Bilgisayar çok geç açılıyor

Bu sorun bilgisayarınız yeni alındığından beri varsa önce bilgisayarınızın parçalarını kontrol edin. Bilgisayarınızın parçaları arasında uyumsuzluk olabilir. Aygıt yöneticisine gidin ve burada üzerinde işaret olan parçaları kontrol edin. Hata işareti olan parçaların sürücülerini internetten indirerek tekrar yükleyin.


Sorun sonradan olduysa ve geç açılmanın başladığı zamanı biliyorsanız bilgisayarınızı bu zamandan daha önceki bir zamana geri yükleyin. Geri yükleme için Başlat – Donatılar – Sistem araçları – Sistem geri yüklemeyi açın.

Geri yükleme sorunu çözmediyse Başlat – Çalıştır kısmına msconfig yazın ve entr’a basın. Sistem Yapılandırma penceresi karşınıza gelecek. Sistem yapılandırma pencersi sekmelerinden Başlatmayı seçin. Başlatma sekmesinin altındaki satırlarda bilgisayarınız açılırken otomatik olan başlayan programların listesi görünecek. Buradan gereksiz programların işaretini kaldırın. Microsoft ve antivirüs ile ilgili olanlar dışında diğerlerinin işaretini kaldırabilirsiniz. Bu işlemden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Tüm bu işlemler sorunu çözmez ise bilgisayarınıza virüs taraması yapın. Bilgisayarınızda virüs olabilir.

Bilgisayar çok geç açılıyor” üzerine 3 düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.