Açılmayan Windows’tan bilgilerimi nasıl alırım?

Windows cd’si ile recover etmeyi deneyin. Sorun düzelebilir. Bu işlemi denedikten sonra sorun hala devam ediyorsa ve bilgisayarınızda birdan fazla disk varsa ya da diskinizde birden fazla
bölüm varsa işletim sistemini farklı diske ya da bölüme kurun. Windows açıldığında eski bölüm ve disklerdeki tüm verileri alabilirsiniz. Eğer birden fazla harddisk ve bölümünüz yoksa işletim sistemi kurarken format atmadan kurun ve eski verilerinizi silmesini engelleyin.

Windows kurarak eski bilgilerinizi almayla uğraşmak istemiyorsanız bilgisayarınsaki harddiski çıkarıp başka bir bilgisayara ikinci disk olarak tanıtın ve tüm bilgilerinizi bu şekilde alın. Masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız diskinizi çıkarmak çok zor olmayacaktır.

Bu yöntemler dışında kullanabileceğiniz bir yöntemde usb işletim sistemi ile verilerinizi almaktır. Usb belleğiniz üzerine kurulan işletim ya da cd – dvd ‘den çalışan işletim sistemleri ile bilgilerinizi kurtarabilirsiniz. Bunun için cd ya da usb üzerine kurulu olan işletim sistemini başlatarak harddiskinizdeki verileri usb bellek ya da usb harddiske kopyalayabilirsiniz.

Açılmayan Windows’tan bilgilerimi nasıl alırım?” üzerine 5 düşünce

 1. Anonymous

  benimde bilgisayarım çalısıyor ama ne monitörde bi hareket yok ya elektrik gitmiyor yada ekran kartı yanmıs olabilir diye dusunuyorum. ama kasa çalısıyor bunla ilgli yardımcı olabilirmisiniz hardiskmde onemli bilgilerim resimlerim feln var….

  Cevapla
 2. mhm

  Öncelikle bağlantı kablolarını kontrol edin. İmkanınız varsa bilgisayarınız kapalı iken başka bir monitör takıp öyle açın görüntü geliyorsa sizin monitörde sorun var demektir. Taktığınız monitörde de görüntü yoksa ekran kartından olabilir.

  Cevapla
 3. Anonymous

  bazı bilgisayarlarda çift ekran kartı olabiliyor. Biri onboard biri normal ekran kartı. Bunlardan doğru olanına monitör fişini taktığınıza emin olun her ikisine de monitor kablosunu bağlayarak deneyin

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.