Oyunlar açılmıyor

Ekran kartınızın sürücülerini kontrol edin. Görüntü ayarlarından Ekran kartınızn doğru kurulup kurulmadığını ve herhangi bir çakışma olup olmadığını kontrol edin. Çalışmayan oyun cd’sinin sağlam olduğundan emin olun gerekirse başka bir bilgisayarda aynı cd ya da dvd ile kurmayı deneyin.
Bilgisayarınızın diğer özeliklerinin çalışmayan oyunların minimum gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını kontrol edin. Eğer oyun başlangıç ekranı geliyorsa oyun ayarlarından grafik özelliklerini minimum konumuna getirip deneyin. Yukarıdakilerde sorun yok ise bilgisayarınıza virüs ve kötü amaçlı yazılım taraması yapın. Sistem kaynaklarını aşırı kullanan virüsler oyunların açılmasını engeller.

Oyunlar açılmıyor” üzerine 5 düşünce

 1. Anonymous

  bilgisayarım kurulan oyunlar açılmıyor hemde hiçbiri açılmıyor ekran kartımı sorunlu acaba

  Cevapla
  1. Teknik

   Ekran kartı driverlarının kurulu olduğunu ya da doğru kuruluğp kurulmadığunu kontrol edin.

   directx sürümünün yeni versiyonunu yükleyin.

   Eğer daha önce çalışıyorsa çalışılan güne bilgisayarı geri alabilirsiniz.

   Cevapla
 2. fehmi

  need for speed run oyunu açılmıyor. nvidia geforce driver version 275.33 olarak görünüyor. Olması gereken 285.38 imiş ben bu yazılım ı nereden bulabilirim.

  Cevapla
 3. Anonymous

  bende crysis ve gta çalışmıyor ekran kartından mı anlayamadım directx hatası verdi yeniden son sürümü kurdum ama yine olmadı ekran karti driverinin yeniden kursam düzelirmi acaba

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.