcili telefou LG p990 :))) samsung galaxy bile zor bas eder 😉
  ayrıca LG bu kış 4 çekirdekli çıkaracak iphone a bile nal toplatacak :))))) herkese iyi seyirler
  yani artık iphone devri bitiyor …
  ANDROİD savaşı başlıyor …

  Cevapla
 56. Anonymous

  hadi yaa lg çift çekirdekli işlemci kullandığını bilmiyordum. Bu işlemciyle rahat rahat büyük oyunlar bile oynanır çok iyi. zaten iphone nun iosu çok sabit yani gelişime açık değil bence biraz açık kaynağa yönelse daha iyi hem insanlar ısınır hemde daha sempatik olur ama lg ve samsung gibi firmalar iphone u zorlayacak duruma geldi hatta iphoneun bile bazı parçalarının üreticisi olduukları içn bu firmalar bence bazı konularda daha üstün

  Cevapla
 57. Anonymous

  playstation 2 dede böyle sansasyon yapmışlardı ama bu alet tüm zamanların en cok olay ayratan mal oldu

  Cevapla
  1. Anonymous

   daha çoook beklersiniz hocam o fiyatlar amrekiada yada avrupada olur ancak bizde 99 dolar olur 999 dolar. bosuna ümitlenmeyin yazık olur. iphone 3 ile iphone 4 arasında baya fark vardı en azında gözel görülür bir fark vardı. o dönem herkes iphone 4 almayı bıraktı ve elindekileride elden cıkarmaya calıstı sonra iphone 4 aldı insanlar ama 4 ile 4s cok farklı değişldi o yüzden 4 ü olanlar 4s e geçmedi şimdi iphone5 baya farklı olacak gibi duyuyoruz o yüzden çıktığında iphone 5 patlaması yaşanacak hatta stoklar erkenden tükenecek sansasyon olacak gibi

   Cevapla
  2. Anonymous

   çok beklersiniz 999 dolara bulursan öpte başına koy adamların b.ku bile para ediyor ne güzel bir dünya bizde onları almak için yarısyoruz halbüke evde yemeğe ekmek yok soğan ekmek yeriz mercedes arabaya binmek isteriz iphone telefon kullanmak isteriz güzel memleketimin insanları uyanın artık

   Cevapla
 58. Anonymous

  ben ilk cıktıgında i phone 4 aldım iphone 5 cok merak ediyorum 5 ay sonra kesın bıane alırım tabı hosuma gıdrse

  Cevapla
 59. Anonymous

  ayfon 5 1 yapacaklar bence 4s özellikleri iphone 5 in özellikleri olacaktı. 5 1 de çok daha iyi özellikler olacak tahmin ediyorum. en önzemlisi ön kısım tamamen ekran olacak

  Cevapla
 60. Anonymous

  iphone 4s özelliklerine bakılırsa iphone 5 i en az bir yıl sonra çıkarırlar 4s de bir sürü değişiklik yapılmış zaten

  Cevapla
  1. Anonymous

   beyler o değilde şimdi adamlar bu iphone 5 i 4 inc ekranla çıkaracaklar en azından herkez öyle bekliyor apple da eşşek değilya beklentilere uygun bir alet çıkarır herhal ancaaaak işin başka bir boyutu var şimdi apple store da binlerce uygulama var bu uygulamalar acep 4 inc ekrana tam uygun olacak mı hiç düşündünüz mü büyük ihtimal hhepsi düzgün çalışmayacak uyumsuzluk sorunları çıkacak

   Cevapla
 61. Anonymous

  tamam da bu çinliler iphone 45 geliyo diye bir sürü kılıf yaptılar şimdi o kılıflara ne sokacaklar o kadar büyük olsa koysunlar diycem ama

  Cevapla
 62. Anonymous

  geberene patlayana catlayana ölümüne kadar bekleyecek iphone 5 i iphone 5 i bekleyeciim memo

  Cevapla
  1. Anonymous

   kemal sunal mısın nesin bırakın artık bu nameleri gelmicek iphone 5 boşuna beklemeyin

