Facebook Zaman Tüneli ile Yenileniyor !

Facebook en çok poke’lama yapılan ilk zamanlardan bu yana oldukça fazla yenilik yaptı. En popüler sosyal ağ sitesi olmasından dolayı kullanıcıları daha sosyal yapmak için elinden geleni yapıyor. Kullanıcıları, özellikleri ve uygulamaların giderek arttığı hemen hemen herkesin üyesi olduğu Facebook’ta eskisinden çok daha fazla vakit geçiriyor.


Facebook bu ilgiye karşılık vermek ve sistemini dahada geliştirmek için bir takım yenilikler yapacağını duyurdu. Bu yeniliklere göre Facebook eskisinden çok daha basit bir arayüze sahip olacak. Facebook kullanıcıları istedikleri özelliklere ve uygulamalara eskisinden çok daha hızlı ve basit bir şekilde erişecek. Yeniliklerin ilk adımı ise zaman tüneli. Zaman tünelinde endinize özgü bir görüntü ile kapağınız, hayat hikayeniz ve uygulamalarınız gibi bölümler olacak.

Yenilenecek Facebook’ta hayat hikayenizi anlatabileceğiniz bir bölüm olacak. Bu bölümde isterseniz videonuzu ekleyebileceksiniz. İsterseniz tüm bebekliğinizden şimdiki yaşınıza kadar olan fotoğraflardan bu bölüme koyabileceğiniz kendinize bir zaman tüneli oluşturabileceksiniz.

Zaman tünelinde bir kapak sayfanız olacak. Eğer isterseniz Facebook sayfanızda istediğiniz herhangi bir görüntü koyabileceğiniz bir kapağınız olacak. Bu kapak oluşturduğunuz zaman tünelinde kullanıcıların ilk göreceği görüntü olacak.

Hayat hikayenizi başından sonuna kadar anlatabileceğiniz yeni bir bölüm olacak. Bu bölümde en popüler gönderilerinizi ve fotoğraflarınızı öne çıkarabileceksiniz.

Uygulamalar bölümünde ise en sevdiğiniz filmler şarkılar ve uygulamaları belirtebilirsiniz.

Facebook Zaman Tüneli ile Yenileniyor !” üzerine 12 düşünce

 1. Anonymous

  insanları tembelliğe amelelige nete bağımlılığa daha cok alıstıracaklar. bence uyusturucu madde gibi yasaklamaları lazım 5 6 yasındaki cocuklar bile gününn yarısını facebokta geciriyor cok yazık…..

  Cevapla
 2. Anonymous

  facebookun asıl amacı zaten istihbarat düşünsenize bir kişinin tüm bilgileri bulunuyor. o kişinin en yakın akrabaları belirtiliyor en yakın arkadaşları ve diğer arkadaşları belli herşey her bilgi var. o an ne hissettiği nelerden hoşlandığı görünebiliyor. Hangi görüşlere sahip olduğu yaptığı yorumlardan çok kolay çıkarılabilir. Adamın neye eğilimi varsa hepsi hepsi çıkarılabilir. Yani bir insanın hayat akışını aynı yukarıdaki yazıdaki gibi çıkarlıyor ee ne yapılacak bunlar sizce dersiniz hepsi ama hepsinin bir amacı var. evet insanlar sosyal olmak istiyor belki ama bu kadarda değil şimdi yeni uygulamalar çıkmış bu uygulamayla insanlar akraba bağlı olanları birbirlerinin özel alanında gösteriliyor. Biraz kafası çalışan biri bu bilgilerle neler yapabilir tahmin edin.

  Cevapla
 3. Anonymous

  facebook önemli bilgilerin görünmesi açısından tehlikeli ama insanlar gerçekten eskisine göre en azından biribirinden haberdar ve ulaşamadığınız eski arakadaşınızı ya da herhangi birini çok rahat bulabiliyorsunuz. Akrabalar çok açık belli oluyor diyorsunuz ama günümüzde akrabalar biler birbirlerinden bihaber facebook sayesinde ben bir çok akrabamı artık rahatça takip edebiliyorum bu çok hoşuma gidiyor ve yaşadığımı hissediyorum varsın benim bilgilerimi görsünler ne olacak benim gizlenecek bişeyim yok

  Cevapla
 4. Anonymous

  birgün hayatımızı gözlerimizin önünde film şeridi gibi geçirecekler o zaman görecem ben sizi facebookcular

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.