iPhone 5 Özellikleri

iphone5 özellikleriEn sonunda tanıtılacağı zaman belirlenen iPhone 5’in dün akşam yapılan tanıtımından sonra daha önce tahmin ettiğimiz bir çok özelliğin aynı olduğu bir cihaz ile karşılaştık. Yaklaşık 2 yıldır iPhone 5‘in olması muhtemel özelliklerini inceledik. Uzun süredir bir çok özellik konuşulmasına rağmen Apple, iPhone 5 ile büyük bir sürpriz yapmadı.

Tanıtımında gösterilen bütün özellikleri daha önce konuştuğumuz iPhone 5 belki bazıları için hayal kırıklığı yaratabilir. Bunun nedeni ise iPhone 5’in boyutunun biraz daha büyümesinden başka iphone 4s’ten çok farklı özelliğe sahip olmaması olduğunu söyleyebiliriz. 21 Eylül’de Amerika, Kanada, İngiltere, Fransa, Almanya, Avustralya, Japonya, Hong Kong, Singapore’da satışa sunulacak olan iPhone 5 Türkiye’ye Aralık ayında gelecek.

iPhone 5 Özellikleri

 • iPhone 5 A6 işlemciye sahip. Bu işlemcinin önceki modellere göre 2 kat daha hızlı olduğu belirtiliyor.
 • Ekran boyutu 4 inç olarak tasarlandı. 3,5 inç olan iphone 4s’e göre daha rahat görünebilen bir ekrana sahip. Ayrıca bu ekran ile yatay olarak rahat bir video izleme deneyimi sunuluyor.
 • Apple’ın kullandığı yeni bir ekran teknolojisi ile iphone 5 daha ince üretilebildi. iPhone 5 7,8 mm inceliğinde ve 112 gram ağırlığında.
 • Daha önceki iPhone’lardan bildiğiniz Siri iphone 5 ile daha akıllı ve daha işlevsel bir hale getirildi.
 • iPhone 5 LTE desteği ile geliyor. LTE mevcut olan en hızlı mobil bağlantılardan biri.
 • 8 Megapiksel kameraya sahip olan iPhone 5 ile HD videolar kaydedebiliyorsunuz.
 • 225 saat bekleme, 8 saat konuşma ve 10 saat Wi-Fi kullanımı sunan iPhone 5 makul pil süreleri sunuyor.
 • 16,32 ve 64 GB hafızalı modelleri olacak olan iPhone 5’in 16 GB modeli 199 dolar, 32 GB modeli 299 dolar ve 64 GB modeli ise 399 dolardan kontratlı olarak satışa sunulacak. Tabi bu fiyatların Türkiye için hayal olduğunu söyleyebiliriz.

iPhone 5’in yapılan tanıtımına buradan bakabilirsiniz.

iPhone 5’in Son ve Gerçek Görüntüleri

iphone5
iphone5

iPhone 5 Türkiye’ye Geç Gelecek

Dünyanın bir çok ülkesinde satışa sunulan ve satış rekorları kıran iPhone 5 henüz Türkiye’ye resmi olarak gelmedi. Bunun nedeni ise satışın çok yüksek olması nedeni ile stokların yetmemesi olarak gösteriliyor. Bazı alışveriş sitelerinde iPhone 5 satışı başladı. Ancak bu satışlar sınırlı sayıda stoklarla yapılabiliyor. iPhone 5’in geçikmesinin bir başka nedeni ise iPhone parçalarının üreticisi olan Foxconn firmasındaki çıkan sorunlar olarak görülüyor. Foxconn firmasında işçilerin kavgaları nedeni ile bir süre üretim aksadı. Tüm bu nedenlerden dolayı iPhone 5’in Türkiye’ye 2013 yılı başında geleceği belirtiliyor.

26.08.2011

Muhtemelen iPhone 5’deki en büyük özellikler ekran boyutu ve kamera çözünürlüğü olacak. Apple yeni iPhone 5’te iPhone’un önünde bulunan tek düğmeyi de kaldıracağı konuşuluyordu. Bu düğmenin kalkması ile Apple hem ön görünümü tamamen düz bir şekle getirerek daha zarif yapmak, hem tüm işlemleri tamamen dokunmatik olarak yapmak hem de düğmeyi kaldırdıktan sonraki alan ile Ekran boyutunu büyütmeyi sağlayacak yeri açmayı planlıyor. Ancak yeni iPhone önceki sürümünden çok farklı bir dizayna sahip olmayacak. Boyutları biraz daha büyüyecek olan iPhone 5’in ekran büyüklüğünden dolayı daha ince bir çerçeveye sahip olması bekleniyor. Ios 6 işletim sistemi ile gelecek olan cihaz yazılım açısındanda bir çok yeni özellikleri beraberinde getirecek. Ancak şimdiki iPhone’ların 3,5 inç olan ekran büyüklüğü iPhone 5’te 4 inç olacağı için bazı eski uygulamalarda ekran yerleşimi sorunu çıkabilir. Şu sıralar rakibi Samsung ile patent davaları konusunda haharetli bir çekişme yaşayan Apple rakibinin sürekli yeni teknolojileri kullanan yeni model cihazlar çıkarmasına rağmen iPhone 5’i çıkarmakta çok geciktiği düşünülüyor.

Apple, iPhone 5’de iPad’lerde kullanılan A5 işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci ile iPhone çok daha hızlı olacak. iPhone 5 ile 64 GB bellek seçeneği olacak.

Yeni iPhone’un ekran boyutunun da değişmesi bekleniyor. Ancak bunun 3.7 ya da 4 ” olup olmadığı daha net olarak bilinmiyor. Bu boyutlarla telefonun on kısmam tamamen ekran olacağa benziyor.

iPhone 5’in kamerasının 8 megapixel olacağı konuşuluyor. Bu kapasite rakip akıllı telefonların özellikleri ile kıyaslandığında  yeterli seviyede. Yeterli seviyede dememin sebebi büyük ihtimalle iPhone ve diğer telefonlarda kullanılan cmos teknolojiye sahip kameralar dijital fotoğraf makinalarında kullanılan ccd kadar kaliteli görüntü vermiyor.

iPhone 5 ile gelecek bataryada çok fazla değişiklik bulunmuyor. O nedenle bekleme ve konuşma süresinde ekran gibi enerji çeken diğer parçalarda enerji sarfiyatı yapılmadı ise çok fazla bir değişiklik olmayacak.

4 inç ekran boyutu kesinleşen iphone 5 için bir çok yedek aksesuar üreticisi hazırlıklara başladı. Daha önceki talebe yetişememe durumu olmaması iin şimdiden üretim hazırlığı yapılıyor.

Apple, iPhone 5 ile birlikte gelecek ios5 işletim sistemi için birçok uygulamayı Appstore’a koydu. Bunlardan en ilginci Japonya’da çok sık olan depremler için deprem uygulaması. Uygulama çoktan Appstore’da yerini aldı. Uygulama deprem felaketinden etkilenen Japon halkının depremi önceden haber almasını sağlayacak.

iPhone 5 ile birlikte yeni iletişim teknolojisi olan LTE(Long Term Evolution) kullanılabilecek. Apple iPhone 5’i LTE destekli çıkaracak. LTE, 3G’nin daha gelişmiş şekli olan çok daha hızlı veri transfer sistemidir. LTE’yi 4G iletişim yapısı olarak tanımlayabiliriz.

Muhtemelen iPhone 5 ile gelecek işletim sistemi ios5 ile güvenlik yapısı daha da güçlendirilmiş olacak. Yeni iPhone 5’lerin kilitlenme sorunları minimuma indirgenmiş durumda. iPhone 5’de iPhone 4’de olan anten problemi tamamen ortadan kaldırılmış. Bir çok farklı varyasyonu kullanılan mobil ödeme sistemini iPhone 5’ede entegre edilecek.

iPhone 5 tasarımı iPhone 4 gibi metal ve camdan oluşacak. Yani görüntü açısından çok fazla değişiklik olmayacağı söyleniyor.

Cas-Mate firması iPhone 5 için kılıf üretimine hızla devam ediyor. Yapılan araştırmalara göre iPhone 5 talebi iPhone 4 ve önceki iPhone cihazlara göre çok daha yüksek oranda görünüyor. Son görüntülere göre iPhone 5 iPhone 4’e göre daha oval hatlara sahip olacak. Üretilen kılıfların şekillerinden bu durum çok net belli oluyor.

iPhone 5 ile ilgili Görüntüler
iPhone 5 ile ilgili özellikler arasında 8 MP kamera 4 inc ekran kesinleşmiş durumda.

–>

18.02.2012

foxconn çalışanı bir yetkili iPhone 5 ile ilgili bazı ipuçları verdi. iphone 5’in ekran boyutu 4 inc olacak. Eski iPhone modellerinde 3.5″ olan ekran genişliği iPhone 5 ile daha da büyümüş durumda. Ancak bu ço büyük bir yenilik değil. Artık Samsung, Lg, Htc gibi firmaların 4″ ekran boyutlu modelleri şuanda piyasada satılıyor. Apple iPhone 5’i bu kadar bekleterek artık 4 inc ekran boyutu ile kullanıcılarını kandıramayacak. Apple iphone 5 ile çok yeni ve diğer firmaların önüne geçebilecek farklı özellikler sunmak zorunda kalacak.

iPhone 5 Tasarımları Ortaya Çıkmaya Başladı
iPhone kullancıları tarafından merakla beklenen iPhone 5 in konsept tasarım görüntüleri internette yayılmaya başlandı. Federico Ciccarese tarafından hazırlanan konspt tasarımlar gerçekçi ve kullanılabiilir duruyor. Tasarımda eski iPhone 4s’in keskin formuna göre daha yumuşak ve estetik görünüm sağlanmış.

http://tekniksoru.blogspot.com/2012/02/iphone-5-konsept-tasarim.html

 

iPhone 5 Pil Ömrü Uzayacak

Apple pil ömrü kısa olan ve kullanıcıların tepkisine neden olan iPhone 4s’deki sorundan kurtulmak için iPhone 5 tasarımında değişikliklikler yapıyor.  iPhone 5 port girişllerinde yapılan değişikliklerle portların kullanıldığı alanalr küçültülerek kasa içerisinde boş alan yaratıldı. Apple bu boş alana daha büyük bir batarya ile iPhone 5’de pil ömrünü uzatmayı planlıyor.

iPhone 5 ile 3D Teknolojisi Gelecek

Her zaman söylediğimiz gibi Samsung, Htc, ve LG gibi firmaların akıllı cihazlarına çok hızlı bir şekilde yeni teknolojileri adapte etmesi Apple’ın iphone 5’ın tutunması için telefona iddialı özellikler eklemesi gerekecek. Satışta olan Lg telefonlarının 3D modelleri çok başarılı. Bizzat kendim denedim ve  gerçekten gözlük kullanmadan bu akdar iyi bir 3D deneyimi sağlayan bırakın akıllı cihazları televizyon bile çok fazla bulunmuyor.

