Web sitemi Bing’e nasıl kaydederim ?

Webi sitenize ziyaretçi gelmesini istiyorsanız arama motorlarına kaydetmelisiniz. google arama motorları arasında en popüleri olsa da web sitenizi diğer arama motorlarına kayıt etmeniz ziyaretçi sayınızı artıracaktır.
Microsoft ‘un bing arama motoru Microsoft’unda destteği ile giderek popülerleşiyor. Bing arama motoruna sitemizi kayıt etmek işimize yarayacaktır.

Bing’e kayıt olmak için bir microsoft hesabımız olması gerekiyor. Eğer msn hotmail hesabınız yoksa önce bir Microsoft Live hesabı oluşturun. Hesap oluşturduktan sonra aşağıdaki linke tıklayın. Bu link sizi microsoft bing webmaster tools sayfasına yönlendirecektir.

http://www.bing.com/webmaster

Microsoft Live kimliğinizi ve parolanızı girin. Şifrenizi girdikten sonra karşınıza bing webmaster tools ana sayfası gelecektir. Bing webmaster tools’da sitenizi bing arama motoruna kayıt etmek için gerekli işlemleri yapabileceğiniz bölümler bulunuyor. Ana ekranda Home sekmesi altında sayfanın aşağılarına doğru Add Site butonuna basın. Sitenizin tam adını yazılmasının isteneceği küçük bir ekran açılacaktır. Bu metin kutusuna sitenizi yazın ve Submit düğmesine basın. Sitenizin gerçekten sizin olup olmadığını doğrulamak için bing sizden Verify Ownership ekranı altında sitenizi doğrulamanızı isteyecektir.

Doğrulamayı iki şekilde yapabilirsiniz.

 1. Seçenek: BingSiteAuth.xml dosyanızı bing sitesinden bilgisayarınıza indirin. İndirdiğiniz BingSiteAuth.xml dosyasını sitenizin root dizinine kopyalayın. http://www.sitenizinadı.com/BingSiteAuth.xmladresine giderek dosyanızın kopyalandığından emin olun. Webmaster tools ekranından verify butonuna basarak işlemi doğrulayın.
 2. Seçenek:  Genel içinde , , , , etiketleriyle tarihinde tarafınadan gönderildi.

Web sitemi Bing’e nasıl kaydederim ?” üzerine 3 düşünce

 1. Anonymous

  2. seçenekte (meta)
  böyle bir kod veriyor. Meta bölümüne ekleyin yazıyor Ama meta’nın anlamını bilmiyorum, tam olarak nere eklicez?

  Cevapla
  1. Teknik

   Web sitenin html kodları arasına ekleyeceksiniz. Kodlar arasında META ile başlayan satırların bulunduğu yere ekleyebilirsiniz. Ücretsiz hazır bloglardan birini kaydediyorsanız her bloğun html kodlarını görmenizi sağlayan bölümleri mevcut.

   Örneğin Blogger’da Şablon’dan Html’yi Düzenle seçeneği ile html kodlarına ulaşılabilir.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.