Windows Sistem Kurtarma Seçenekleri

Windows herhangi bir sebepten dolayı açılmıyorsa yapmanız gereken ilk işlem Windows Sistem Kurtarma Seçeneklerini kullanmaktır. Bu seçeneklere bilgisayarınızın düğmesine basarak açtığınızda F8 tuşuna basarak ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki seçeneklerden ilk olarak Başlangıç onarmayı deneyebilirsiniz. Başlangıç onarma bilgisayarınızın açılması esnaısnda kullanılan dosyaları tarayarak sorunlaru otomatik olarak düzeltir ve bilgisayatınızı sorunsuz bir şekilde yeniden başlatır.
 
Eğer başlangıç onarma başarılı olamıyorsa Sistem Geri yükleme işlemini deneyin. Sistem geri yükleme ile bilgisayarınızı öndeki bir zamana geri yükleyebilirsiniz. Bu geri yükleme sadece sistem dosyaları ve programlarla ilgilidir. Hiçbir verininiz etkilenmez ve kaybolmaz.
Sistem Görüntüsü Kurtarma seçeneği ile daha önceden oluşturduğunuz sistem görüntüsünü geri yükleyebilirsiniz. Bu seçenek ile daha önceden olşuturduğunuz sistem görüntüsü ile bilgisayarınızın diskindeki tüm dosyaları geri yükleyebilirsiniz.
Windows Bellek Tanılama seçeneği ile donanımsal hataları kontrol edebilirsiniz.
Komut İstemi profesyonel kullanıclılar için konulmuş bir seçenek. Komut İstemi ile daha önceden anlattığımız chkdsk gibi komutlar ile kurtarma işlemi yapılabilir.
Komut İstemi ile ilgili yazılar

Windows Sistem Kurtarma Seçenekleri” üzerine 3 düşünce

  1. Anonymous

    yardima ihtiyacim var sistem kurtarma seceneklerinden sistem gei yukleme acilmiyor /ne yapabilirim…

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.