 iPhone 5 12 Eylül’de Tanıtılacak

Apple severlerin merakla beklediği iPhone 5 12 Eylülde tanıtılacak. Bu güne kadar bazı parçalarının görüntüleri sızan yeni iphone ile ilgili bir çok haber ortaya atıldı. Ancak daha kesin kaynaklardan alınan bilgilere göre iphone 5 12 eylüde açıklanacak. Telefonun üretimi ile ilgili bazı sıkıntıların yaşandığı söyleniyor. Bu sıkıntıların en büyüğü ise yeterli parça sıkıntısının yaşanması oldu. iPhone 5 için Apple’a parça tedariki yapan firmalar lcd ekran gibi bazı parçalarda sıkıntı yaşadıklarını bu nedenle üretimin aksayacağını belirttiler. Apple’ın ürünlerinin çıkma söylentisi bile sansasyon

“iPhone 5 Özellikleri” için 285 yorum

  1. aynen öyle oldu 4 ” oldu ve herkes yine kapış kapış aldı hemde ülkeye gelemmsine rağmen nasıl bir iş değilmi bu

 1. 8 mp kamera çift ledli değilse yine az gelecek. Zaten gerçek flash kadar aydınlatma sağlayamıyor kalitede kötü olursa kameradan sınıfta kalır bence

  1. kendiside harika olacak eminim ve gelir gelmez alacağım ne olursa olsun avea 24 ay taksit yapıyor almak isteyenler için büyük kolaylık

  2. kardeşlerim abilerim biraz aklınızı başınıza alın yahu b u kadar para verilirmi bi telefona iphone olsa nolur başka bişey olsa nolur bakın bende xperia var çok memnunum ve çok daha düşük bir fiyata aldım sizde yazık etmeyin paranıza 24 ay taksitle aldığınız tlefonu 24 ay sağlam kalıyormu ki ya da 24 ay kullanıyomusunuz zaten değiştiriyosunuz yeni model geldiğinde

 2. çok ince olacak deniyor ama bence çok kullanışlı değil çok çabuk kırılabilir. bu bile apple in satış stratejisi olabilir kırılsın daha çok satalım gibi

  1. evet daha ince oldu bunuda yeni ekran teknolojisiyle sağlıyor zaten nedendir anlamıs değilim samasung galaxy s3 ipince ve canavar gibi bir ekrnı var ama iphone kalas gibiydi neyse şimdi düzelttilerde bişeye benzedi ama ekranı 4 inç yaparak sadece boyunu uzatmalarıda benim garibime gitti acıkcası zaten bununlada cok dalga gecildi sonucta ihone müridleri yine iphonedan başka birşey görmedi ve iphone 5 alanların sayısı ekmek alanlarinkinden daha fazla tabiri caizse iphone 5 peynir ekmek gibi satılıyor. bu ne yaman çelişkidirki ülkemizde millet yemeye ekmek bulamıyor

 3. 3d ekran özellikli olması çok daha cazip yapardı. apple artık yeni ve diğerlerinden farklı teknolojiler kullanması lazım

  1. iPhone 5 kesinlikle oldukça temiz ve sağlam bir cihaz gibi karşımıza çıkıyor, kaygan alüminyum arka tarafı, süper ince yapılı gövdesi ve ağırlıksız yapısıyla çok güzel. Bir kaç hafta önce bir akıllı telefon bugün iki ana seçenek olduğunu belirten bir yazı yazdı, Apple iPhone 5 veya Samsung Galaxy S III ve bir açıklama bit ve düşünebileceğiniz bazı telefon seçenekleri ile bu kadar takip etmek istedim. Ben yaptım deyimi yapmak için benim birincil nedenlerinden biri ben geniş bir tavsiye veriyordum böylece bu iki telefonu neredeyse her büyük taşıyıcı kullanılabilir oldu. Ben HTC, Motorola, LG, ve diğerleri bireysel taşıyıcıların çok iyi telefonlar yapmak ve böylece bu yazı iPhone 5 veya Galaxy S III ne varsa ne değildir, resim galerisi göz atın, bu seçimler birkaç vurgulamak için çalışır anlıyoruz Bu zamanda aramaktadır.

  1. ahaha hastayım şu namelere eski yeşilçam filmlerine benziyor maalesef öyle iphone her zaman en iyi cep olacak gibi görünüyor

  1. daha mal yok ortada nereden duydun acaba öğrenebilir miyiz :DD apple o kadar salak değildir herhalde hem diğer telefonlar şu anda çok ince modeller var samsungun hele çift çekirdkli ipincecik telefonları var da ısınmıyor iphone 5 mi ısınıcaka apple halledere sen merak etme hiç ama telefonu ürettikten sonra :DD

  1. 4 inç oldu hocam ama diğer telefonlar gibi büyümedi sadece uzadı biraz o yüzden yine ele oturuyor ve kullanımı kolay samsung galaxy gibi iki elle kullanmadan konusabiliyosun

  1. yok birader bunlar soksada rahatlamaz iyice kanırtıcan bunları bunlara en iyisi tablet vericen belki onlarla rahatlarlar ancak o iş görür

  2. yok birader bunlar soksada rahatlamaz iyice kanırtıcan bunları bunlara en iyisi tablet vericen belki onlarla rahatlarlar ancak o iş görür

  3. en güzel ayfon bu ayfon herkeseee mutlu olsun en güzel ayfon bu ayfon herkeze mutlu olsun alın onu içeriye mikmikmik miksin diye pırpır ederken canlandı bak ayfonum hiç olmadı iphone 5 alacaklara bir lafım var aşık ayfon derki alın dostlar alın

  4. rahatlandığını nerden biliyorsun kardeşim ? rahatlandığını bildiğine göre denemiş olmalısın..?

 4. iphone türkiye pazarı birmilyonu geçtiği için apple artık tüm telefonları abd ile aynı anda burada çıkaracak

 5. neden sadece 64 gb ye kadar hafıza oluyor anlamadım ben birsürü film kaydetmek istiyorum ama sırf bu hafızadan dolayı herseferinde kilitleniyorum. Hafıza olayını bize bıraksınlar

  1. çok sebebi olabilir iphone ile bilgisayara bağladığınız kabloda sorun vardır once onu kontro et. genelde böyle çok oluyor. o olmadıysa itunes i kaldır yeniden kur bakalım ne olacak en sonunda oda olmadıysa iphone içinden format at jaailbreak yüklüyse kaldı dene işte hepsini ya

 6. yeni ayfon silah olabilecekmiş. yumurta kıracak çocuk bakacak yemekleri yapacak bulaşık çamaşır yıkayacak sahibinin cinsel ihtiyaçlarını giderecek hastalıkları teşhis edecek makattan fitil gibi alınarak bir çok hastalığı iyileştirecek. steteskop gibi böğrünüze sırtınıza dayadımı hastalığınızı teşhis edecek araba yokuş aşağı durduğunda takoz niyetine kullanılacak lastik patladığında lastik olarak kullanılacak
  osurduğunuzda otomatik olarak aynı anda melodi sesi çıkararak osuruğunuzu gizleyecek
  sıçarken götünüzden çıkan vazır vazır çıtır pıtır sesleride absorbe edecek. iktidarsızlık sorunun kökten çözecek iphone istediğiniz anda herhangi bir uzvunuzun yerine geçecek eğildiğinizde caaart diye yırtılan pantolonunzdan yarım dünya gibi çıkan götünüzü hologramla gizleyecek ve bu arada pantolonu dikecek

  bunlar benim istediğim özellikler aklıma geldikçe yazarım

  1. nerden buluyosunuz bunalr yahu 🙂 bencede her şeye yarıyor bir telefonu doğru çalışmıyo

 7. Bayanlar adet dönemlerinde kullanabilecek isterlerse tampon olarakta kullanabilecekler. Erkeklerin prezervatif ihtiyacını karşılıyacak. Salladğınızda dilenciye bozuk para vermiş olacaksınız.
  yeni ayfon ile diş macununu sürün ve dişlerinizi fırçalayın
  güneşten gözleinizi açamadığınızda yeni ayfonların şeffaf kasaları sayesinde güneş gözlüğü olarak kullanabileceksiniz.

  burnunuzda büyük bir sümük parçası var ama herkesin içinde karıştıramıyorsunuz ah şimdi kimse olmasaydı nasıl zevkle çıkarırdınız o sümüğü uzata uzata dimi sonrada gizli bir yere yapıştırmak gibisi yok işte ayfon burada müthiş özellikleri sayesinde kimse görmeden rahatça özgür kuşlar gibi parmağınız burnunuzda dolaşsın zevkle sümüklerinizi parmağınıza dolayın isterseniz parmağınızı beyninize kadar sokun kimse görmeyecek bir parmak sümüğü çıardınız şimdi yapıştıracak yer arıyorsunuz biri gelirse mecburen sümüğü tekrar burnunuza sokmak zorunda kalacaksınız telaşlanmayın ayfon yanınızda hemen sürün kurtulun

  1. kaıt mendil uygulaması çıkmış isteyen kullansın baba iphone artık uçmuş olay bitmiştir adamların yapmadığı uygulama yok yumurta pişirenden tutunda adam öldürene kadar 😀 ben korkar oldum bu ayfonlardan

 8. okulda yada başka biryerde arkadaşlarınızile topluca konuşuyorsunuz. derken aklınıza çok angutça bir fıkra geldi mallığınızın doruklarındasınız aralarında kızlarında bulunduğu gruba fıkranızı anlattınız. fıkradaki müstehcen espriler nedeni ile arkadaşlarınızın kimi utandı kimi hiç gülmedi yani göt oldunuz kızarmaya başladınız. işte ayfon göt sensörleri sayesinde hemen sizin zor durumunuzu farketti ve birinden telefon gelmiş gibi çalmaya başladı sizde telefona bakıp göt olduğunuz durumdan konuşma bahanesiyle uzaklaşıp durumdan kurtuluyorsunuz işte ayfon işte hizmet

 9. otobüste gidiyorsunuz otobüs çok kalabalık ayakta tıklım tıklım bir haldesiniz. tam osırada miğdenizde bi hareketlenme var büyük ihtimalle kakanız geldi ama daha önce bok habercisi minik osuruklar g.tünüzün deliğine dizildi. Sizde hafif hafif sessizce salmaya başladınız osuruk geldikçe siz salıyorsunuz suratınızda sıçar bir ifade oluştu. zevkli kısmı geçtik ama şimdide etrafı pis bir koku sardı. artık ne yediyseniz sanki ciğeriniz çürümüş gibi burunların direklerini sızlatan bir koku var etrafta herkes kim yaptı diye bakıyor. Burnu iyi koku alanlar kokunun sizden geldiğini bir kaç saniye sonra farkedecek eyvah! sizi bir telaş aldı o telaşın verdiği korkuyla bir iki daha fıslattınız artık son raddeye geldi bundn sonrası bok götünüzü sıkıyorsunuz ama birazdan size bakan cık cık otobüste yapılırmı kardeşim bu gibi lafları söyleyen insanların gözlerinin bakışları altında utançtan eriyeceksiniz. Yetiş ayfooon. işte ayfon yine sizi kurtarıyor. Ayfon hemen parfüm kokusu çıkarmaya başlıyor ve dahada önemlisi süper ötesi teknolojisi ile öyle bir ekolu osuruk sesi çıkarıyorki sanki otobüsü kullanan şoför ve onun arkasındaki ablalar karşılıklı atışma şeklinde osuruyor. sizde bu zor durumdan kurtuluyorsunuz

