Godaddy Domain Transferi

Domain transferi yaparken yabancı bir firmadan aldıysanız ve yabancı diliniz yoksa problem yaşama olasılığınız çok yüksek. alan adınızı başka bir firmaya transfer işlemi gerçekleştirdiğiniz için alan adınızın kayıtlı olduğu firma işlemleri biraz karmaşıklaştırarak bunun gibi ufak tefek zorluklar çıkarabiliyor.

Godaddy firmasından aldığınız bir alan adını başka bir firmaya transfer etmek istediğinizde transfer esnasındaki yapılan işlemlerden bazıları gözden kaçabiliyor. Şimdi sırasıyla


 1. Godaddy panelinize girerek transfer etmek istediğiniz alan adının transfer kilidini kaldırın. Bu işlem için önce alan adınıza tıklayın ve özelliklerinin bulunduğu ekrana gelin. Bu kısımda ekranın sol tarafında Locked:Locked başlıklı satırın sonunda Manage yazısına tıklayın. Açılan küçük pencerede işaretini kaldırın.
 2. Locked satırının 3 satır altında Authorization Code: kısmını göreceksiniz. Bu satırın sonundaki Send by Email yazısına tıklayarak ve transfer kodunu kayıtlı mail adresinize gönderilmesini sağlayın.

 3. Alan Adı Transferi yazımızdaki 1. adımı uygulayarak transfer etmek istediğiniz firmadan transfer kodunu girmenizi sağlayacak maili gönderilmesini sağlayın.
 4. Transfer etmek istediğiniz firmanın gönderdiği mail içindeki linke tıklayarak açılan sayfadaki gerekli alana transfer kodunu girin ve işlemi onaylayın.
 5. Godaddy size transfer ile ilgili transfers@godaddy mail hesabından  Transfer of alanadiniz.com konulu bir posta gönderecek. bu posta içindeki linke tıklayarak alan adınızın tranfer işlemini görüntüleyen godaddy sayfasına gidin.
 6. Açılan sayfanın ortasında Accept / Decline yazısını göreceksiniz. sayfanın sol üs köşesindeki aktif olan butona tıklayın ve çıkan sayfada Accept ‘i seçin.

Bu işlemlerden sonra transfer işleminiz başlamış olacaktır.

Godaddy Domain Transferi” üzerine 3 düşünce

 1. Anonymous

  bende çok ızdırap çektim odaddy den yeni domain alacak olanlar uzak dursun benden söylemesi transferde her türlü zorluğu çıkarıyorlar

  Cevapla
 2. Anonymous

  teşekkürler internette sanki ağız birliği edilmiş kimse bu konudan bahsetmemiş çok işime yaradı ve domainimi transfer ettim en sonunda sırf bu işi beceremeyeceğim için ne zamandır transferi yapmıyordum

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.