Twitter’da Takipçi Sayısını Artırma

Twitter son zamanların en popüler sosyal ağlarından biri. Bir çok kullanıcı farklı amaçlar için twitter’ı kullanmaya başlıyor. Kimileri daha çok arkadaş ve izleyiciye sahip olmak istiyor kimi ise daha popüler olmak istiyor. Twitter artık şirketler için de çok önemli bir hal almaya başladı. İnternet kullanımının büyük bir kısmı twitter ve facebook gibi sosyal ağlara kaydığı bu zamanda bu sosyal mecralarda bulunmamak kesinlikle şirketler için bir kayıp olacak. Bu nedenle artık televizyon yayınlarında ve reklamlarında her yayın ya da reklamın bir köşesinde twitter adresi veriliyor. Peki twitter’da nasıl popüler olacağız ve izleyici sayımızı artıracağız?

Twitter’da diğer sosyal ağlar gibi ilgi odaklı bir yapıda çalışıyor. O anda kim dikkat çekerse o kişi popüler olabiliyor. Bu nedenle yapmanız gerekenleri sıralayalım

 1. Düzenli aralıklar ile tweet gönderinBu şekilde sürekliliğiniz olacak ve sizi izleyenler hergün sizi takip etmiş olacak. Her gün takip edildiğinizde ise daha çok tanınır ve tweetleriniz zamanla retweetlenir.
 2. İlgi çekici tweetler atın

  Her gün tweet atabilirsiniz. Ancak bu tweetler hiçbir anlam ifade etmiyor ise çok fazla popüler olma şansınız olmayacak. O nedenle güncel konular ya da ilgi ve merak uyandıracak konulardan kendi yorumunuzuda katarak tweet atmanız izleyici sayınızı günden güne artıracaktır.

 3. Tweet atarken dilbilgisi kurallarına uyun

  Bu durum internetteki her ortamda çok önemli ve dikkate alınması gereken bir konu. İmla kurallarına uyulmadığı zamanlarda anlam kargaşası yaşanabilir ve yazdıklarınız anlaşılamayabilir.

 4. Aktif olanları sizde takip edin.

  Gönderdiğiniz tweetleri sürekli retweet eden ve size sürekimesaj atanları sizde takip edin.

 5. Önemli kişileri takip edin

  Ünlü sanatçı, politikacı gibi kişileri takip etmeniz her zaman yararınıza olacaktır. Bu kişileri takip edenlerden izleyici gelebileceği gibi profilinize bakanlarda takip ettiğiniz bu ünlülerden etkilenerek sizi takip etmeye başlayabilir.

 6. Rastgele kişileri izleyin

  Kişi listelerinden sırayla sizin ilgi alanınıza yakın veya aynı beğenileri yapmış kişileri izlemeye alabilirsiniz. Bir süre sonra onlarda sizi izlemeye alacaktır.

 7. Sizi takip edenler ile takipçi sayılarınız arasında çok fark olmasın

  Her önünüze çıkan kişileri takip etmeye başlarsanız. Bir süre sonra aşırı yüksek bir takip ettiğiniz liste oluşacaktır. Bu sizin hesabınınızın dikkate alınmamasını sağlayabilir.

 8. Takip ettiğiniz kişi listesini azaltabilirsiniz

  Takip etmek istemediğiniz kişileri takip listesinden çıkarabilirsiniz. Bu listeden çıkarmak karşı tarafa iletilmeyecektir. Karşı taraf sizi takip etmeye devam edecektir.

 9. Mesaj yazmadan link göndermeyin

  Mesaj yazmadan sadece link göndermeyin. Bu şekilde insanlar bu mesaja tıklamaz ve dikkate almazlar.

Twitter’da Takipçi Sayısını Artırma” üzerine 4 düşünce

 1. Anonymous

  bende başkalarını ekleyerek baya takipçi yaptım ama çok kastım gözlerim yorulu eklemekteen tabi bi süre sonra eklediklerimin hepsini tekip etmeyi bıraktım hihihi 😉 sizde öyle yapabilirsiniz.

  Cevapla
 2. Anonymous

  twitter in sahibi her on tweeten 43 kuruş kazanıyormuş bizim millette paso tweet atsın elalemin adamına para kazandırsın ne ala yahu kardeşim bakın bütün büyük ülkeler bu tür sosyal paylaşım programlarını kendileri yapıyor ve teşvik ediyor biz neden yapmıyoruz anlamıyorum herşeyimiz ithal bari bunu kendimiz yapalım olmazmı

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.