Windows 8 geliyor

Microsoft birkaç ay önce Windows 8 ile ilgili bazı ipuçları vermişti. Microsoft Windows 8 ile ilgili bir blog açtı. Bu blogda windows 8 ile ilgili tasarım aşaması ve gelişimi ile ilgili bilgiler paylaşıyor. Windows 8’in beta sürümünün önümüzdeki aylarda çıkacağı ile ilgili söylentiler var. Windows 8 ile ilgili bilinen en önemli bilgi eski Windows sürümlerine göre çok daha fazla değişiklik içermesi ve daha çok kullanım kolaylığı sağlayacağıydı.

Windows 8 geliyor” üzerine 3 düşünce

 1. Anonymous

  windows 7 böyle satmaya devam ederse siz windows 8 ancak hayallerde görürsünüz. Bu satışla microsoft windows 8 i en erken 2012 de çıkarır

  Cevapla
 2. Anonymous

  usb den çalışma özelliği de olacak mış ama ben buna şüphe ile bakıyorum usb’den calismasi icin ilgili sistemin su anki windows mimarisinin disinda, neredeyse sil bastan yazilmasi lazim. len kurulumu 20 gb’a yaklasan bir sistemden bahsediyoruz. zamanla sismesi ise ayri bir fenomen. radikal bir degisiklik zor, windows 7’nin vista’nin teferruatli bir service packinden fazlasi olmadigini hatirlatmak isterim. zaten sil bastan bir sey de yazmaya kasmasinlar, vista 2 cikar cika cika ortaya. bu tasinabilir cihazlar konusunda piyasayi isin uzmanlarina biraksalar biz musteriler icin en guzeli olacak. ellerindeki tekel yuzunden piyasada olusmus bir dengesizlik var zaten.

  Cevapla
 3. Anonymous

  kod sisteminin veya başka birşeyin değiştiği falan yok. Microsoft’un NT den sonraki tüm işletim sistemleri NT üzerine yapılan ilavelerle kodlanmaya devam ediyor.
  Herkesin zannettiği gibi Windows7 de sıfırdan falan kodlanmadı. Zaten vistadan sonra 1,5-2 senede sıfırdan kodlama yapmak imkansızdı.
  8 içinde pek birşey değişmeyecek Vistanın düzeltilmiş halinden sonra 8 de 7’nin düzeltilmiş hali olacak.
  Sonuçta kullandığımız sistem işletim sistemi. Önemli olan üzerindeki uygulamalardır. Tek başına işletim sistemi ile birşey yapamazsınız.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.