Cd’den önyükleme yapılmıyor

Windows yükleme cd’sini taktığınız sırada cd’den önyükleme için bir tuşa basın yazısı çıkmıyorsa ya da herhangi başka bir işletim sistemi kurarken cd ya da dvd’den Boot edemiyorsanız bilgisayarınızın açılış ekranındaki tuş açıklamalarına dikkat edin. Bu açıklamalarda Fonkisyon tuşlarından bir tanesi bilgisayarınızın
Boot yani hangi ortamdan başlatacağınızı seçmenizi sağlayacak menüyü açtığını gösteriyor olması gerekir. Hangi F tuşunun Boot menüyü açtığını tespit ettikten sonra o fonkisyon tuşuna basın ve menüden cd ya da dvd ile başlatmayı seçin.

Bilgisayarınızın Boot menüsünü bulamadıysanız bilgisayarınızın biosuna girin. Biosta Boot menü başlığı altında bilgisayarınızın hangi ortamdan boot etmesini istiyorsanız seçin, en üst sıraya getirin ya da ilk başlatılacaklar arasında birinci sıraya getirin.

Tüm bu yaptıklarınızdan sonra bilgisayarınızı yine cd ya da dvd’den başlatamıyorsanız kullandığınızı cd ya da dvd’nin boot edilebilir olup olmadığını kontrol edin.

“Cd’den önyükleme yapılmıyor” için 4 yorum

  1. benim sorunum biraz farklı herhangi bir dosya eksik veya silinmiş olabilir diyor ve ön yükleme yarıda kesiliyor sorun ne olabilir veya hangi dosya silinmiş olabilir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.