TP-LINK TL-WA5210G Geniş Mesafe Wireless Çözümü

tplink-tl-wa5210Bu Cihaz ile Modeminize kablo ile bağlayarak ya da kablosuz olarak repeater özelliği ile bağlantı yaparak geniş mesafe kablosuz ağ erişimi sağlayabilirsiniz.

Cihazı ilk olarak hangi modda kullanmak istiyorsanız o modda konfigüre etmeniz gerekiyor. Uzak mesafedeki bir kablosuz modem ya da access point cihazına repeater mod ile bağlanmak için Ayarlardan repeater moda gelip kablosuz cihazları taratıyorsunuz. Listelenen kablosuz cihazlardan bildiğinizi birini seçerek mac adresi ile birlikte ekrana getirmiş olackasınız. Ayarları kaydettikten sonra cihazımız bağlandığınız kablosuz modemin repeaterı(tekrarlayıcısı mesafe artırıcısı) olacaktır.


TL-WA5210G 2.4GHz Yüksek Güçlü Kablosuz Dış Mekan CPE, WISP CPE çözümü ve uzun mesafe kablosuz ağ çözümlerine adanmıştır. Kablosuz Erişim Noktası, WISP İstemcisi, yüksek kazanımlı anten ve hava koşullarına dayanıklı muhafaza işlevlerini birleştirir. Cihaz 12dBi kazanım antenine sahiptir ve daha kararlı kablosuz bağlantı sağlamak için iletim menzilini kayda değer bir şekilde yükselten yüksek çıkış gücü ve yüksek RX hassasiyeti sağlar.

 
TL-WA5210G, ölü noktaları düşürmek ve daha kararlı kablosuz bağlantı sağlamak için iletim menzilini kayda değer bir şekilde yükselten yüksek çıkış gücü ve yüksek RX hassasiyeti sağlar. Bütünleşik 12dBi çift polarizasyonlu antenle, TL-WA5210G, kolaylıkla 15km’ye kadar uzun menzilli kablosuz bağlantı kurmanıza yardımcı olur. Yüksek kazanımlı anteniniz varsa, cihaz, normal 802.11g cihazlarının mesafe sınırlarının çok ötesinde ultra uzun mesafe kablosuz iletimine izin veren 0km – 52.6km arası mesafe kontrolünü de destekler.

 
TL-WA5210G internet erişiminde çoklu kullanıcı için üç çalıştırma modu sunar: AP istemci yönlendiricisi, AP yönlendirici ve AP. AP istemci modunda bir WISP CPE olarak çalışır. AP istemci modunda, bir ADSL/Kablo modem vasıtasıyla İnternete bağlanabilir. AP modunda, cihaz, Erişim Noktası/İstemci/WDS Köprüsü/Yineleyici gibi pek çok modda çalışabilir. En dikkatli kablosuz güvenlikle, TL-WA5210G, TKIP/AES şifreleme güvenliğinin yanı sıra kablosuz LAN 64/128bit WEP şifreleme güvenliği ve WPA/WPA2 ve WPA-PSK/WPA2-PSK kimlik doğrulama sağlar.
TL-WA5210G kolay kullanımlıdır. Hızlı Kurulum desteklenir ve her adımda kolay yardım mesajları görüntülenir. Böylece, İnterneti uygun bir biçimde daha kolay ve çabuk yapılandırabilir ve paylaşabilirsiniz.

TP-LINK TL-WA5210G Geniş Mesafe Wireless Çözümü” üzerine 79 düşünce

 1. Fatih Başabak

  swith ile bağlanın olum.Bak şimdi
  Kabloludan switche bir ağ aktar 5210 g yide switche bağla mesafe isterse 50 mt olsun adaptör 50 mt geride de olsa olur 😀

  Cevapla
  1. Anonymous

   bende kullanıyorum arada neden olduğunu hala bulamadığım bazı kesintiler var onlar biraz canımı sıkıyor bu şekilde bir sorun yaşayan oldu mu?