  1. :DD manyaksınız yaa nereden aklınıza gelir böyle şeyler kırkyıl düşünsem aklıma gelmez tebrik ederim çok iyi bir tespit

  2. kim yazdıysa bunları standup yapabilecek kadar basarılı haa gülüyorum bazen işte aklıma geliyo gülüyorum iphonu olanlara bakıncada gülüyorum ehuehueuheuhueueue

  1. evet blackberry bile bundan daha iyi adamlar en azından farklı fiyat pğolitikası uyguluyorlar. her kesime hitp ediyorlar her fiyata telefon var telefon dediğin öyle olacak yoksa 2000 tl den başlayan ayfonu böyle ulkelerde zaten kimse alamaz

  1. 3,5″ inc ekranı artık diğer telefonların yanında ufacık kalmaya başladı samsung lg ve htc gibi firmaların hayvan gibi ekranlı modelleri arasında iphone 5 3,5″ ekranla cıkarılırsa cok satmaz ve sçar bence en az 4 inc olması lazım belki o bile küçük kalacak

 10. kız arkadaşınızla yemeğe cıktığınız güzel bi mekana oturdunuz. Bi yandan manitanızla konusurken bi yandanda mekanın afilli olmasından hesap ederk ne kadar hesap ödeyeceğinizi düşünüyosunuz. Kız arkadaşınızda bok boğazın teki her gördüğünü yemek istiyor. Menü geldi ve kız arkadaşınız sıradan üç beş yemek söyledi en pahalılarından sizede su içmek düşüyor tabi. Neyse bi yandan yemek yerken bir yandanda bulaşıkları nasıl yıkayacağınızı düşünüyorsunuz. Bok boğaz kız arlkadaşınız yemekten sonra tatlıda istedi erkekliğe bo sürdürmemek için alacaksınız. Evet şimdi hesap geliyor ve siz yutkunuyorsunuz. Hesaba yavaşça baktınız ve cepteki paranın birkaç katı rakam gördünüz. Soğuk terler akıtmaya başlıyorsunuz. Yine ayfon yine ayfon kahramanınız yetişiyor. Şimdi turkcell reklamındaki gibi ayfon üzerinden arkadaşlarınız para gönderecek sizde çok teknolojik bir şekilde hesabı oradan ödeyeceğimi anlatacağımı sanıyorsunuzdur ama öyle değil ayfon bu borumu daha çetrefilli bir kurtarış olması lazım. Ayfonu yerden restoranın ortalarına doğru fırlatıyorsunuz ayfon her masanın altından geçerken bayanların alttan fotolarını yüzbin milyon megapixe kamerası ile çekiyor. Bunu gören bayanların eşleri sizin yanınıza geliyor ve ağzınızı burnunuzu kırıyor o curcunada sizde hesap ödemeden kaçıyorsunuz.

  1. ahahahahahahahahahaaaaa :DDD hocam süpersin valla bundan iyi anlatılmaz iphone bu işte her işe yarıyor :DD

  2. şaka maka 5 yılına girecek nerdeyse iphoen hiç bir model bu kadar uzun durmadı herhalde

  1. iphone 5 aynı iphone 4 gibimiş hiç farkı yok ne böyle yaa ben o kadar para biriktirmiştim bunun içinmi bi hava bi caka satacaktım böyle adamın elinde iphone 4 te olsa aynı kimse anlamaz ben iphone 5 alınca anlaşılmadıktan sonra nasıl hava atıcam başlarım böyle işe yemedim içmedim evde sovan ekmek yedim iphone 5 parası biriktirdim havasını atma hayalleriyle bekledim şimdi olmadı bu yaaa olmadı hiiç olmadı hemde

  1. hiçbiri doğru değil maalesef 😀 çünkü daha iphone 5 yok gerçi şimdi çinde sahteleri yine türemiş diyorlar ama ne derece doğru bilinmez

  1. bestbuya koyim onlar kadar sinir bir firma olmaz bize izmirde az çektirmediler. Ne aldıysam kesin biri bozuk çıkıtı ve değiştirme durumunda kan aldılar resmen böyle yapıncada pılını pırtısını toplayıp gittiler batarak tabi çünkü kimse bişey almadı onlarda biz bu enayileri daha fazla soyyamayacağız dediler.

 11. Bu nedir Allah aşkına, adamlar görüntülü konuşmayı koydu, yıllardır olan şeye devrim dediler, şimdi nfc diyorlar sizde vaybe diyorsunuz, bu nfc eskidi bile, nexus s te var galaxy 2 de var, nesi devrim, yapmayın Allah aşkına, ip4 ünü kaybetmiş intahar etmiş, vay akılsız vay, telefon gibi kendiside sorunluymuş demekki, bu kadar at gözlüğüyle bakmayın şu gıcık apple a arkadaşlar.

  Müthiş özellikler dediğiniz herşey expria arc ta nexus s te htc de galaxy de zaten var, baksanıza çağrı engellemeye bile müthiş özellik demişler, Allah bilir sadece iphone dan iphone a engeleme vardır, yuh yani sizde bunları okuyup vay be diyorsunuzya hepinize pes doğrusu.
  Apple bunları koyup sizi hipnotize ederken diğerleri çoktaaan bu özellkleri eskitmiş olacak, uyanın artık yapmayın arkadaşlar.

 12. cinlilerin elindeymis ip5 siz hala bekleyin gelecekmi gelmeyecekmi diye uretilen ilk parti deneme galiba

  1. önceden yalandı ama bikaç gün önce çıkmış çinde. buda çakma iphone 5 gibi görünüyor ama bu sefer gerçeğe çok yakın belki kopya olabilir

 13. konsept videosundaki özellikler çakma. adı üstünde video da konsept zaten, net yani. ancak insanların alayı bunu gerçekten yeni iphone 5 olarak sandı. hala öyle sanan ve aga bak böyle çıkacakmış, yalan mı bilemem diyen adamlar var. işte apple’ın son yıllarda yaptığı bu. apple’ın haklı olarak eleştirilen yığınla şeyi var ama takdir edilesi yanı bu noktada ortaya çıkıyor. insanlar apple dan bu muazzam gelişmeleri bekliyor. bu aşmış konsepti apple’ın çıkarabileceğini düşünüyorlar.

  teknolojiyi sürüklese sürüklese onlar sürükler bunu herkes biliyor. bu yönden takdirlikler.

 14. 3 boyutlu hologram ekran olacakmış.
  multitasking özelliğinden iphone 4’te randıman alamamışlar, kaldıracaklarmış.
  flash desteği yine olmayacak, ayrıca verilerinizi daha güvenli depolayabilmek için içine bir kez atılan herhangi bir dosyayı bırakın başka bir yere aktarmayı, silinmesini bile engelleyecek bir teknoloji geliştireceklermiş.
  iphone 4’teki anten olayı yeterince taşak geçici olmamış, o yüzden iphone 5’in hologram ekranına belirli bir açıdan bakmadığınız sürece düz siyah ekran görecekmişsiniz. steve jobs bu konuda; “zaten tutmasını bilmiyorlardı, artık bakmasını da bilmiyorlar” açıklamasını yapacakmış.
  sadece iphone 5’in şarj cihazına ve ipad 2’nin adaptörüne uyumlu bir priz piysaya sürülecekmiş. evinizdeki prizi söküp de uyumlusunu taktığınızda; o prize bir daha elektrik süpürgesi, çamaşır makinesi, ütü, fırın, lcd tv, vb. apple tarafından üretilmemiş hiç bir cihazı bağlama imkanınız kalmayacakmış.

 15. iphone 5 ile fotoğraf çekmiş mihendis efendiler koymuşlar ama samsung güzel güzel modellerini lagaluga yapmadan çıkardı ve oldukçada iyi satıyor. apple bence yanlış yapıyor

  1. turkcell 2149 tlden satışa cıkardı tarifeli paketleri daha ucuz ne güzel yahu herkes iphone 5 sahibi olacak. tarifelerden sonra bende almayı düşünüyorum. peşin fiyatı kaç taksite bölerler bilen varmı eğer 24 taksit verirlerse ben 2149 tl den alcam. öteki türlü yine üçbinliralara geliyo hiç anlamı olmuyo

 16. ekran 5 megapixel olacakmış öyleyse vall almam ben kıytırık telefonların bile 8 megapizel kameresı var 3000 lira vercem rezil fotoğraflar çekcem yok öyle

  1. 40 megapiksel telefonlar çıktı genellde yok ama böyle telefonlar varken apple iphone 5 için 5 megapikselden fazlasını koyar herhalde artık

  2. arkadaşlar ben ayfon 4sde şebeke sorunu siri sorunu var diye duydum bana yardımcı olurmusunuz başka sorunlarla karşılasan varmı çok araştırdm ayfonu olupta memmnun olmayan varmı bide

 17. satılmaya başlandığı zaman piyasada iphone 5 arzı fazlası göreceğiz, olması gerekenden çok daha fazla olacak hem de.teknoloji olarak piyasadaki telefonlardan çok daha üst seviyede olacak (bu kadar çok üretiliyor ve satılmasına kesin gözü ile bakılıyor ise ki bu kadar çok üretim yapılmasının başka bir mantığı olamaz böyle olmalıapple iphone 5 için daha agresif bir fiyat politikası güdecek, çok pahalı olur ise üretilmesi planlanan daha doğrusu hesaplar sonucunda üretileceği tahmin edilen 22 milyon cihazı nerelerine sokarlar düşünmek gerekli.

 18. Apple, bu hafta Cuma günü iOS 5’in sekizinci betasını; bu tarihten yaklaşık bir hafta sonra ise 23 Eylül iOS 5’in Golden Master dediğimiz, eğer hata yoksa son kullanıcıya yayınlanacak olan sürümü geliştiricilerin kullanımına sunacak. Ayrıca bu sürüm, muhtemelen montajı hali hazırda yapılmış ancak sistem yüklenmemiş olan yeni üretim iPhone’lara yüklenecek sürüm olacak. 5 Ekim itibariyle Apple, servis sağlayıcısı iş ortaklarından iOS 5 son sürümü için onay aldıktan sonra sisteme son şeklini vermiş olacak. Ancak eğer operatörlerden herhangi bir sorun olduğuna dair bilgi gelirse; GM sürümü yeni üretim cihazlara da yüklenmiş olacağı için Apple, küçük bir güncelleme ile sorunu giderecek.

