Ammyy ile En Kolay Uzaktan Erişim

Teknik destek açısından uzaktan erişim yazılımları uzun süredir yoğun bir şekilde kullanılıyor. TeamViewer gibi yazılımlar teknik desteği oldukça kolaylaştırdı ve hızlandırdı. Kullanıcı bilgisayarlarında meydana glen herhangi bir arıza durumunda  çok basit bir şekilde bilgiyarın internet erişimi olduğu sürece uzaktan erişim programlarının küçük küçük dosya boyutları sayesinde sitesinden indirerek anında müdahele edilebiliyor. Team Viewer’da programın dosyasını sitesinden indirdikten sonra bilgisyarınıza kurarak uzaktan destek alabiliyor ya da destek verebiliyorsunuz.


 Ammyy ise TeamViewer gibi diğer uzaktan erişim yazılımlarından çok daha basit ve hızlı. Programın dosyasını sitesinden sadece indirip çalıştırmak uzaktan destek almaya ya da vermeye yetiyor. Ammyy’nin ücretsiz versiyonunu ana sayfadan Start working with Ammy Admin (it’s free) butonuna basarak indirebilirsiniz. Yazılımın Free versiyonu haricinde Starter, Premium ve Corporate sürümleri bulunuyor.


Programı sitesinden indirip çalıştırdıktan sonra karşınıza yukarıdaki gibi Ammyy penceresi gelecektir. Bu pencerenin solundaki ID’niz başlığı altında bulunana numara size uzaktan bağlanacak destek uzmanına vererek bilgisayarınıza bağlanmasını sağlayabilirsiniz.

Siz uzaktan bir bilgisayara bağlanarak destek verecekseniz. Bağlanmak istediğiniz bilgisayara Ammyy’ yi kurdurtuktan sonra karşı taraftan Ammyy penceresinin sol tarafaındai ID’niz başlığı altınaki numarayı isteyin. Kendi Ammyy pencerenizin sağ tarafındaki İsteci ID’si başlığı altındaki metin kutusuna karşıdan aldığınız ID’yi girin ve Bağlan butonuna basın.

“Ammyy ile En Kolay Uzaktan Erişim” için 3 yorum

  1. uzun süredir teamviewer kullanıyordum ama bir süre bedava kullandıktan sonra beş on bağlantıda 3 ya da 5 dakikalık bir süre veriyor ve bağlantıyı kesiyor ve programı bir kaç dakika kullanamıyorsun bu kullananamama durumu 5 10 dakikaya kadar uzuyor artık bu durum beni çok sıktı internette araştırdım bu ammyy programını buldum geröekten çok küçük basit ve kullanışlı

    arayüz daha tam teamviewer kadar hızlı ve ergonomik olmasada gayet başarılı bir performansı var ve ayrıca hiç süre kısıtlaması olmuyor onlarca makinaya bağlandım hiç sorun çıkarmadı

    artık ammyy kullanıyorum ve uzaktan erişimin gerektiği destek ve başka işler için kullananalara kesinlikle tavsiye ederim anında kurun ve kullanın sonrada istediğinize bağlanın.

  2. ammyy süper bir program ilk çıktığında team e de öye diyorsuk hiç firewall ayarı yapmadan uzaktan erişim veriyordu ama ammyy aynı işi cok daha basit bir şekilde yapıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.