Windows Tanımlanamayan Ağ Sorunları

Windows Tanımlanamayan Ağ Sorunlarının nedeni bilgisayar, modem, kablolama, isp gibi bir çok farklı noktadan olabilir. Kontrol etmeye bilgisayardan başlayabilirsiniz.

Bilgisayarınızın Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni açın. Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni denetim masasında ya da ekranınızın sağ alt köşesindeki ağ işaretine tıklayarak
açabilirsiniz. Sağ tarafta Temel ağ bilgilerinizi görüntüleyin ve bağlantılarınızı kurun başlığı altında ağ haritanızı göreceksiniz. Bu harita üzerinde herhangi bir hata işareti görüyorsanız bu hata işaretine tıklayın ve sorunu Windows’un çözmesini deneyin. Sorun çözülmediyse Windows size sorunla ilgili bilgiler ve varsa hata kodu verecektir. Bu bilgiler ve hata kodu ile internet üzerinde araştırma yaparak hatanın tam olarak neden kaynaklandığını görebilir ve düzeltebilirsiniz.

Sorunu bu şekilde de çözemezseniz ağ ayarlarını kontrol edin. Ağ haritanızın altında Yerel Ağ Bağlantısına tıklayın. Açılan Yerel Ağ Bağlantısı Durumu penceresinden Özellikler butonuna basın. Açılan Yerel Ağ Bağlantısı Özellikleri penceresinin ortasındaki listeden Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) satırına çift tıklayın. Karşınıza Internet Protokolü sürüm 4 Özellikkleri penceresi gelecektir. Bu penceredeki ayarların tümünün otomatik olarak al seçeneği seçili olduğundan emin olun. Gerekirse ayarları bu şekilde değiştirin ve Tamam butonuna basın. Daha sonra tekrar tamam butonuna basarak pencereleri kapatın.

Ağ ve Paylaşım Merkezi penceresinin sol tarafında Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin yazısına tıklayarak Ağ Bağlantıları ekranını açın. Burada kullandığınız ağ bağdaştırıcısına (Yerel Ağ Bağlantısı ya da Kablosuz Ağ Bağlantısı gibi) sağ tıklayarak devre dışı bırak seçeneğine tıklayın. Daha sonra tekrar bağlantı üzerinde sağ tıklayarak etkinleştir seçneğine tıklayın.

Ağınız hala tanımlanamıyorsa kablonuzu kontrol edin. Gerekirse başka bir kablo ile deneyin. Kablosuz ağ kullanıyorsanız eski modem bağlantılarını kaldırın ve kablosuz ağınıza yeniden şifre girerek tekrar bağlanın.

Sorun modeminizde olabilir. Modeminizin ayarlarını açarak kullanıcı adınızın ve şifrenizin girilip girilmediğinden ve doğru olduğundan emin olun. Gerekirse modem ayarlarını resetleyerek terar modem kurulumu yapabilirsiniz.

“Windows Tanımlanamayan Ağ Sorunları” için 14 yorum

  1. Öncelikle bu sitede kendimi harika hissettiğimi söylemek istiyorum. sorunlarımın pek çoğunun çözdüm gerçekten yararlı. Bende burada kalmak ve mümkün başkalarına yardım etmeyi isterim

    birkaç gün önceden beri, tanımlanamayan Ağ uyarısı alıyorum sistemimde yalnızca bir ağ ve kablolu bir bağlantı bulunuyor.
    Vista veya XP de asla bu tür bir sorunla karsılamadım router firmware güncelleme ve benim NIC sürücüleri güncellendim ipconfig /all ile ayarları kontrol ettim yine olmadı

  2. bu telekomla başım belada tüm bunları denedim emin oldum sorunun benden olmadığına ama internetim çalışmıyor. telekom adsl i arıyorum hala sizin bilgisayarınızda sorun vardır diyor kafayı yedirecekler bana başka bi internet alıcam ne önerirsiniz.

  3. bende de aynı 10 gündür denemediğimiz yol kalmadı ttnet ten kaynkaklanıyor bencede tanımlanamayan ağ yazıyor modemi bilgisayar görmüyor elle ıp giriyorum modemin sitesine giriyorum o şekilde orda adsl internet bağlantısı var yazıyor ama sayfalar açılmıyor … ((TCP/IPv4 sağ tıklayıp özellikler 192.168.2.2 en altta ise 192.168.2.3 yazında tanımlanamayan ağ a bastığımda modemim görünüyor öyle girebiliyorum modem airties rt-212

  4. windows 7 tanımlanamayan ağ kablosuzda şifre hatası veriyor nedenini bulamadım yardım a dostlar yandııım

  5. Ağ bağlantısı üzerinden paylaşıma açık klasörlere ulaşamıyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.