   Cevapla
  1. Anonymous

   bende beceremedim ve internette hiçbir bilgi yok bu aletin sorunlarıyla ilgili bıktım ve bıraktım 2 ay sonra tekrar ugrastım ve kafayı yemek üzereyken yine olmadan bıraktım olmadı yine olmadı verdiğim paraya üzüldüm ama en sonunda hallettim

   Cevapla
 2. Anonymous

  arkadaşlar bu makineyi aldım fakat hiç bir şekilde teknik destek bulamıyorum.reset attığım halde ip şifresiyle yine bağlanamıyorum 192.168.1.254 acmıyor acmıyor acmıyor1 ay dır elimde cakıldı kaldı.kurmak zaten cok karışık hiç el kitabcığındaki kadar kolay değil.cok karmaşık

  Cevapla
  1. Anonymous

   ARKADAŞLAR;öncelikle eğer modeminiz 192.168.1.1 şeklinde ise her hangi bir şey yapmanıza gerek yok sadece kullandığınız makinenin ip adresi tanımlı olması lazım yani 192.168.1.100 gibi olması yeterli 192.168.1.254 yazarak admin paneli kullanabilirsiniz. Ancak modeminiz tanımlı olan 192.168.2.1 şeklinde ise ozaman bağlantı kuracağınız makinenizin ip numarası 192.168.1.100 olarak değiştirin ve TP-LINK WA5210G CİHAZINIZIN admin ayarlarını yapmak için 192.168.1.254 yaparak girin ADMIN panelde NETWORK yazan yerden IP adresinizi 192.168.2.254 olarak değiştirin ve SAVE diyerek kaydedin bu şekilde hem internete çıkacaksınız hemde admin paneli kullanacaksınız.. deneyimimden bunları anlattım inşallah faydalı olmuştur..

   Cevapla
 3. Anonymous

  kabloyla bağlantı kurmayı deneyin ve bilgisayarınıza yukarıda belirttiğiniz ip sınıfında sabit ip tanımlayın.

  Cevapla
 4. Anonymous

  hoca ben bu aleti bir türlü kuramadım nefret ettim tp link markasından kurabilien varsa bana bi yardım etsin Allah rızası için

  Cevapla
  1. Anonymous

   ben kurdum çok basit access point olarak ayarlıyorsunuz ondan sonra repeater ı seçip istediğiniz modemi seçin en sonunda kaydedin ve kapatın o kadar.

   Cevapla
 5. Anonymous

  ben bu urunu kullandım ve yaklasık suan test ve kullanım durumuyla 5-6 km kadar sorunsuz kullanıyorum ve unu bir adet tp link 3 antenli basit bir access poin ve alıcı olarak 5210g yi kullandım universal repeater moduyla kesintisiz ve kararlı bir şekilde kullanıyorum ve u acces pointten de yaklasık 8 kişi aynı cihazlarla 2-3-5 km esafelerde yayın alıyor ve kullanıyolar en yakın mesafe kullanan bile 1 km ama soyle bir durumu ifade edim ben bu tp link access pointi bir binanın çatısını bir koruma kılıfı yaparak slikonla su geçirmez hale getirerek yaptım ve kesinlikle alıcılar acık alanda hiçbir engel olmayacak sekilde sinyal alıyor

  Cevapla
  1. Anonymous

   hocam peki bu cihaz ile modem arasında binalar var mı. Bende aldım ancak arada binalar olduğu için görmüyor. Tp-linki binanın çatısına açık alana koydum ama yinede olmadı. Arada binalar olunca bende görmedi sizin bağlantılar arasında herhangi bir engel var mı bina gibi. Asıl bağlanmama gereken modemi göremeyince açık alanda 100 e yakın modem buldu onlardan şifresiz olanından birini deneyim dedim. repeater universal repeater olmak üzere hepsini denedim ama o şekildede bağlanamadım. rica etsem nasıl kurduğunuzu anlatır mısınız?