 19. çinlilier şimdide myphone çıkardı lan b çinlileren ndir çektiğimiz bi gün kendimin çin malını biyere görecem diye korkuyom

  1. 200 liraya almayını dövüyolar görünüt aynı iphone içinde java var ama zaten bizim milletimiz görüntüye para veriyo içinden birşey anlamıyoki hiç ikibinlira vermeye gerek yok alsınlar bundan içi boş olsada olur

 20. eylülde iphone bekleyenler boşuna beklemesin çıkış ekimde. bu apple eşşeğin a.ına suyu kaçırdı

  1. sende boşubşouna yalan yanlış bilgi vrme millet e ne ekimi bidahaki ekim geldi ama hala yok ortada mal sen kendini kandırma apple iphone 5 i atlıycak galiba iphone 6 çıkarcak herhalde

 21. manyakmısını siz yaa bizim millet varya bu telefonu almak için böbreğini bile satar. alt tarafı telefon ne kadar mal bi toplumuz biz benzin nerdeyse 5 lira olcak ama trafikte arabalardan geçilmiyor. herkezin kredi kartına dünya borcu var ama iphone çıksın hiç borçlar sikinde olmadanhemen alacaklar e be amcıklar nasıl ödeyceksiniz bu borçları

  1. onu o kadar para vermeden önce düşünecektin şimdi seni her türlü öpmüş oldu artık verdiğin paranını üzerine bir bardak soğuk su iç ee dedik o kadar iphone alırsan vazelini hazırlayacan diye :DD

 22. anten çekişi düştüğü için metal kasanı yapısı değişiyor iphone 5 plastik kasa ile gelecek

  1. sadece bi tarafımız değil her yerimiz kaşınıyor. adamlara resmen para vermek için çırpınıyoruz böyle bişey görmedim ben ömrü hayatımda satış ve reklam başarısı böyle bişey demek.

 23. yarı saydam ve katlanabilir ekran gelsin söz alcam ama bu dallama apple sineğin götünden suyunu çıkara çıkara satıyo telefonları aslında var ama satmıyo önce kerizleri bi sirkeleyelim diyo

  1. ne yapcan kardeşim hangi chipseti kullanıyosalar kullanıyolar sen ne olursa olsun iphone alıyomusun ona bak sanki nvidia ya da ati kullansa senin için farkedecekmi zaten sen iphone adını alıyosun gerisi yalan ve ondan sonra havvanı atıcaksın dimii dii

  2. ati ya da nvidia chip set kullanacaklar 🙂 şaka şaka ama kesin iyi bir ekran kartı kullanırlar cünki samsung galaxy s3 te neredeyse need for speed oynayacak ekran kartı var iphone 5 te çooook daha iyi bir ekran kartı olması lazım insanlar oyun oynamak istiyor ve oynun oynareken takılma yapması çok can sıkıcı

  3. nvidia yada ati kullanmıyorlar 🙂 o yüzden pes yada nfs oynayamazsınız işin şakası bu firmalar en iyi ekran kartını kullanıyor ama telefon oyun için ne kadar ergonomik olabilirki o yüzden ben tercih etmiyorum alırım ps3 canavar gibi oynarım

  1. gelsede alsak ama daha çooooook bekleriz biz sizde çok beklersiniz adamlar resmen batmaya calısıyor öteki markalar ne modeller cıkardı hepsi kapıs kapıs satılıyor ama bunlar daha iphone 5 i bırak hala iphone 4 iphone 3 bile satıyolar ben beklemeyi bıraktım sizde bırakın

  1. o değilde 42″ ya da en az 37″ inç ekranla gelecekmiş ondan küçüğü kurtarmıyomuş ahahahaha

  2. yuh televizyonmu olmuş ayfon ehehehe :DDD e ozaman bende alırım ama kulaımızı dayamak zor olcak bide taşımayı nasıl yapcaz yanımızda el arbası dolastırmak lazım muhahahahahahahahah

 24. günde 150.000 iphone 5 üretiliyor su anda. apple eski iphonelardan cok daha fazla satacağını düsünüyo bencede hepsinden cok satacak ama bizde kur cok arttı baska ülkelerdede öyleymis eğer bizde dolar kuru böyle devam ederse cok satacağını sanmıyorum cünkü 2500 3000 tl belki daha fazla etiketi olacak

  1. one laa iphone parçalarını foxconn üretiyor ama yazcağan şeyi yarıda bırakmışsın olm öle olmaz adam gibi yaz

  2. iPhone 5 ile ilgili büyük bir kamera iyileştirilmesi şimdi 720p video yeteneğine sahip ve daha önceki iPhone’larda ön kamera çabaları gölgelendi. , hala iyi bir yerde olabilir ama bu zaman alabilir Bunun ana faydalanıcıları FaceTime çok kullandığınız insanlar olacak onlar tanınabilir olacak çünkü ya da daha spesifik olarak dedikleri kişi yararlanacak

  1. yok öyle birşeyen fazla iphone 5 in adını ipad gibi yeni iphone yaparlar belki o kadar başkabi değişiklik olmaz

  1. hay agzın bal yesin yarısından cogu bos konusuyo cebinde ekmek alacak parası yok bu milletin ama bi mala tapar oldular sanki bizim millete herşey hak kardeşim araplardan farkımız yok ver iphonu götür herşeyini

 25. beyler mivrosoft ayfondan cok daha iyi bir makina cıkaracak sıkı durun bence ayfon almayın boşuna pişman olurusunuz. microsoftun yeni telefonun adı microphone 🙂

  1. iphone 5 istediği kadar çıksın samsung aldı başını gidiyor yeni galaxy 3 ile çoştu adamlar her ülkeye özel organizasyonla ürünlerini tanıtıyor ama apple hiç iphone 5 i organizasyonu bırak ne zaman çıkacağını bile söylemiyor

  1. aynen hocam daha yeni doğalgaza zam yaptılar ama biz hala 2000 tlyi telefona bayılıyoruz ne diyim şu ramazan ayında böyle israfı yapan insanlardan hiçbişey olmaz

  2. suyada zam daha kaç defa zam geldi ammaa ayfon gelmedi gitti iphone diye diye zıbardı sahaplar haraptar tarftarları

 26. almanca konuşanını çinliler yapmış gördünüz mü aslında apple hiç bişey değil çinliler anında aynısını yapar

  1. çinliler wosvagenin bütün arabalarının aynısını yapmıs ama wosvagen hiç karısmıyor yada karısamıyor. telefonmu yapmıcak cinliler cinlilerden korkulur bigun bizimde aynımızı yaparlar valla

  2. iPhone 5 kesinlikle oldukça temiz va sağlam bir cihaz gibi karşımıza çıkıyor, kaygan alüminyum arka tarafı, süper ince yapılı gövdesi ve ağırlıksız yapısıyla çok güzel.

   Bir kaç hafta önce bir akıllı telefon bugün iki ana seçenek olduğunu belirten bir yazı yazdı, Apple iPhone 5 veya Samsung Galaxy S III ve bir açıklama bit ve düşünebileceğiniz bazı telefon seçenekleri ile bu kadar takip etmek istedim. Ben yaptım deyimi yapmak için benim birincil nedenlerinden biri ben geniş bir tavsiye veriyordum böylece bu iki telefonu neredeyse her büyük taşıyıcı kullanılabilir oldu. Ben HTC, Motorola, LG, ve diğerleri bireysel taşıyıcıların çok iyi telefonlar yapmak ve böylece bu yazı iPhone 5 veya Galaxy S III ne varsa ne değildir, resim galerisi göz atın, bu seçimler birkaç vurgulamak için çalışır anlıyoruz Bu zamanda aramaktadır.

 27. düğmeyi kaldırsınlar çok daha iyi olur gereksiz bence herşeyi çok rahat dokunmatik yapılabilir.

 28. iphone5 amerikadaki engadget sitesinde satışa çıktı . Valla girin bakın fiyatıda 640 dolar

  1. la yemin etme bari çıkmadı iphone 5 yakın zamanda da çıkmayacak da sen bide valla demissin çarpılcan

 29. memlekette en düşük versiyonu bile 1000 liradan satılıyor siz ne diyorsunuz yaa biz çok zenginiz ya da çok keriziz anlamadım gitti ya da bize satmak istemiyorlar yaparlarya satıcılar satmak istemediği müşteriye daha çok fiyat çekerler öyle gibi

  1. evet artık görünütler çıktı ama parça parça olarak yani bazı parçalar internete sızdı en son apple dan bi müdür iphone 5in özelliklerini söyledi dediklerine göre baya güzel oalcak bakalım hayırlısı

 30. Bende şuanda iphone 5 var isterseniz resmini çekip gönderebilirim mail adresinizi yazın gönderiim

  1. çek gönder bakalım 🙂 nereden aldıysan söylede bizde alalım. ama bence sendewki hani şu herkezin konuştuğu çakma myfon olmasın çin malı. bence sendeki o o yüzden kandırma kimseyi

  1. beyler bir hanıma bu şekilde davranılmaztekrarlıyorum binada acil durum ihlali var tüm güvenlik kapılar kapatın
   nöbetciye sinir gazı salmasını söyleyin
   4. kapıda sorun vargörev yerlerinizde kalın tüm patlama raporlarını verin hemen hasar raporu istiyorum

   efendim bir takım sorunlar var.

   ciuuf fiuuf cziip tziip dan dun dan trrrrrrr prrr tırrrrr takakatkakatakaka

   işgal alarmı geri sayım başaldı kaçın koşun herkes dışarı türbülans var

   merhaba sonunda gerçek seninle tanışmak güzel acıtıyor diyimi dhaada kötü haberlerim var sahip oldugun güçlerin var gücün kuvvtin artık hepsini unut veridğim virüs vuvudundaki ni geri aldı

   işimizi görmediğin için seni piyasadan alıyoruz.ben eski haline benzziyorum tek farkım üstün olmam yükse arazi alarmı arkilyada acil durum frekansından bildiriyorum burada hastalık yok gelen ziayaretcielere iyi yer verilcekalaskanın bir şehri olana rkilyaya gidiyoruz oradan bir haber aldık hastalıgın polmadıgı söyleniyor yanib ri cennet oraya gidiyoruz

   3 mayıs saat 16 yaşam ziine rastlayamadıgıö 177 gün arkedyanın koordinatlarına yaklasıyorum umarım klare ve digerleri basarmıstır radarda bir hareketlilik yok

   gerçekten böyle bir yer varmış boş bir yer bol bir arazi birileri mutlaka olmalı nerede bu insanlar netreeye gittiler 117 gün kayda gir ne kadar devam edebilirim bilmiyorum ya hiç kimse kalmadıysa ya son kalan bensem kaydı izleyen varsa bilsinki bu benim cezam çünkü herşeyi biliyorum.

   bekle bir dakika dur kimse var mı cevap ver. tama sakin ol bağladığım için özür idlerim nedir bu lim taktı sana kim oldugunu biliyormusun benim adım alice 17 ay önce çölde tanısıtık bu sana bişey hatırlattım ı arkedyayı unuttun mu

   4 mayıs satelda mola verdim daha sonra san francisko son oalrkta batı sahili var. yolcum her zamanki gibi çok konuskan değil üzerindeki şey hafıza kaybı yaratan bir tür şey enjekte ediyordu umarım hafıza kaybı kalıcı olmaz.

   adım alice eğilmi konusabiliyormus sana saldırdıgım için üzgünüm bana ne oldu bilmiyorum hiç bişey hatırlamıyorum adını bile bilmiyorum adın clere refield

   claire mi tandıkk geldi mi hayır gelmedi merak etme alısırsın

   artıkb eni çözebilirsin. önce birbirimizi daha iyi tanıyalım.
   melekler seşhir

   6 mayıs yaşayanalara ne oldu

   aman tanırm ne oldu inanmıyorum şuraya baksana

   buradayız bakın buraya kurtulduk. buradan girmemize imkan yok. nereye gidiyor neden uzaklaşıyor uzaklaşmıyor daire çiziyor. çok alcak. dikkat edin. bunlar ne yapıyor böyle. inicek hemen yolu acın evet inicek. bu pislik baya cılgın cıktı. sert bir iniş olabiir. çöz beni. teşekkür ederim. bir çılgınlık yapma olurmu. aklındakindan daha cılgınca bir şey yokki .hadi acele at. calısıyorum. pekala sıkı tutun geliyor. hadi.