   Cevapla
 63. Anonymous

  bence jobs iphone 5 i önceden tasarladı ve hazırladı. Apple yetkilileride ölümünü birinci yılında falan satışa sunacak gibime geliyor

  Cevapla
 64. Anonymous

  hacılar noldu bu iphone yaa iphone da fenerin haline döndü nolcak bu iphonun hali der olduk iphone 5 çıkmayacak galiba ben iphone 4s alacam o zaman napalım elimiz mahkum

  Cevapla
 65. Anonymous

  yahu ne ayfon 5 miş bu ya hala ayfon 5 çıkıyor heryerde ben 4 almak istiyorum. 5 gelmicek bunu anlayın artık ve unutunnnnnnn

  Cevapla
 66. Anonymous

  millette iphone hastalığı var kardeşim iphone 5 i bile bekliyorlar adamların çıkaracağını sanmıyorum ben yakın zamanda ama fotograflar güzel gerçi samsung ve lg çok hızlı büyüyor ve modelleri çok iyi bilemiyorum yani iphone 4 ya da 5 yerine bir çok alternatif var

  Cevapla
 67. Anonymous

  apple iphone 5 de rafdikal yeniliklere gitmesi gerektiğini biliyor ı neden le yakınlarda çıkma olsaılığı çok yok gibi görünüyor boşuna beklemeyin

  Cevapla
  1. Anonymous

   muhtemelen 2013 den önce çıkmayacak hem şimdiki iphone ların kaymağını yiyor hemde yeni teknolojinin altyapısını hazırlıyor eminim. ama kesin diğer telefonlarda olmayan bişeyler koyacak apple yoksa şansı zor geçen gün teknosaya girdim samsung htc gibi firmalar çok canavar telefonlar yapmış hele samsungun bitanesi var artık kaç ekransa tablet gibi bi kulağıma götiriim dedim baya komik oldu

   Cevapla
 68. Anonymous

  haydaa hoppala paşam malkara keşan işi oldu bu yeni nesil iphone katlanabilir olacakmış kıvırım g.tümüze sokabilecekmişiz gerektiğinde

  Cevapla
  1. Anonymous

   neden olabilir 🙂 çin malı oldugundn olmasın onların içine söyledikleri özellikleri bile koymuyolar

   Cevapla
  2. Anonymous

   geldi mi beyler ona göre alcam eski iphonu mu sattım yenisini bekliyorum dandik bir nokia ile idare ediyuorum.

   Cevapla
 69. Anonymous

  android symbian ve windows lu birçok mobil cihaz kullandım kimse kendini kandırmasın efendiler. ios bunlardan çook daha iyi ve başarılı

  Cevapla
 70. Anonymous

  iphone ile bilgisayardaki her oyunu oynuyorlarmış doğrumu yani ben gta ya da nedfor speed in herhangi bir sürümünün kurup oynayabilir miyim iphone için özel sürümmü var

  Cevapla
 71. Anonymous

  bekleyenler babayı aldığı için çok gülüyorum hahahahahahahohohohohhihihihihih ahi ahai ahi aaaaa hoohii hoiii hoii hooo daha çook beklersiniz.

  Cevapla
 72. Anonymous

  iphone 3s fiyatlari nedir bilen var mı iphone 3s alacağım ikinci el ya d a ucuz satan biri varsa söyleyebilir mi bana

  Cevapla
 73. Anonymous

  yine geldiiii ayfooon rep rep zap diye zap zap rap diye rap rap rep rep aynı bu şarkı işte ayfonun maceresı yani bizimkisi bir enayilik hikayesi adamlara nasıl domalırımın hesabını yapıyoruz

  Cevapla
 74. Anonymous

  yeni yılda tek beklediğim teknolojik gelişme ayfon 5 olaacak sanırsam baska hiç bir firmadan hayır yok yine eypıl yin eeypıl

  Cevapla
 75. Anonymous

  ne zaman çıkar sizce iphone 5 ben yıl sonuna doğru ya da yaza çıkacağını düşünüyorum apple ın durumuna bağlı