   Cevapla
  2. Anonymous

   hocam dikkat ederseniz hiçbir şekilde aralarında engel yok dedim yani önunde işeyaramaz bir ağaç bile olsa sinyal ciddi oranda düşüyor ve ben bu cihazla 24 db yönlu çanak anten kullanarak 19.4 km de yayın aldım ve cok hızlı girmesede internette istediğim video gezintiyi yapıyorum tek şart önunde engel olmaması en verimli çalısmayı universal repeater veriyor

   Cevapla
   1. ibrahim barış

    60 mt mi 😀 dalgamı geçiyorsunuz yazana bakmayın hiç 60 metreyi deneyen oldumu peki ? ben 30 metrelik mesafede cihaza erişemedim power ışığı hariç diğer led göstergeleri 2 saniyede bir sönüp yanıyor enerji yetersizliğinden 🙁 max. 20 metre arkadaşlar yanılıp 60 metrelik bir hesap plan yapmayın

    Cevapla
 6. Anonymous

  bu cihazı 4 katlı bınanın catı katına kursak o bınanın en alt katı ınternete bu cıhaz uzerınden gırebılırmı acaba kablosuz olarak.?

  Cevapla
  1. Teknik

   Evet rahatlıkla o mesafede bağlantı kurabilirsiniz. Geniş mesafede daha iyi performans için cihazı açık alanda kullanmalısınız. Dış ortamda çalışabiliyor.

   Cevapla
 7. Anonymous

  arkadaslar ben tp-link 5210g aldım 900 mt uzaktaki komsumdan net almayı dusunuyorum benım masa ustu pc de wıeres kar var kablosuz baglantı ları yakalayıp baglanıyo sorum su ben bu 5210 g yi net alacagım yerin catisınamı kursam yoksa kendi oturdugum evin catısınamı kursam hangisine kurup en iyi verımi alabirim yardim edecek bilgili arkadaslara simdiden tesekkur ederim

  Cevapla
 8. Turgut

  merhabalar ben bu cihazı almayı düşünüyorum ama alıcı olarak kullanmak istiyorum verici olarak değil. özelliklerinden 15 ve 54 km mesafeden alabilir diyor ama yorumlara bakıyorum herkes verici yönünü kullanıyor ben alıcı olarak kullanarak nasıl bir sonuç alırım acaba?

  Cevapla
  1. Teknik

   Alıcı olarak gayet verimli kullanılabiliyor. Yanlız uzak mesafeler için arada binalar gibi engel olması sorun yaratabilir. cihzın performansı tamamen bulunduğunuz ortamdaki etkenlere bağlı. Eğer hiçbir engel yoksa rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

   Cevapla
  2. Turgut

   Benim için hiç bir engel olmadan o 15 km mesafen sinyal alıp internete girmesi çok önemli,arada engel olmamması kısmını anladım. eğer 15 km gerçekçi olarak sinyal alıp nete giriyorsa işimi çok iyi görür.

   Cevapla
  3. Anonymous

   zaten bu cihaz alıcı olarak daha başarılı. kablosuzu 15 km ye gönderemezsin ama 15 km den çok çook rahat bağlanabilirsin. arada engel olmaması ESASTIR. eğer arada engel varsa hiç boşa uğraşmayın. sonu hayal kırıklığı olur.

   Cevapla
 9. Anonymous

  ben izmirden salih herkese selam öncelikleap modunda kararlı bir cihaz oldugu dogru fakat alıcı modu yani client modda sorunlu oldugunu bizzat gördüm cihaz uzak mesafe modemlerden ip almakta zorlanıyor buda client modda karşı tarafın modeminin kanalını bulamaması ile ilgili sorunu sayfa yenileyerek kanalı yakalayana kadar deneyin ki veri alışverişi başladıgında bilgisayarınızın ip ayarlarını otomatik ip al yapın.

  Cevapla
  1. Anonymous

   ewet otomatik ip olacak ama kanal ayarıda yapılacak sistem daha stabil çalışmasını istiyorsan böyle. atıyorum karşı taraf 12mb kullanıyorsa sanada 11.80 gelir çok az kaybın olur yok ben kanalı otomatik yapıp kullnacağım dersen o zaman düşmeler kaçınılmaz olur

   Cevapla
 10. Turgut

  bende bitane wireless cihaz ve anten var 1-2 km den bağlantı yapabiliyorum, ben bu cihazı alınca özelliklerinde dediği gibi 15 kmye kadar arada hiç bir engel olmadan sinyal alıp sorunsuzca girebilmem, aldığım sinyali daha güçlü almam gerekir, bendeki küçük cihazdan kat kat fazla daha güçlü alıcısı olması lazım yoksa pek bi işime yaramaz.

