Modeme nasıl şifre koyarım?

modemBu işlem her modeme göre değişebilir. İnternet explorere ya da başka bir tarayıcının adres bölümüne 192.168.1.1 ya da 192.168.2.1 yazın. Bu iki ip numarası genelde modemlerin kullandığı ip numaralarıdır.

Eğer karşınıza kullanıcı adı ve şifre soran bir ekran çıktıysa modem sayfasına ulaştınız demektir. Bu kısımda modem kullanıcı adı ve şifrenizi girin. Eğer kullanıcı adı ve şifrenizi bilmiyorsanız modem kitapçığına bakın. Genelde kullanıcı adı admin şifre admin ya da kullanıcı adı admin şifreyi boş olarak girmeyi deneyin. Bunlardan biri ile modeme giriş yapabilirsiniz. Eğer giriş yapamazsanız modem kitapçığını kontrol edin.

Modem kitabındaki şifrelerde olmuyorsa modem üzerinde reset düğmesini bulun ve modemi resetleyin (Resetleme işlemi ile modemdeki internet ayarlarınızda dahil tüm ayarları kaybedeceksiniz Bu işlemi yapabilmek için modem internet ayarları gibi diğer ayarları da yapmanız gerekecek)

 

Modeme girdikten sonra modem menülerinden Araçlar ya da ayarlar seçeneğine girin.  Burada modem şifrenizi değiştirebileceğiniz bir başlık mutlaka bulunur. Kablosuz şifresini değiştirmek isterseniz Wireless Security ya da Güvenlik sekmesine girin ve kablosuz şifreleme türlerinden birini seçerek şifrenizi belirleyin. Tüm bu işlemlerden sonra modeminizi kapatın ve yeniden açın.

Modeme nasıl şifre koyarım?” üzerine 6 düşünce

  1. Anonymous

    modeme limit koymak istiyorum modemin ayarlarında QoS menüsünün altında Trafik Sınırlandırma ve bant Genişliği Yönetimi seçenekleri var bunlardan yapacağımı düşünüyorum ama beceremedim nasıl olacak. CoS1den CoS6ya kadar download ve upload sınırları var fakat bunları seçtiğimde yani kendi bağlantımı Cos1 e diğer bağlantıyı Cos2 ye koyduğumda kendi hızımda sınırlanıyor. En azından doğru yoldamıyım bi fikir verirsenin sevinirim. Bide bu Cos sınırları 50000Kpbs değerinde ben karşı bağlantının hızını 10kb\s indrmek istiyorum 10a mı indiricem yoksa 1000e mi anlamadım:D Bu arada modemim Airties RT-206v1TT yeni modellerden .

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.