  Cevapla
 76. Anonymous

  gelmiyor boşuna beklemeyin daha 4s in kaymağı üzerinde duruyor apple yoğurt gibi üstündeki kaymağı bi ağzıyla yiyecek ondan sonra 5 gelecek

  Cevapla
 77. Anonymous

  ilk ben alıyorum çinde gördüm iphone 5 leri gayet güzel muhtemelen aynı şekilde çıkacak çindeki çakmalar artık sektörü yönlendiriyor desek yalan olmaz

  Cevapla
 78. Anonymous

  iphone diye diye öldürteceksiniz adamı lan gelmiyo işte adamlar 4s in gaymağını yemeden getirirlermi sanıyosunuz ama yaza doğru sonırım lansmanı yapılır yaz sonundada satılmaya başlar diye umuyorum

  Cevapla
 79. Anonymous

  Ben bir telefonn aldım myphone adı 🙂 süper aynı iphone ama fiyatı 200 tl nası sizede tavsiye edermi hemen hemen iphone nun yaptığı her işi yapıyor hemde onda bir fiyatına

  Cevapla
 80. Nurhan

  iphone 5 samsung nokia ve lg ye çokk büyük fark atması lazım yoksa bu markalar iphone 4s den çok daha güzel modelleri var apple 5 de gerçek bir fark yaratması lazım

  Cevapla
 81. Anonymous

  twitter da gelme konuları trendtopic olmuş ama daha ne prototip var ne de görüntüsü helal olsun apple a bence çok iyi bir reklam kampanyası bu

  Cevapla
 82. Anonymous

  iphona bir sürü yazılım ekleniyor ve ne olduğun bilmiyoruz ama geçen bi yerde görmüştüm adamlar iphone ile bizim nereye gittiğimizi nelere yaptığımızı hepsini görebiliyormuş.

  Cevapla
 83. Anonymous

  apple ne yaparsa yapsın kemik müşterisi olduğu için her ürünü kesin satar bu alette geldiğinde çok satacak emin olun hiç şaşırmayın bende alacağım mesela

  Cevapla
 84. Anonymous

  bş ara günde 150.00 adet üretilmeye başlandı bile haberleri vardı ne oldu onlar yahu :)) daha çok bekleri geldiği falan yok

  Cevapla
 85. Anonymous

  a5 işlemci ve 8 megapixle kamera iphone 4 s ile geldi iphone 5 e ne koycaklar merak etmeye başladım ve iphne beşi isterlerse 100 taksitle satsınlar elimdeki iphone un taksidi bitmeden iphone 5 felan almak yok mallesef

  Cevapla
 86. Anonymous

  daha öncede internette dolaşan tasarımlar gerçek çıkabilir benim düşüncemde bu zaten apple tahminimce çıkmamış telefonun dedikodusunu yayıyor. sonra bütün dünya bunu konusuyor ve zamanla enayi tasarımcılar konsept çizimler yapıyor ve çoğaltıyor apple bunları izliyor ve aradan beğenkilerinden esinleniyor

  Cevapla
 87. Anonymous

  2012 de hiç beklemeyin iphone 5 2013 te belki gelir o da belki adamlar işi biliyo hacı ama cok beklerlerse samsung ve nokia işi götürür benden söylemesi

  Cevapla
 88. Anonymous

  siz onu bunu boşverinde benzine çakmışlar yine kaç para zam gelmiş biliyonuzmu yüzde 3.5 zam yapmılar 95 oktan benzin 4,5 lira olmus şaka gibi yaa valla cıldırmak üzereyim arabayı satıyorum anasını satiim yeter bıktım artık bu zamlardan bize öyle ibr kazık çakıyolarki artık herkes alıştı ve kimse sesini çıkarmıyor anlamayıroum yaa nasıl bişey bu

  Cevapla
 89. Anonymous

  arkaaşlar ben kullandım süper güvenli ve sorunsuz bi alet dokunmatiği hee canavar gibi diğer dokunmatikleri bidaha elinize alamassınız emin olun

