HDD Regenerator ile diskinizi onarın

HDD Regenerator harddiskinizdeki bad sectorleri onarmanızı sağlayana faydalı bir programdır. Bu program eski zamanlarda bozuk harddiskleri onarmaya çalıştığımız zamanları hatırlatıyor.  Bazılarınız belki de NDD (Norton Disk Doctor) ile disk kontrolü yaparken bozuk kümeleri düzeltme esnasında çıkan sesleri hatırlıyordur.


HDD Regenerator disk üzerindeki fiziksel olarak bozulmuş bad sectorlerin büyük çoğunluğunu düzeltebiliyor. Harddisk üzerindeki mantıksal bozuklukların ise tamamına yakınını düzeltiyor. Programın demo versiyonunu bir çok siteden indirebilirsiniz. Program boyutları 8-10 MB arasında.  HDD Regenerator yazılımını kurmanızda çok basit.

Program kurulduktan sonra karşınıza küçük bir pencerede HDD Regenerator programı açılacaktır. Üst kısımdaki regeneration menüsünden Start process under windows seçeneğini seçtiğimizde HDD Regenerator disk onarma işlemini windows çalışırken yapacaktır.  Bu seçeneğe tıkladığınızda  Choose Drive to Process başlığı altında hangi diski onarmak istiyorsanız o diski seçin ve Start Process’e tıklayın. Karşınıza dos ekranında bir pencere gelecek.

Bu ekranda aşağıdaki seçeneklerden birini seçerek işleme devam edeceksiniz. Hangi seçeneği seçmek istiyorsanız klavyeden o seçeneğin başındaki sayıyı tuşlayın.

 Choose action on HDD 1: 232 Gb in 488392065 sectors  MAXTOR

    1. Scan and repair
    2. Scan, but do not repair (show bad sectors)
    3. Regenerate all sectors in a range (even if not bad)
    4. Show Statistics

Enter choice [ ]

                    

  1.  Seçeneği seçtiğinizde HDD Regenerator diskinizi tarar ve onarır.
  2.  Seçenek ise sadece tarama yapar onarma yapmaz.
  3.  Seçenekte verdiğininz bir aralıkta regenerate yapar.
  4.  Seçenek ise rapor bilgileri verir.

“HDD Regenerator ile diskinizi onarın” için 6 yorum

  1. Selam. Emeğin için sağol kardeş. 1 TB Samsung harici hdd açmıyor şuan tarama yaptırıyorum inşallah faydası olur. Yanlız açıklamalar yarım kalmış gibi 1 seçeneğini seçtikten sonra ikinci bir tercih ekranı geliyor ordanda biri seçip devam ettim umarım doğrudur, tarama bitiminde ne olacak bizim yapmamaız gereken birşey var mı açıklamamışsın sonucu buraya yazarım saygılar

  2. Kardeş eğer flash diske yada cd ye yazıp boot edip işleme başlarsan daha kesin sonuç alıyorsun.

  3. Merhaba ben şöyle bir sorunum var. Bilgisayarım üç adet diske bölünmüştü. HDD Regenaratör ile bakım yapmak istedim sanırım yanlış bir seçim yaptım ama ne yaptığımı bilemiyorum. Bilgisayarım sekmesine girdiğimde şu anda sadece C: diski görünüyor, E: ve F: disklerini artık göremiyorum. O disklerde de önemli dosyalarım vardı. Tekrar eski haline nasıl döndürebilirim. Yardımınız için şimdiden çok teşekkürler….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.