Nokia N9 tanıtımı yapıldı

Gittikçe kızışan akıllı telefon piyasasında Nokia biraz yavaşda olsa rakipleri ile mücadele edebilecek modelini çıkardı. Nokia yine bu konuda rakiplerinin gerisinden gelsede N9 modeli Amoled çizilmeye karşı dayanıklı 3.9″ ekran boyutu ile en sonunda tamamen dokunmatik ekrana geçmiş oldu. Ürünün ön tarafında hehangi bir tuş bulunmuyor.

Nokia N9’un kamerası 8 magapiksel Carl Zeiss optikli ve 16 GB hafızası ile bu konuda sorun yaşatmayacak düzeyde. N9 Nokia’nın eski modellerinde de gördüğümüz farklı renk çeşitleri ile satışa sunulacak.

Nokia N9’un işletim sistemi eski modellerden farklı olarak MeeGo 1.2 işletim sistemi ile gelecek. MeeGo’nun Symbian’dan daha başarılı olup olmayacağını ileride göreceğiz. Nokia Ovi Store diğer modellerde olduğu gibi N9 ile kullanılabilir olacak.

Nokia N9 Lansmanında ürünü tanıtan Nokia Türkiye genel Müdürü Çiçek Uyansoy N9 modeli ile kullanıcılara her şeyi daha basitleştirmeye çalıştıklarını ve bundan sonra daha rekabetçi akıllı telefon modelleri sunacaklarını söyledi. Nokia N9’un fiyatı ise rekabetçi olması açısından çok yüksek olmayacağı yönünde.

Nokia N9 tanıtımı yapıldı” üzerine 3 düşünce

  1. Anonymous

    1ghz işlemci az olmuş yine. testlerde görüntüler için yetmiyor. Dokunmatik ekran yine çok iyi değil

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.