  Cevapla
 90. Anonymous

  dünyada herkes büyük şirketler listesine girmiş bizden bir şirket bile yok apple birinciliğe oynuyor her senede böyle olur sanıım ama bizdeki duruma bak hala gelecek mi gelmeyecekmi götünüze girsin iphone sözüm meclisten dışarı ama bizde üretelim artık

  Cevapla
  1. Anonymous

   apple iphone 4s i çıkardıpğı zamandan beri sanki sadece ios ve işlemci ile uğraşıyor gibi geldi. sadece ios ve a5 işlemciyimi yapmış apple bırakın yaa yemeyin beni. bence bu durumda bir terslik var apple ya milleti keriz yerine koyuyor ya da ters köşe yapacak herkes ios ve a5 e alışmışken daha iyi işletim sistemi ve işlemci ile belkide cok değişik bir ekran teknolojisi ile çıkabilir örneğin hd teknolojisini geliştirebilir samsung bile bir ürü modelde kullanmaya başladı artık appleında bunları kullanması gerekiyor. iphoneda iyi bişeyler olmazsa ben samsunga dönmei düşünüyorum

   Cevapla
  2. Anonymous

   apple iphone 4s i çıkardıpğı zamandan beri sanki sadece ios ve işlemci ile uğraşıyor gibi geldi. sadece ios ve a5 işlemciyimi yapmış apple bırakın yaa yemeyin beni. bence bu durumda bir terslik var apple ya milleti keriz yerine koyuyor ya da ters köşe yapacak herkes ios ve a5 e alışmışken daha iyi işletim sistemi ve işlemci ile belkide cok değişik bir ekran teknolojisi ile çıkabilir örneğin hd teknolojisini geliştirebilir samsung bile bir ürü modelde kullanmaya başladı artık appleında bunları kullanması gerekiyor. iphoneda iyi bişeyler olmazsa ben samsunga dönmei düşünüyorum

   Cevapla
 91. Anonymous

  size iphone ların bir sürü sorununu söyleyebilirim

  1 çok pahalı
  2 wirelesi çok iyi değil her yerde cekmiyo nedese
  3 şarjı çok az gidiyor çok kullansan hemen bitiyor.
  4 içindeki ve indirilen uygulamaların bir çoğu sorunlu uygulama çalışırken kilitlenebiliyor.
  5 her video yu acmıyor
  6 ÇEKMİYOR

  daha çook ama benim vaktim yok hayde eyvallah

  Cevapla
 92. Anonymous

  jail yapmadan bir gün en fazla durabilisim. ama yaptıktan sonra tadından yenmiyor iphone 4 ümlede 4s te yapabildiğim herseyi yapabiliyordum ancak hakkaten hız farkı bariz bir şekilde görünüyor zaten artık iphonelar araba gibi ikinci eli bile para ediyor ve rahat satılıyor eski iphonumu hemen sattım hemde iyi fiyata üzerine ekleyerek iphone 4s e sahip oldum çok memnunum herkese tavsiye ederim

  Cevapla
 93. Anonymous

  apple iphone 4s i çıkardıpğı zamandan beri sanki sadece ios ve işlemci ile uğraşıyor gibi geldi. sadece ios ve a5 işlemciyimi yapmış apple bırakın yaa yemeyin beni. bence bu durumda bir terslik var apple ya milleti keriz yerine koyuyor ya da ters köşe yapacak herkes ios ve a5 e alışmışken daha iyi işletim sistemi ve işlemci ile belkide cok değişik bir ekran teknolojisi ile çıkabilir örneğin hd teknolojisini geliştirebilir samsung bile bir ürü modelde kullanmaya başladı artık appleında bunları kullanması gerekiyor. iphoneda iyi bişeyler olmazsa ben samsunga dönmei düşünüyorum

  Cevapla
 94. Anonymous

  apple iphone 4s i çıkardıpğı zamandan beri sanki sadece ios ve işlemci ile uğraşıyor gibi geldi. sadece ios ve a5 işlemciyimi yapmış apple bırakın yaa yemeyin beni. bence bu durumda bir terslik var apple ya milleti keriz yerine koyuyor ya da ters köşe yapacak herkes ios ve a5 e alışmışken daha iyi işletim sistemi ve işlemci ile belkide cok değişik bir ekran teknolojisi ile çıkabilir örneğin hd teknolojisini geliştirebilir samsung bile bir ürü modelde kullanmaya başladı artık appleında bunları kullanması gerekiyor. iphoneda iyi bişeyler olmazsa ben samsunga dönmei düşünüyorum

  Cevapla
 95. Anonymous

  geldi mi beyler ona göre alcam eski iphonu mu sattım yenisini bekliyorum dandik bir nokia ile idare ediyuorum.