 31. yurt dısındaki gsm firmaları bir bir iphone 5 li tarifeleri açıklamaya başladı bizim operatorlerden ses seda yok ne bekliyolar acaba

 32. umarım metal kasa olur metal kasa çok kaliteli ve değerli gösteriyor nitekim gerçek camda öyle duruyor. söylentilerdeki gibi plastik yaparlarsa çok üzülürüm

 33. insanlarda çok büyük bir beklenti var bence bosuna heveslenmeyin bilfdiğiniz telefon işte apple sadece milleti heyecanlandırmayı iyi biliyor jobs pixarı aldıktan sonra seyirciye oynamayı öğrenmiş

 34. valla bu beklentiye göre apple hissesi bile alınır apple hisselere tavan yaptıracak bu gidişle

  1. hocam öyle konuşma ayıp burası medeni bir yer herkes iphone meraklısı oldugu için burada almaya calısıyoruz ozellikkerlini ogrenmeye calısıyoruz bak sizin böyle yapmanızdan artık bize göndermez oldular iphone 5in ne zaman geleceği belli bile değil olmaz

 35. steve jobs ölmüş 🙁 gerçekten çok üzüldüm onun gibi bi insana az rastlanır Allah rahmet eylesin

  1. o öldü ama yine telefonlar kapış kapış gidyor bu işe yazarlga dondu yazarlarda olunca daha cok kitapları satılıyor jobs oldu daha cok iphone satılıyor

  1. yok hocam o zaman o kadar oldu ama şimdi apple hisseleri 500 doların üzerinde apple ne steve ne de iphone a bağımlı kendi başına bir dev bu şirket

 36. hala millet iphone 5 sanıyor ya şaşırıyorum akrdeşim iphone 5 çıkmadı iphone 4s çıktı anlayın artık apple bize yeni sürümü layık görmedi

 37. GGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF

 38. Yahu adamda ne yorumLar var be Yürü Allah’ına kurban kurtarır bu aypon Sizi.. hehe 😀 Nokia 3310 dan vazgeçmeyin 😀

  1. aynen baba ;;)) en güzeli nokaaii çakan telefon geçen benim 3310 2 metreden uçtu betona çakıldı aldım baktım hala sağlam biraz çizildi ama canavar gibi arıyor telefon dediğin arayacak gardaş başka iş için bilgisayarı kullanın boşuna telefona on kat para vermeyin enayi gibi

 39. neden çıkmadı bu iphone 5 nedenini bilen var mı? Bana kalırsa iphone 5 diye bişey zaten yoktu adamlar neden çıkarsınkı canavar gibi iphone 4 satıyorlar yanına bide s eklerim dayarım mileete demişlerdir nasıl olsa alacak kuzular.

 40. apple hisseleri çaıklmaya devam ediyor beter olsunlar bizi beklettiler iphone 5 diye diye birazda onlara girsin

 41. kıçına don almaya para bulamayanlar daha çıkmamış telefona nasıl program yüklenir diye soruyor

  1. olm zaten onlar o telefonu almıcak zaten almaya g.tü satsa yetmez sadece laf kalabalgı bunlar forumlardaki tipim nasıl ss li denyoları adamın elinde ikinci el nokia 3310 vardır iphone den söz ediyo sen bırak bosver bunları elalem ne derse desşn elin ben bişey derdimde neyse

  2. insanlar gece 12 de sıraya girmişler anadolu yakasındaki mağazalar sabaha kadar satış yapmış amarika gibi olmuşuz resmen yahu güccük amarika

  1. aynen hocam bendede 3110 var daha önce 5110 kullanmıştım canavar gibi telefonlar yıllardır hiç sorun çıkarmadan çalışıyor kim ne derse desin nokia hala en sağlam telefonları çıkarıyor apple samsung bence cok sağlam değil kaçtane iphone camı kırılmıs telefon gördüm samsung desen servislerinde kuyruklar var. iphone 5 inde cok farklı olacağını sanmıyorum.

  2. aynen hocam bendede 3110 var daha önce 5110 kullanmıştım canavar gibi telefonlar yıllardır hiç sorun çıkarmadan çalışıyor kim ne derse desin nokia hala en sağlam telefonları çıkarıyor apple samsung bence cok sağlam değil kaçtane iphone camı kırılmıs telefon gördüm samsung desen servislerinde kuyruklar var. iphone 5 inde cok farklı olacağını sanmıyorum.

 42. iphone 5 süper ötesi olacak tahmin edebiliyorum. katlanabilir ekranlar görünüyodu bi ara youtube da onlardanda ekleyebilirler

 43. telefoncudan.com diye bi sitede iphone 5 300 liraya satılıyor 🙂 inanmyosanız girin bakın ben alıyorum şimdi

  1. kafana bişey yapardım ama neyse ulan ne denyosunuz siz be ama hak size hak gidin alın sonra ödeyin 2000 ay taksit

 44. yok artık ayfon 5 boşuna beklemeyin üzülürsünüz. apple en az bir yıl sonra çıkarır belkide daha fazla zaman sonra önce ayfon 4s nin gaymağını yiyecekler.

  1. herhalde yaa haah gözünü yağını yiyem senin bi akıllı varmış burada apple işini bilir daha çok beklersiniz siz. kagıt üzeründe karsılastırıp su adaha iyi bu daha iyi diyenlerdende bıktım artık lan telefon en nihayetinde sen hd film izlerken sd filme izlediğinizde farkı görüyorsunuz.

 45. çin yapımı çakma iphone 5 ler baya güzelmiş denedimde hemde çok ucuza alın bence aratın internetten görün

 46. hala ayfon 5 bekliyor özelliklerine bakıyor millet anlamıyorum kardeşim yok ayfon beş meşyo anlayın artık kafayize sokun

  1. bende anlatamadım aga manyak millet olmayan telefon için ne kadar çok konusuyolar geeceğide mechul bi telefon belkide çıkarmazlarda buradakilerin yüzünü görmek isterdim

 47. hacılar iphone 5 yaza dooru cıkackmıs haberini aldım amerikadan duyan duymayana soylesin iphone 4s almasın elinde patlar söyliim

 48. 4s özellikleri zaten iphone 5 özellikleri sayılır adamlar ndense 5 demedi 4s dedi sadece fark bu aslında

  1. gelmeyecek yakın zamanda umut bağlamayın iphone 5 en erken 2013 te gelir benden söylemesi

 49. hala ihpone 5 bekleyen var mı acaba merak ediyorum boşuna beklemesinler bence daha 4s in kaymağını yiyecekler çünki

 50. iphone 4s i ameriadan sipariş etmiştim ama hala gelmedi daha kargoda bile görnmüyor bileydim buraya bu kadar çabuk geldiğini almazdım arkadaşlarım buradan aldılar çoktan eskittiler bile

  1. hala bekliyoruz 🙂 ama gelmedi arkadaşım bu lafları bırakın adamlar ne zaman istese o zaman çıkaracak apple kimseyi sallamıyor hatta kendi müşterilerini bile çünki pazar payını kaybediyolar.

  1. sen 4s i de almışsındır şimdi. ama taksidi bitmeten 5 almaya kalkışıyosunuz anlamıyorum bu sevdayı bence bir şekilde alanları bu apple hipnootize ediyor bu kadar körükörüne bir ürün meth edilmez ve gözü kapalı alınmaz

 51. ayfon ayfon söyle bu dünyada varmı benden kerizi varmı benden enayisi söyle bana senin gibi bir alete kaç para bayıldım acıyo bi tarafım hiç mutlu olmadım ama artık canım çekiyo yediğim kazık tatlı geldi şimdi 5incisini bekliyoum kazığın gelin ilk ben oturucam ay pardon ilk ben alıcam ilk ben kullanıcam ilk ben hava atıcam.

 52. 2012 yılında teknolojik gelişme anlamaında çok fazla bir şey beklemiyorum. iphone5 çıkar iPadn yenisi çıkar o kadar ama iPhone 5 de baya değişikilkil yapmazlarsa ço kmoralim bozulur.

 53. 4s 3 ve 3s e göre çok çok kullanışlı ve güvenli daha az takılıyor daha az sorun çıkarıyor yanlız pili çok iyi değil nedense ios 5 ten kaynaklandığını söylüyorlar ama bence cihazdan kaynaklı

 54. ne özellikler gördük sanki hep onları kulanacakmışız gibi ama hepsi çoktan tarihe karıştı bununda tarihi yakındır benden söylemesi

 55. çok güzel yeni yııl hediyesi olurdu gelseydi ama gelmedi 4s almıcam bi kaç aysonra iphone 5 gelir ondan sonra 4s ler vay ben niye aldım diye yanar durur.

