İnternet kotam neden hemen doluyor ?

Önce internette en çok kota harcıyan site türlerinden bahsedelim. Kota düşmanı sitelerin en başında video siteleri geliyor. Eğer günde bir çok kez youtube gibi sitelere girip video izliyorsanız kotanız ayın başında dolacaktır. Bu sitelere girmeyi azaltırsanız kotanızın dolmasını önemli ölçüde azaltacaksınız.


Memeleketimizde diziden geçilmediği için bir çok insanımız izleyemediği dizileri daha sonra internet üzerinden izliyor. Tabi bu şekilde kotanız hızlı bitmiş oluyor.

Msn ya da Skype gibi programları kullanarak sık sık görüntülü ya da sesli görüşme yapıyorsanız kotanız buna fazla dayanamayacaktır.

Oynadığınız Online oyunlar varsa bu oyunlarda kotanızı bitirebilir.

Gazete okumak, msn gibi programlarda sadece yazı ile mesajlaşmak, postalarınızı kontrol etmek ve okumak, video içermeyen web siteleri arasında gezinmek internet kotanızı doldurmaz.

Bu olayların hepsi sizin bilgisyarınız ile ilgiliydi. Oysa kotanızın çabuk bitmesi ile ilgili başka nedenler de olabilir. Eğer kablosuz modem kullanıyorsanız şifrenizin olduğundan ya da şifrenizin sizden başka kimsenin bilmediğinden emin olun. gerekirse modem ve kablosuz ağ şifrenizi değiştirin. Komşunuz sizin internetinizi kullanıyor olabilir.

İnternet kotam neden hemen doluyor ?” üzerine 4 düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.