  Cevapla
 96. Anonymous

  :)bencede bari birazda ben karalayayım iphone 5 geliyor diye diye getireedik ama bari istediğimiz özellikleri yazalımda belki duyarlar onları eklerler ben kesin bir küçük hdmi girişi istiyorum çektiğim fotoları videoları ananda lcd tv de oynatmk ve göstermek isityorum. hafıza kapasitesine göre fiyatlandırma istemiyorum apple artık şu çakallığı bıraksın gerekirse artırabilir hafıza koysun biz istediğimiz hafızayı alalım koyalım piyasada 32 gb hafıza kartı 100 doları geçmiyor ama apple bu fark için 300 dolar istiyor. flash desteği olursa iyi olur gerçi html 5 ile flash ölecek gibi duruyor apple da bunun farkında ve o yüzden şimdiye kadar hiç telefonlarına koymayo bile düşünmedi ama bu özellik her zaman lazım olabilir o yüzden bir köşeye sıkıştırsa fena olmaz ben uzun yola çıkıyoru ve pil sorunu yaşıyorum pil değiştireliebilir olsa hiç feen a olmaz saatlerce arabanın yavaş şarjı ile tlefon şarj etmekten kurtuluruz işlemcisi a5 ten çok daha iyi olsun ve ekran artık büyüsün

  Cevapla
 97. İroNiCaDeSigN

  arkadaşlar ayfon meraklılarına saygım var. Ancak o kadar paranın gömülmesi bence çok aptalca. yılda 8 milyar doları telefon sektöründe eritiyoruz bu para cebimizde kalsa neler olmazki

  Cevapla
  1. Anonymous

   aynen öyle hocam çok dogru söyledin ama nerde bizde o akıl varsa yoksa hava peşindeyiz biz o yüzden ne desek fayda etmiycek aslında dünyanın geri kalanıda öyle ama avrupa amerika zaten zengin bizim ayranımız yok içmeye afeedersin tahterevalliyle gidiyoruz helaya olmaz işte böyle

   Cevapla
 98. Anonymous

  bu sefer kesin geliyor ekim ayında alacak olanlar bence şimdiden soteye yatsınlar firmalarla konusup gelecklerden bir tane ayırtsınlar sonra iphone 5 bulamazlar ben şimdidn bakmaya başaldım

  Cevapla
 99. Anonymous

  geliyoooor appleın gızııı bu neee bahtsız ayfon zımbırtısı

  hey yavrum geldi geleli bi gün yüzü görmedi ne samsungu ne nokiasıı

  geliyoorr geliyoor apple gızı bu ne bahtız ayfon zımbırıtısıı

  Cevapla
 100. Anonymous

  ıphone 4 orjinal kaçak elinde olan varmı nerden getirtebiliriz bilen varsa bana mesaj atsın

  Cevapla
 101. Anonymous

  iphone 3s fiyatıları ne oldu beyler 500 tl olduysa alcam demiştim yıllar once ama hala kazık fiyata satıyolar uygun bi tane bulursam alcam iphone iphonedir bence üçü dördü beşi farketmez herkeze tavsiyem hangisi olursa olsun alın ama en ucuzunu alın

  Cevapla
 102. Anonymous

  apple iphone 5 adı ilemi getirecek yoksa ipaddeki gibi yeni iphone adıylamı gelir sizce aslında iphone5 in alan adını almışlardı ama yeni iphone adıylada getirebilir gibi geliyor ama apple bunların adına yeni iphone ipad dediler e bir sonraki modellere ne dicekler en yeni iphonemi

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.