  1. gelirse alırsın kardeş hemen çok umutlanmayın iphone 4s satışları çok iyi gidiyormus adamlar önce 4s satış doyum noktasına kadar bekleyebilirler ondan sonra iphone5 i görebiliriz ben 2013 e sarkabileceğini düşünüyorum

 56. hey mambooo mamboo ciciliyano goy goy goy ayfonu gotune goy sonraaaadaaa aç ditreşimi daha sonra yediğin gazığın bak tadına

 57. aldım en sonunda sevincimden havalara uçuyorum desem yalan olmaz bu kadar beklemiyorum gerçekten mükemmel bir makina

  1. kına yakarsın bitarafına ama iphone 4s almış olman lazım 5 değil dikkat et 🙂 yoksa seni çakma çin malı iphone 7 ile kandırmıs olamsınlar

  2. aynen 🙂 valla işleri güçleri yok bu insanların gırgıra gelmişler hala ayfon 5 diyorlar

 58. iphone 4s gibisi yok hiç 5 e gerek yok bence zaten hemen hemen aynı özelliklerle 2 katı fiyata iphone 5 satarlar o zamanda paşa paşa alırız ama özelliklere hiç bakmayız sadece iphone 5 im va rdemek için alırız

  1. bencede ama iphone 5 de ne özellikler olacak bilmiyoz o zaman fikrimizi değiştirebiliriz. çünki iphona belli olmaz bi bakarsın uçanını yapmışlar 😀

  2. öyle ketum ve sabit kafalılar varki hala ilk iphone modelini kullananlar var adamlar alışmış bi kere değiştirmek istemiyor parasındanda değil sedece zevk meselesi yoksa deli gibi para var ama almıyolar işte

 59. hocam bence lg ve samsung hatta htc nin akıllı telefonları iphone dan daha iyi herhangi birinin en üst versiyonunu kullanın beni analayacaksınız ayrıca bu saydığım markaların en üst modelli telefonlarının fiyatları bile iphone 4s in yarısı kadar. zaten apple yeni iphone da ekranı lg den alıyor chipleri samsungtan alıyor anlayın artık bu iki markanaın ne kadar önemli olduğunu

 60. aldık en sonunda hayırlısıyla birde sigortalatayım diyorum e o kadar para verdik gerçi daha vermedik bir sürü taksit yaptık inşallah taksitler bitmeden bozulmaz 😀

  1. ne aldın la saloo :DDD ahahahahaa manyah burası ayfon 5 yeri 4 deel sen git dörtte gonus 4s aldıysan iyi girmiştir sana konuscak hal yoktur şinci ama hade get var işine oraya

 61. apple iosu mac lere uyduracamış diye duydum. yani artık ios daki tüm uygulamaları mac de kullanabileceğiz bu harika olur iphone ve ipad için harıl harıl uygulama üretiliyor. bunlarımacde kullanmak gerçekten hoş olacak.

 62. daha çıkmasına neredeyse bir yıl olduğuu halde bu kadar konuşulan bir telefon hatta telefonu bırakın başka bir elektronik cihaz duymadım. daha millet iphone 4 taksidini öderken çıkacağı için iphone 4s alanlar biraz morarmış durumda sanırım.

  1. hayrettin bişi bende geldi diye okudum bir sürü yazı yok muydiki laa ulan ne malım ben yaa hiç bahmıyomki televizyona ne telefonlar var ne yok inderinettende anlamıyom fazla yoğusa hepsini inceliycem

 63. iphone 5 windows 8 çıkışı bence aynı zamanlarda olacak apple baktı işletim sistemi ile microsoftla baş edemiyoo bari telefonlarda en iyi olmayım diyor. çünkü windows phone li telefonlar çıkmaya başladı yani microsoft telefon sektörüne de el attı. Yakında iphone ile rakip bile olabilir hiç şaşırmam

 64. hacılar yeni iphone 5 tasarımını gördünüz mü hakkaten mac mouseu gibi duruyor gibi geldi bana. valla bence hiç güzel olmamış kardeşim bak samsunga ne güzel ipince hemde apple ın felsesfesini aldı hem ince hem zarif yapıyor samsung. iphone 5 i de öyle yapsınlar gereksiz artisliğin lüzumu yok zaten olmamış

 65. iphone 5 tanıtımı Steve jobsun önceden kaydedilmiş videoları ile yapılacakmış tüylerim ürperdi ne acayip olacak adamın kemikleri kalmadı yalan dünya işte

 66. samsung hiç durmadan bir sürü canavar gibi model akıllı cihaz çıkardı apple bir iphone çıkaracakta göreceğiz. O arada samsun gibi firmalar 10 tane model üretti

  1. ama apple bir üretir pir üretir bak gör iphone 5 nasıl olacak o zaman herkesin ağzı açık kalacak eminim. bikere kesin ekran büyüyor zaten apple aynı boyutla iphone 5 çıkarırsa harakiri yapmış dmektir bu intiharı yapmayacağı için ekran büyük olacak ve başka kimsenin kullanmadığı bir teknnoloji kullanacak yoksa rekabet kızıştı gerileyebilir bunlar benim tahminim ama gerçekte ne olur o tam bir muamma

 67. 1500 tl biriktirdim iphone 5 e kadar biraz daha biriktiririm sizce fiyatı ne olur iphone 5 in geldiğinde çok almak istiyorum okuldaki herkese hava atıcam kimsede olmıcak bi bende olcak çatlıcak herkes

 68. anlatmaktan yoruldum millete ama anlamıyorlar herkes gördeünmü gerçeğinin görüntüsünü diyor yaa çıldırcam kafayı yiycem nasıl bu kadar çabuk inanırlar bu insanlar yaa. bırakın türkçeyi ingilizce yabancı sitelerde bile çıkanlar ya fake ya da konsept çizim yapmış bazı firmaların fotoları apple son yıllarda yaptığı en iyi şey bu aslında telefonadan bile iyi . REKLAM hemde kulaktan kulağa reklam stratejisi ve çok iyi gidiyor halbuki diğer markaların özellikleri çooook çok daha iyi

 69. bu ay iphone 4s alıyorum arkadaşlar ne dersiniz iphone 5 i bekleyimmi bende kararsız kaldım taksitlerim rahatladığı için yeni bir takside girebilirim o yüzden şimdi almayı düşünüyorum iphone 5 in ne zaman geleceği meçhul net bir bilgi yok herhalde siz ne dersiniz 4s mi 5 mi alsam

 70. bence ikisini de boşver htc 3d al ben aldım bambamşka bir telefon ingiliz yapımı sanırsam o yüzden htc al derim

  1. samsung ve lg kore ama herkes alıyo naaberrr ve ayfonunda içi korede üretiliyo hatta samsung üretiyo

 71. iki telefonum arasında karar verip en sonunda onu kullanacğım galiba bi tarafta canavar gibi samsungum var ama iphone un havası yeter beya

 72. hizlial da çok uygun fiyata 4s ler var nereden alıyolar bu iphone ları gardeşim kaçak mı geliyo diğer firmalardan çok daha ucuz fiyatlardan satıyolar sahte olma ihtimali var mı bi ara çin malları gelecek diyolardı öyle bişey olabilirs mi

 73. hacılar son durum nedir ne zaman geliyor şimdi alet para biriktiriyorum bir aya kadar fitim mangır cepte beklemeyelim yoksa para sıcak gelitr harcayıveririm vallahi billahi

  1. iphone sen nelere kadirsin daha gelmediği halde 1 yıldır konuşuluyo apple işini biliyo sansasyon yaratmayı cok iyi biliyo acaba cıksa nasıl olacak

  2. 12 eylül son hacı geldi geldi gelmezse direk samsung galaxy alıyorum bi dahada bakmam iphona sen biriktir paranı ama daha cok biriktirmen gerekebilir bu kadar bekledilerse vardır bi bildikleri yüksek fiyattan cakmaya calısabilirler ilk etapta zaten yuksek olur o yuzden ben ikinci partiyi beklerim hem sorun olma ihtimali de azalıyor

  3. 12 eylülü bekleyecen hacı 12 eylül son firma kendi açıkladı o zamandan başka bir zaman atarlarsa çok küfür yerler bide mağazalar taşlanır

 74. hocam iphone 4 sıfır 8 gb belleklisini 1240 tlden bırakıyolar ne dersiniz aliimmi. ben 4s ile 4 ü biraz kurcaladım baktım bi fark yok benim için içi çok önemli değil dışı iphone olsun yeter elimde gezdirince iphonu var desinler yeter 4 müş 4s miş çokta takmıyom yani ne diyorsunuz aliimmi fiyat bana iyi geldi 12 taksit yapıyolar

 75. herkes ekran büyütme derdine düşmüş anlamıyorum gtümüze ya da cebimize girmedikten sonra ne anladım bu işten o zaman cep telefonu demeyin artık bu meretlere ben taşıyamıcam telefonu şahsen almam bi süre sonra herkes şikayet edecek bakın görün bu boyutlu cihazları millet yanında taşımak istemeyecek sonra tekrar minimalist tasarıma donecekler

  1. hocam sony bi kere ölü bi marka telefonlarıda ölü doğuyor tabiri caizse en son xperia mı neydi bi seri ıkardı ama hiç tutmadı. samsung iphonea en yakın rakip ama iphone ve apple daki karizma yok adamlar uçan telefonda üretse yine herkez iphone alacak iphon 5çıksın görün o zaman nokiadan artık bahsetmeye bile gerek yok yokuş aşşağı hızla gidiyorlar tepetaklak olmaları an meselesi yakında iflas bayrağını çekerler.

   iphone 5 geldiğinde görün bakın nasıl satılıyor yine nasıl en cok satılan en cok kullanılan telefon oluyor hele birde ucuz olsa dünyada iphone dan başka telefon markası kullanan olmaz ee o da apple ın taktiği işşte

 76. apple tutumuş yine bişeye ahahahaa 😀 ipadler çok ısınıyomuş duydunuzmu iphone 5 de de kein böyle bişey olur adamlar ipad e biraz büyük bi yun kurmuş oyun çalışırken 600 mb disk alanı kullanıyomuş diye aşırı ısınıyomuş ipadler yani tirtingen ştrazzeee ehehehe 🙂

 77. sallamasyon bence hala iphone 5 in kimse nasıl çıkacağını tam olarak bilmiyor bilse zaten kral olur bence iphone 5 şimdiki telefonlardan baya farklı olacak bunu zaten bu kadar dedikodudan anlayabilrsiniz apple koycak bombayı en sonunda

 78. hacı ben iphonu olanlara gızlar geliyomuş diye duydum gittim 2 yıl taksitle aldım yemiyom içimiyom iphone taksidi ödüyom ama gız desen ortalarda yok. gidiyom avm ye orada çıkarıyom gösteriyom ortada iphonu herkeze bakan yok anlamadım herkes bunu avmde çıkar masaya koy yada konus bütün gızlar sana yanaşcak dedilerdi 2 aydır her akşam gidiyom bi kerem bile bakan olmadı dün akşam biri yanaştı ama bu sefer iphone taksidini zarzor odediğim için cepte metelik yok o bana baktı ben ona baktım ama cepte para olmadığı için bişey diyemedim desem bişey ısmarlamak lazım ama iphone ısmarlayamadı mal gibi kaldım orada sokiim iphonea dedim çıktım avmden gittim sattım iphoneu zaten 5 taksidini anca ödemiştim binlira verdiler ohhhh dedim çatır çatır yiyom parayı şimdi ama taksitleri zke zke ödeyecez neyse zamanı gelince düşünürüz ben bi tane taksidi ayırdım gerisiyle yedim içtim bitirdim ohh be iphone yok dert yok 2 ay avmde mal gibi geçirdiğim zamanlara acıyom şimdi gızıda köyden alaciz ggaliba zaten bu istanbul gızları çok fettan iphone olsada gözleri cbin boş olduğunu göriyo herhal ki hiçbiri yaklaşmadı tipimde kayık değil hee yaanış ağnamayın