  Cevapla
  1. Anonymous

   15 km biraz fazla olur ama ben rahat 6-7 km mesafeden erişim aldım hemde gayet hızlı ve sorunsuz. Kesilme neredeyse hiç olmadı. Birkaç kere çook yaşışlı havada sadece sinyal seviyesi düştü o kadar.

   Cevapla
 11. Anonymous

  eğer binalar arasında yaşıyorsanız ve bina araları sıksa çok fazla uzak sinyal alma şansı kalmıyor. Ben denedim arada çok bina olduğu için 1 km ilerideki modeme bağlanamadım.

  Cevapla
 12. Anonymous

  ya arkadaslar bende baglatırrdım bır tane ortalama 3 cubuk cekıyor ama ınternet o kadar yavas gelıyokı googleye bıle 30 sn belkı baglanıyo.bunun bı ayarı felan varmı.ayrıcan ınt 8 mgbt hız var

  Cevapla
 13. Anonymous

  Allah rızası için şu aletin kurulumunu adım adım anlatacak biri yok mu? illalah ettirdi bana 1 haftadır kuramadım

  Cevapla
  1. Anonymous

   hocam ben hala kuramadım baştan sona başka modeme bağlanmak için kademe kademe anlatırmısınız

   Cevapla
 14. Anonymous

  ben repeater modda kurdum ve uzaktaki modeme bağlandım mac adresini falan yazdı kaydettim ama bağlantı yaptığımda internete girmiyor ip adresinide doğru almıyor sanırım

  Cevapla
 15. Anonymous

  Evet arkadaşlar şimdiye kadar bu konu ile o kadar çok mail aldım ki bu konuyu artık bu forumda resimli olarak anlatmaya karar verdim.
  İlerde video ya çekip video linkini de göndereceğim.

  1. İlk önce modem in ip sini öğreniyoruz.
  Airties için : 192.168.2.1
  Tplink adsl modem için 192.168.1.1 dir
  ben airties kablosuz modemim ile yapacağım.
  2. modemin kablosuz güvenlik ayarlarını açıyoruz ve wep 64 bit bir şifre veriyoruz.
  örnek :1234567890 (10 karakter) bir yere not ediyoruz.

  3. tplink in 192.168.1.254 olan adresini benim modemim airties (192.168.2.1) olduğu için 192.168.2.254 yapıyoruz. Bunun için 192.168.1.254 adresine girip
  user:admin password:admin
  Soldaki menüden network u seçiyoruz
  ip adres : 192.168.2.254
  subnet mask : 255.255.255.0
  gateway : 192.168.2.1 yapıp saVe i seçiyoruz

  4. 192.168.2.254 üzerinden tekrar bağlanıyoruz.

  5. uzaktaki bir kablosuz alıcıya bağlanmak için
  sol menüde bulunan wirEless mode i seçiyoruz
  oradan client ı seçiyoruz
  altta bulunan survey i tıklıyoruz
  açılan sayfada modemimizi bulup sağ tarafta bulunan connect i seçiyoruz.
  save seçeneği ile yapmış olduğumuz değişikliği kaydediyoruz.

  6. solda ki wireless mode seçeneği altındaki security setting i seçiyoruz
  WEP seçeneğini tıklayıp
  Type : Automatic
  WebKeyFormat : Hexadecimal
  Key 1 : 1234567890 yazıp key type i ni 64 yapıyoruz.

  save ile kaydediyoruz.

  7. Soldaki menüden DHCP yi seçiyoruz.
  DHCP server : disabled
  start ip adress : 192.168.2.100
  end ip adress : 192.168.2.200
  adress lease : 120
  default gatewayy : 192.168.2.1 (modemin ip adresi sizin ki ne ise)
  primary dns : 192.168.2.1 (modemin ip adresi sizin ki ne ise)

  save ile kaydediyoruz.

  işlem bu şekildedir.

  ————— bilgi paylaştıkça artar———————–@Lacchy@

  Cevapla
  1. Burak

   kardeş wep keyi seçin diyosunda benim bağlanmak istediğim modem wpa kullanıyor. wpa seçeneğinide seçemiyorsun. Ne yapmalıyım?

