Bilgisayarımın ağırlaşmaması için ne yapmalıyım?

Bilgisayarınızı yeni aldınız ya da yeni format attınız ama bir süre sonra bilgisyarınızın yavaşlamasından şikayet ediyorsanız ve bu durum sürekli başınıza geliyorsa yapmanız gereken daha doğrusu yapmamanız gereken bir kaç şey var.
 

  1. Bilgisayarınıza antivirüs programı kesinlikle kurun bazı bilmişler antivirüs programı çok ağırlaştırıyor kurma diyenler olabilir. ama bu ilk etapta bilgisayarınızn daha hızlı çalışmasını sağlayabilir ama zamanla internetten bilgisayarınıza virüsler bulaşabilir. Bulaşan virüsler bilgisayarınızı antivirüs programından çok daha fazla yavaşlatacaktır. O yüzden kurun. Belki antivirüs programları arasından çok fazla sistem kaynaklarını kullananları sıralayarak en az kaynak tüketeni seçebilirsiniz.
  2. Kullanmayacağınız her gördüğünüz programı kurmayın. Bu programları kaldırsanız bile bazı kalıntılar sistemi yavaşlatabilir.
  3. Windows güncellemeleri ve uygulamaların yeni sürümleri daha fazla bellek ve işlemci tüketebiliyor. Bu yüzden eğer gerekli değilse yeni sürüm uygulamal kurmayın. Kuracaksanızda bu kurduğunuz uygulamanın istediği minimum özellikleri temin edin.
  4. Gereksiz servisleri durdurun.
  5. Bilgisayarınızın ram ve ekran kartı gibi parçalarını değiştirerek .daha yüksek güncel parçalar ile upgrade yapın

“Bilgisayarımın ağırlaşmaması için ne yapmalıyım?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.