 79. deli bir merakla bekliyorum bu telefonu nitekim apple eminim iphone 5 ile bizi şaşırtacak. smartphone dğnyasına 2 yıl önce geçiş yaptıktan sonra heefim hep iphone oldu ilk başlarda nokia ile başladım ama hiç sarmadı sonra samsung ve sony modelleri denedim ama iphone u arada arkadaşlarımdan baktığımda ne kadar fark olduğunu gördüm ve iphone almaya karar verdim almışkende iphone 5 almayı düşünüyorum ve iphone 5 için beklemedeyim

 80. son eklemenizde 3d teknolojisi gelebileceğini söylemişsiniz. ancak bu konuda net bir bilgi var mı ben çok merak ediyorum ve bu durumla ilgili bir planım var ona göre hareket edeceğim. Eğer varsa iphone 5 i beklemeyi düşünüyorum eğer yoksa başka bir 3d model telefon alacağım

 81. ne özelliklermiş arkadaş bu iphonedeki 3 tane çağ dışı kullanım tarihi bile gçmiş özellikten bahsediyosunuz ama gidin birde samsungun özelliklerine bakın ne 4 g si adamlar çok daha ileri teknolojileri bugünden koydular bile iphone şirketi daha gül yüzünü göstermedi bile bıraksınlar bu işi samsung çatır çatır geçecek iphoneyi

 82. iphone içinden facebook a giremiyorum uygulama açılmıyor bazen ilk face ekran görüntüsü geliyor sonra hemen gidiyor

 83. gelmediki bi türli namısız ayfon geleydi özelliklerine bakaydık iyi olurdu ama sadece özelliklerine bahacaağım yoğusa almayacağaaam o gadder parayı basmam ben onğa virsem sonra bas bas paraları leylaaa diy ebağırrirem ortalıh yerdee

 84. daha çıkmamış bir telefon için bukara yorum yaptırabiliyorsa ben apple ın her yerini öperim bırakın elini öpmeyi böyle başarı yoktur dünyadazaten gazetede apple 500 milyarlık değeriyle en büyük şirket diyordu ondan sonra 200 küsür milyar dolarla microsoft var aradaki farka bakarmısınız çok şaşırtıyor apple beni bence kesin bir televizyon kanalı kurmalı bu reklam stratejisi ile tv kanalı en cok izlenen kanal olur

 85. samsung canavar gibi galaxy s3 ü çıkardı apple efendi kış uykusundan bie uyanmadı oh ne ala memleket çok yavaş apple ve bu yavaşlık adamı soğutuyor bizde iphone 5 almayı istiyoruz iphoen 5 i galaxy gibi özelliklerle getirmezse bi daha iphonun yanında geçmem önce kesin büyük ekran olması lazım galaxy gibi 4.8 yada 5 olsun varsın iki elel kullanak ama büyük olsun gösterişli havalı olsun şöyle çıakrdımı herkez bi baksın havamız olsun o kadar para veriyoz neye veriyoruz sanki 4g olsun yeni ipad de bile 4g var artık kesin 4g koymaları lasım tasarımı değiştirsinler artık sıktı pili çok iyi gitsin bak bu konu çok önemli sırf pilden telefon değiştiren adamım ben daha yüksek dört çekirdekli bi r işlemci koysunlar ama yeni ipad gibide ısınmasın yoksa başlarına çalarım telefon her türlü oyunu oynatabilecek ekran kartı koysunlar ben oyun oynamayı seviyom boş zamanım cok neyapiim oyunsuz almam abii

 86. ekran bence 3,5″ olmalıdır rahmetli steve jobs abimizinde dediği gibi bir telefon en olursa olsun tek elle rahat kullanabilmelidir. Baş parmak ekranın her tarafına yetişebilmelidir. 4″ kesinlikle iğrenç duruyor ve hiç hoş değil samsunglarda gördüğüm büyüklükler hiç ergonomik durmuyor son durumlarda iphone 5 i de 4 inç olacak haberleri dolasıyor ama umarım olmaz benim gibi müşterilerini kaybeder apple başka telefona hiç acımadan dönerim.

 87. I phone 5 Us Pazarinda cikti arkadaslar 650 USD civari .. Turkiyede be zaman olur kac paraya girer zaman gosterir .

 88. samsung galaxy 3 ü çıkardı nerdeyse galaxy 4 ü çıkaracak apple efend iphone 5 i çıkarmaya hiç niyeti yok böylede olmaz kardeşim apple çok felaket zarar edecek samsung daha çok biliniyor

 89. survşvor u izliyormusunuz survivor daki hasan dansın sultanlarındaki adammı evde çok tartıştık ama bi türlü emin olamadık

 90. iphone 4s kadar berbat bir telefon görmedim dün akşam telefon elimden kaydı ve düştü sonra nemi oldu dersiniz ekran baştan sona çatladı gitti verdik bakalım tamire ne olacak ama bu kadar basit düşmede bile kırılıyorsa vay halimize bizim çok hassas

 91. çinde iphone 5 satılmaya başlanmış haberiniz var mı adamlar amerikadan önce iphone u satacakmış fiyatıda 1100 dolar olacakmıs

  1. tekrarlıyorum tüm güvenlik kapıları kapatıldı ben general wespır durumu rapor et otaka hareket var birden falza düşman var yüzey kapsı düşmanı tekrarlayın ana kapıyı sağlama alın hemen hemen

 92. hacılar iphone 5 için micros im kart yerine naon sim kart kullaılcakmıs simdi iphone 5 aldıgımızda yine sim kart değiştiricez inşallah öteki iphoneyi aldıgım zamanki gibi olmaz o zaman hiçbiyerde bulamamıstım micro ismkartlar bitmisti hemen ne yapcan gülü seven dikenine katlanır aldıgımızda fallik fallik arıcaz o kartı birde onu aktive etmek te dert olmustu turkcelle hiç muhattap olmak istemiyorum bakalım nolcak gelsinde ugrascaz hepsiyle sorun olmaz

 93. gelmez oldu bu ayfon 5 samsung 10 tane model cıkardı bunlar dha bi ayfonu cıkaramdı artık ayfona iphone demem ben ayfon gelmedikçe benim olmadıkça

 94. millet yani telefon kullanıcıları her yıl onlarca telefon modeli üreten telefon markalarına bakmıyorda illa iphone almak istiyor benim iphone 5den çok beklentim yok artık geldi gelecek diye bıktırdılar az cok özellikleride belli oldu ama şimdi ilk cıktıgında cakacaklar 3000 tl den bakalım kaç kişinin g.tü yiyecek almaya alır bizimkiler amam nasıl o mantarı cıkarırlar sonra o bilinmez

 95. say say bitmez ayfon özelliklerini en güzeli kazık özelliği g.tüne kazık yemek isteyenler hem maddi hem manevi oalrak ayfonu kullanabilirler ayfona ödedikleri fiyatıyla manevi yönden ayfonun zarif kaygan ve yuvarlak köşeleri sayesinde g.tünüze girecek şekilde tasarımından dolayı g.tünüze sokabileceğiniz yönüylede maddi yönden datmin olabilirsiniz. ayfon ayfooon sen nelere kadirsin sadece kazık özelliği olsa neyse ama ayfonda özellik bitermi neyse geri kalanlarını sonra söylerim hayda kalın ayfonla

 96. iphone pop posta sunucusu yanıt vermiyor maildenmi yoksa iphonedenmi anlamadım yardım edermisiniz

 97. bu özellikler ne kadar doğru en son görünen oki iphone 5 resmen sadece biraz uzun o kadar görünüyor eğer öyleyse biraz komik duracak sopa gibi bi telefonla ne yapcak millet bari biraz geniş yapsalardıda rahat film izleseydik

 98. hakkaten dünya ekonomisine yön verecek neredeyse şu ayfon zımbırtısı yeisinin adıda iphone 5 değil yeni iphone olacak diyorlar dogrumu acaba. açıkcası teknolojik açıdan ben co bisey beklemiyorum ne olabilirki en fazla ucacak mı yoksa kacacakmı sadece ekonomik anlamda bir canlanma yasanacak ama tabi bize bir faydası yok üreten ve tedarikci ülkeler kazanacak gerisi harcayacak hatta diğer ülkeler için kötü çünkü ülkeden para cıacak ve döziz acıgı olusacak

 99. onu bunu bilmem apple iphone dan kazanıytrdur çok iyi ama bence en iyi paraları avukatlar kazanıyor gibi geliyor cunku her büyük firma birbiri ile patent kavgasına oradaki avukatlar malı götürüyor bence bizimde akıllı telefonalr yapmaya baslamamız lazım hatta cok gec kaldık ama zararın neresinden donaersek kardır

 100. hocam herkes canlı yayın yapmaya başladı sizde yavaş yavaş hazırlansanız iyi olacak biz bari alamıcaz ama en azından canlı canlı cıkısını görelim bakalım nasıl birşeye benziyor bu ayfon 5

 101. fiyatlar amerikaya göre çok iyi ama tabi bunlar kontratlı abonelikler için yani direkt bu fiyata alamıyorsunuz gerçi amrekanını gsm kontratları bizdeki gibi kazık değil o yüzden çook çok ucuza sahip olacak onlar bizse 3000 tl den açarız satışları

  21 eylülde satışına başlanacakmış yani piyasaya sürülme zamanı bu. Türkiyeye aralık ayında gelecekmiş hem on kat pahalı al hemde daha çok bekle işte 3. dünya ülkesi buna deniyor herhalde. ilk önce satıalcak o 9 ülkeden neyimiz eksik bizim demek var bi eksiğimiz.

  apple depolamada yine ketum davranarak 16,32,64 gb hafızalar çıakrmış yahu kardeşim çıkarsana 128, 256 gb hafızları hoş bizde o modeller 5-6 bin tl olur herhalde ama amerikalı alır bi kaç sene sonra da biz alırız ama apple akıllı apple sinsiii apple uyanııık bi süe sonra iphone 5s çıkaracak ondada 128,256 gb hafıza olacak adamlar denyo mu o kadar sinekten yağ çıkarıyor

  kameradada 8 megapiksel hayal kırıklığı sanki çok pahalı bişeymiş gibi koysana 10-12-14 megapiksel kamera alsın vatadaş bi dahada fotoğraf makinası kullanmasın ama olmazz .sonra apple iphone 5s de ne satacak tabi 10-12-14megapiksel kameralar o zaman gelecek.