   Cevapla
 16. Anonymous

  TP-LINK TL-WA5210G 54M Wireless Access Point Outdoor ve kullanma kılavuzunda belirtilen TP-LINK TL-ANT2424B 24dBi 2,4Ghz Outdoor Anten aldım şartlara uygun şekilde bağlantı yaptım 2 km mesafeye bile sinyal ulaşmıyor değilki kataloğuda belirttiği gibi 52,6 km olsun kandırıyorlar sakın uzun mesafeye sinyal ulaşıyor diye bu cihazları satın almayın.

  Cevapla
 17. Anonymous

  5210g ile parabol anten arasında TP-LINK TL-ANT24PT PIGTAIL ANTEN KABLOSU nu kullanman lazım. Bu şekilde yaptın ise tplink ayarlarından external anten tipini değiştirdin mi. Değiştirdin ise antenler tam karşılıklı olarak birbirini görüyormu. Biz uzak mesafelerde sinyal i alacağımızda ya dürbün kullanıyoruz veya 2 kişi karşılıklı Ap sinyal değerlerine bakarak görüyoruz. Bir de uzak mesafen bağlantı için birini Ap olarak diğerini Client olarak ayarla.

  2 km yi antensiz bile görür. Sen parabol antenle yönünü düzgün ayarladığın takdirde cihazlarda arıza yoksa bağlantı kurmama gibi bir şey yok.

  Obje Bilgisayar – Karaman
  —————–lacchy—————–
  Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

  Cevapla
  1. ibrahim barış

   konu bir hayli ilgimi çekti kaç yıldır bu cihazları point-client modunda kullanıyorum ancak yine uğraşmaya başladım internet aldığım yer değişti tabiki mesafede değişti. Bana pointe point önerildi iki cihazı bu şekilde ayarlanırsa arada kablo varmışçasına interneti iletiyor denildi.fakat yukarı aşağı arada 2 yada 3 km mesafe var kuş bakışı cihazlar bir birini görüyor ufak tefek bir ağaç engelim var sadece cihaz kurulumlarını gerçekleştirdiğim halde sinyal şidddetini 14 db yukarı çıkaramadım tabi bu çok yavaş bir hız demek bu cihazların yönünü yada şiddetini belirleyen bir cihaz vs bir şey var mı ? yada bağlantıyı nasıl sağlamalıyım

   Cevapla
 18. Anonymous

  arkadaşlar evimle arasında 350 mt mesafe olan iş yerimden internet bağlantısı kurmak istiyorum.elimde airties rt 205 ve 206 modellerinde modemlerim var.binalar birbirlerini kısmen görüyor.bu bağlantıyı nasıl sağlarım?bu modemlerden tp 5210g ile sinyal alabilirmiyim?veya farkı bi cihaz önerisi olan varmı?

  Cevapla
  1. Anonymous

   valla adım adım anlatsanız çok makbule geçer ben hala çalıştıramadım bi türlü. tplink ekranında bir sürü modem görüyorum bağlanmak istediğimide seçiyorum bağlandı görünüyor ama internet hiçbir şekilde çalışmıyor.

   Cevapla
 19. Murat

  arkadaslar bu ürünün kurulumu açıklamalı olarak var mı ? ben açtım ne yapacağımı bilemedim internette pek bişey bulamamadım

  Cevapla
 20. Burak

  üstte bi arkadaş client olarak kurulumu adım adım anlatmış. Ama wep keye göre anlatmış. Benim bağlanmak istediğim modem wpa kullanıyor. O ne olacak?

  Cevapla
 21. aydın

  Slm herkese arkadaşlar tplin 5210 anlataçam modemin içine giremeyen arkadaşlar ilkin bilgisayardan ağ bağlantı seçeneğine gidin orda otomodik ip adresi değilde bir alttaki seçeneği tıklayın oradan ele şunu yaz 192.168.1.128 yaz altakinide fareylen tıkla otomatik doldurur kaydett çık darayıçını aç 192.168.1.254 yap tamamdır ayarları yaptıktan sonra modemin ağ bağlantı seçeneğine geri git elen yazdığın ip geri otomatik yap yoksa internet gelmez by

  Cevapla
 22. nordey

  merhaba bu başlık hai hazırda aktifmi acaba

  tp-link-tl-wa5210g bu cihazla backtrack tarcı programları kullanabilirmiyim acaba

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.