  şarjıda değişmiş hayırlı olsun şimdi eski hiç bir şey kullanılamayacak haydaaa bi daha yedek parça üret sat para kazan yeter yahu bıkacaksınız para para paraaaa

 102. iyi hoş yapılmış ama galaxy s3 bunu çiğ çiğ yer yeni kral samsung galaxy s3 arkadaşlar artık iphone 5 i unutun gitsin

  1. iphone 5 türkiye fiyatı açıklandı 3299 tl den 16 gb modelini satılyalar resmen kazıklıyolar adamı sakın almayon yazık paranıza

 103. lg, htc , iphone ,galaxy s3? birçok kişi bu telefonları kendi arasında hep kıyaslarlar. fakat ben denemeye bile lüzum görmediğim için size bilgilendirme amacı ile bu yazıyı yazıyorum. iphone sizce neden alınıyor? örneğin bu telefon. neden bu kadar yüksek fiyat isteniyor? çünkü adamlar işi biliyor arkadaşlar. yine birsürü hava atma amacı güden insan gidip o kadar parayı bayılacak. samsung lg sürekli geliştiriyor kendini. muhteşem telefonlar üretiyor. bir rekabet içerisindeler. ama apple a göre bir rekabet bile yok ortada. neden? çünkü adamlar içi bomboş bir telefon üretip 5000 lira para istese bile insanımız gidip yine verecek parayı. neden? çünkü o ‘iphone’ havası yeter değil mi? kör olmayın. iphone 5 tanıtımını izleyen arkadaşlara soruyorum. ilginizi çeken değişik hoş farklı bişey gördünüz mü? yahu adamlar 5 senenenin teknolojisini reklam ediyo. telefonda nfc yok. tasarım tv kumandası gibi. neymiş siri varmış. e bende de sesle mesaj var. konuşuyorum telefon yazıyor. üstelik türkçe dil desteği var. peki ya siri? bluetooth yok ama 42 mbps internet hızı var. peki soruyorum. bizim ülkemizde operatör bazları 42 mbps hız verebilir mi? yahu evinizdeki internet o kadar vermiyor telefon 42 mbps olmuş neye yarar? 1400mah batarya var şarj bitip duruyor. benim telefonum 1650mah. çok kullanımda 1 günü görüyor ki bu bir akıllı telefon için muhteşem bir şarj süresidir. eğer bunu okuyup da hala iphone diyen arkadaşlar varsa. devam etsinler. işine yarayanı değil de para tuzağını seçsinler. ben galaxy s2 kullanıcısıyım. ve aldığımdan beri tek bir an pişman olmadım. galaxy s2 iphone 5 den iyi bir telefondur. benimle tartışmaya cesaret edeniniz var ise eğer, ben burdayım. her türlü ispatlarım. zaten s3 ile kıyaslamaya bile giremez. her türlü sorularınızı cevaplarım. farklı telefon düşünürseniz tavsiyelerde bulunabilirim.

 104. hey gidi goca apple piyasa değerin diğer şirketleri katladı amma nerede steve jobs öldü gitti onüçün sende bende boşuz bu dünyada yalan dünya bu herşey bomboş Allah rahmet eylesin Steve jobsa gecen sene bugun ölmüştü hayat

 105. türkiyede satılan iphone 5lerde sorun varmış gördünüzmü ben tahmin etmiştim o yüzden ilk partilerden almadım siz siz olun hiç bi zaman ilk parti iphone almayın çünkü kesin bi sorun cıkıyor.

 106. arkadaşlar iphone 5 alırken dikkat edin. daha yeni bir sürü iphone 5 kapanmış nedenide yurtdışından gelenlerin yasal olmadıgı için kilitlenmesiymiş. ayrıca bu telefonlar nano simkart kullanıyor türkiyede hiçbir telefon firması turkcell avea vodafone da nano simkart yok alıp ne yapcaksınız sorabilirmiyim

 107. off yine iphone 5 satılmaya başlanınca bir sürü keko çıkmaya başlıycak hatta şimdi kurtlar vadisini seyrediyorumda orada bile polat elinde almıs telefonu hava atıyor.

 108. OLMAYACAK DUA YA AMİN DENMEZ. DOĞMAMIŞ COCGA İSİM TAKILMAZ BEN BEKLERİM BAZI INSANLAR VARDIR GERİZEKALI BAZILARI VARDIR SİNSİ YANİ HER TÜRLÜ İNSAN VAR. ŞU DUNYADA BNCE NE SİNSİ OLUN NEDE GERİZEKALI ŞİMDİ FIYATI DIELİM Kİ 1000. LİRA TLF NUN ÇIKTIKTAN DOGDUKTAN SONRA 1-2 AY SONRA DÜŞER 750 YE OLMADI YENISI CIKAR 1.250 YE ONA HEVES EDERSİNİZ TÜRK MİLLETİ NEDEN BATI İNSANI KADA RAKLINI YORMUYOR GERCEK SİTESİNE BAKTINIZ MI APPLE iN ORADA 755 DOLAR BURADA 2.000 TL CİVARI KAFANIZI ÇALIŞTIRIN SALAK OLMAYIN AKILLI OLUN SİNSİ DEMEKTEN KASTIM DA BEELKI HOŞNUZA GİTMEYECEK HEMEN ATLAMAYIN HERŞEYE BIRAKIN BİRİSİ ALSIN SIZDE İYİ İSE BAKIN ONDAN SONRA ATLAYIN GERİZEKALI LAR YADA GÖRMEMİŞLER GİBİ ATLAMAYIN HA ŞİMDİ DİYECEKSINIZ BU ADAMIN KASTI NE İLK ALDIGIM TLF ERİCSON T10 DU BENIM ODA KOTU MUYDU HAYIR IYIMIYDI HAYIR ARIORDUM SES CIKIORDU YETERDI BENIM ICIN TLF DİYİNCE İNSANIMIZIN AKLINA GELEN ŞEY ARTIK İLETİŞİM DEĞİL HAVA ATMAK UNUTMAYIN KIMINIZIN BABASI GUNLUK 5 TL YE ÇALIŞMISTIR ZAMANINDA BENIM İÇİN TLF DEDIGIN ALO DESIN YETER.ŞİMDİ DUNYANIN EN ZENGIN ADAMI BILE OLSAM OLSANIZDA BNCE ONA VERECEGINIZ FIYATA YARISI KADARINI BLACKBERRY ALIN NEDN BLACKBERRRY ÇUNKU ASAYİŞ VE EMNİYETTEN DİNLENMEYEN TEK TLF BLACKBERY DİR 2 TEMA İÇİN OZEL HAYATINIZI BASŞAKASI ILE PAYŞLAŞMAK İYİ DEĞİLDİR HA TV,NET,İNTERNET Mİ TLF TV İZLİCEKSEN EVDEKİ TV NEDN VAR İNTERNET İSE TLF DA VAR NEDN TTNET VAR 3 G Mİ YAPSINLAR SKYP UCRETSİZ TLF KULLANMAZ KIMSE AKILLI OLUN SENDEKİ 1.000.000 TL LİK TLF OLSUN BENIM Kİ 5 TL LİK YINBE BAGLANIOR AYRIM YAPMIOR DEMİİİ

 109. bende iphone 5 sahibi oldum birz zor oldu ama şükür hallettik işlemleri ekranın büyümesi güzel olmuş gerçi bende daha önce iphone yoktu ama arkadaşlarınkinden baktıgım kadarıyla baya değişmiş. ama benim bi sorum var telefonu açtıktan sonra menüler çok hızlı gelmiyor sanki başka bi yerde olmuyo sadece menülerde oluyo

 110. böyle bir telefon görmedim ben herkesin ağzından düşmüyor telefon ne iphone 5 miş be adını duymaktan tiskindim artık. ama appleyede helal olsun herkesi kendinden konusturtmasını bildi.

 111. kim ne derse desin iphone telefonların mercedesidir bmw bie değil çünki en kaliteli malzemeler iphone de elime alınca bile bi hoş oluyorum

 112. ben fiyatı şimdikinden çok yukarıdayken almıştım. hiç de pişman olmadım. oh sefam hep olsun dedim. şimdiki alanlara hayırlı olsun ama ilk alanlardan bitiyim 😀 o yüzden ben daha tecrübeliyim. herkese tavsiye ederim. alacak olanlar düşünenler hiç düşünmesin sorunsuz uzun yıllar birlikte vakit geçireceğiniz sizin adeta sevgiliniz olacak bir telefon. iphone 4s kullanalar bile o kadar memnun ki telefonlarını değiştirmeyi düşünmediler. tabi iphone 5 alsalar öyle demeyecekler.

 113. iphone 3ten beri bu telefonları kullanıyorum. her modelini aldım. iphone 5i yeni aldım. her yeni model bir başka güzel görünüyor. o yüzden insanın canı telefondan sıkılmıyor. bi kere sağlamlık ve kalitesi verdiği parayı hakkediyor. iphone 5 hakında diyecek fazla bişey yok hemen herkes zaten kalitesini biliyor. sdece biraz arka kapağı çizilmelere hassas benim bi te canımı o kısım sıktı. gerisinde hiçnbirşey yok. ben not olarak 95 veriyorum. ama diğer telefonlar benden 60 bile alamaz. android kullananlar bir süre sonra telefonunun sistiğini söylüyorlar ve yavaşlıyo donuyomus işte apple farkı burada ortaya cıkıyo ben iphonelarımın hiçbirinde böyle bir sorun yaşamadım

 114. ben iphone 5 alana kadar iphone 6 çıkacak. ama galiba önce iphone 5syi çıkarırlar onunda ekranı aynı olur ben en az 5 inçlik bir iphone bekliyorum. içine lafım yok iphone yazılımı samsungdan daha iyi ama ekran küçük gerçekten

 115. iPhone 5 kalitesini diğer telefonlarla kıyaslarsak tartışılmaz diyebiliriz. Üründe kullanılan her parça birinci sınıf ya da birinci sınıfa yakın görünüyor. İlk zamanlara göre daha makul fiyat etiketine sahip olan iphone 5 ler nispeten alınabilir durumda. ancak piyasada bulunan grey yani paralel ithalat ürünlerini almamanızda fayda var. zir bu ürünler hem apple garantisinde değil hem de servis ağı satan satıcının kapasitesine göre değişiyor. Bir sorun olduğunda başınız ağrıyabilir. Zate4n fiyatlarda da o kadar bir fark yok. bir çok paralel ithalat iphone orjinalinden 100 ya da 200 tl arasında ucuz satılıyor. O kadar para verdikten sonra bence hiç yüze iki yüze bakmayın. Zira iPhone 5’in ekran boyutu şimdiki rakiplerine göre küçük kalıyor diyebiliriz. Samsung Galaxy s+ ile zaten büyük olan ekran boyutunu 5 inç yaptı. 4 inç iphone 5 in ekranı küçük kalmaya başladı. Bu ekran büyütme işleri nereye kadar gidecek o tartışılır. Çünkü artık bundan sonra büyüyecek ekranlı telefonlar cebe sığmayacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.