Facebook Zaman Tüneli Ayarları

En gencinden yaşlısına kadar hemen hemen herkesn kullandığı Facebook bir süredir tanıttığı ve kullanıcılarına geçiş yapılmasını tavsiye ettiği Facebook Zaman Tüneli ile ilgili isteğinize göre bir çok ayarlama yapabilirsiniz.


İlk önce eğer zaman tüneline geçmemişseniz ve Facebook sizin ana sayfanızda sürekli Zaman Tüneline Geçin diye bir uyarı vermiyorsa facebook arama metin kutusuna Zaman Tüneli yazın ve çıkan ilk satıra tıklayın. açılan pencerede Zaman tüneline geçilmesi ile ilgilii butona basın.

Zaman tüneline geçtikten sonra Facebook görünümünüzün tamamen değiştiğini göreceksiniz. Bu değişiklik bir çok kullanıcının alışmakta güçlük çekeceği düşüncesi ile Zaman tüneline geçmemem düşüncesi içine giriyor.

Facebok kulanıcılarını düşünerek ilk Zaman tüneline geçişte sadece zaman tünelini sizin görebileceğiniz şekilde açmaktadır. Bu kısımda yapmak istediğimiz ayarları yaptıktan sonra yayınla ile zaman tüneline geçmiş olacağız.

En üstte bir profil resmi belirleyin. Daha sonra sağ taraftaki Kapak ekle butonu ile arka plan için bir kapak resmi ekleyin. Bilgilerini güncelle düğmesi ile iş, eğitim, aile, iletişim bilgileri gibi temel bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Zaman tüneli ile ilgili gizlilik ayarları en çok sorulan sorular arasında. Aslında bu ayarların bir çoğu çok basit bir  şekilde tek bir yerden yapılabiliyor. Facebook Zaman tünelindeyken Bilgilerini güncelle butonuna basın buradaki ayarlardan herhangi birisi için deneme yapalım. Temel Bilgiler başlığı altındaki düzenle butonuna basın. Buradaki bilgilerden herhangi bir satırın sonunda aşağı ok ile gösterilen butona tıkladığınızda o bilgilier ile ilgili tüm gizlilik ayarlarını yapabilirsiniz. Örneğin o bölümdeki doğum tarihini seçerek doğum tarihi bilgisinin ssadece arkadaşlarına ya da herkese görünebilir yapabilirsiniz. Bu menüdeki özel seçeneği ile bilgilerinizin sadece belirli kişiler tarafından görünmesini sağlayabilirsiniz.

Facebook Zaman Tüneli  üzerindeki herhangi bir yorumunuzu veya paylaşımızı gizlemek istiyorsanız. O yorum ya da paylaşım kutusunun sağ üst kısmına geldiğinizde görünnen butona basarak açılan menüde zaman tünelinde gizle seçeneğini seçin. Bu şekilde yorum ya da paylaşımınız gizlenmiş olacaktır.

Facebook ile ilgili diğer haberler


Facebook Çeviri Hizmeti Geliyor

Facebook Zaman Tüneli Ayarları” üzerine 71 düşünce

 1. Anonymous

  zaman tüneli facebook un çıkardığı en tırt yenilik. resmen içine etti koca sosyal platformun. Kimsenin geçmek istememesinin nedeni de bu bence. Adamalrın tüm hayatını bir çırpıda herkeze gösteriyorsun e be eeeyyy facebook sana sormazlarmı tüm bilgilerim maymun götü gibi açıkta hemen herkez görüyor diye.

  Cevapla
 2. Anonymous

  facebook anasayfada şu anda gösterilecek başka gönderi yok mesajı çıkıyor face de mi bir hata var

  Cevapla
   1. hüseyin balaban

    laptopumda zaman tünelimde sadece iki gönderi gözüküyor diğerleri gözükmüyor..ama cep telefonumda her şey normal ve hepsi gözüküyor..laptopdaki durumu nasıl düzeltebilirim?

    Cevapla
 3. Anonymous

  GERÇEKTEN ŞU EN ÜSTE YAZAN ARKADAŞA KATILIYORUM İÇİNE SIÇTINIZ ZAMAN TÜNELİ ADI ALTINDA..HANGİ GERİZEKALI BU AYARLARI YAPTIYSA BİR SON BULSUN ARTIK TÜM DÜNYAYLA ARKADAŞ OLMAK İSTEMİYORUZ SALAKLARRRRRRRRRRR

  Cevapla
 4. Anonymous

  facebookda zaman tüneline geçiş butonu çikmiyorr nerede bu buton bi kere istememiştim hayır dedim o zamandan beri yok yardım ltüfen pls

  Cevapla
 5. Anonymous

  moral motivasyonu sıfırladı bende bu zaman tüneli içinde ediyim çıkaranın geçen gün geçtim zaman tüneline aşağıya doğru neler yaşadığımı sanki ölürken insanın gözü önüne gelen dedikleri film şeridi gibi geçti gözümden. Eski manitalarımı gördüm baktım hatırladım eski sevgililerimle yaşadığım o anlar ftooğrafları hepsi bir bir çıktı karşıma öçok uyuz oldum resmen nostalji yarattı bana otomatik oalrak geçirmiyorlarsa geçmeyenler geçmemelerini tavsiye ederim benim gibi bombok bir duruma düşebilirsiniz.

  Cevapla
 6. Anonymous

  facebookta zaman tüneline geçtim ama geçtikten sonra profil resmini koyamadım herşeyi denedim olmuyor face neden bu kadar uyuz bi yere oyduki bu ayarı anlamıyorum yapamıyorum yardım edermisiniz

  Cevapla
  1. Anonymous

   ben koyarım oda sana kapak olur şaka şaka 😀 kapak resminin ayarlardan profil kapak resmini koyabiliyorsun neyini yapamadın cok basit

   Cevapla
 7. Anonymous

  facebook zaman tunelinde resimleri başkaları görmesin istiyorum bu ayarları nasıl yapabilirim

  Cevapla
 8. Anonymous

  Zaman tünelini iptal edilmesi ile ilgili benim kullanıcımdan arkadaşlarıma mesajlar gidiyor bu nedir?

  Cevapla
 9. Anonymous

  ZAMAN TÜNELİNDE başkasının sayfasında yaptığım yorumları neden görmesini istemediğim kısıtladığım işiler görebiliyor

  Cevapla
 10. Anonymous

  ya baskasının resımlerıne yaptgımız yrumlrı neden anasyfada yayınlanıyo bıde bu nasıl kaldırabılırz

  Cevapla
 11. Anonymous

  merhaba arkadaşlar. ben zaman tüneline geçtim fakat zaman tünelimi sadece ben görebiliyorum. arkadaşlarım eski face şeklinde görebiliyorlar ne yapmalıyım.? arkadaşlarımın zaman tünelimi görmelerini istiyorum. :/ yardımlarınız bekliyorumm . 🙁

  Cevapla
 12. Anonymous

  bende katılıyorum. başkası benim zaman tünelimde olduğumu göremiyor ama bende zaman tünli gözkyor

  Cevapla
 13. Anonymous

  ya ben zaman tüneline geçtim ama yayınla seçeneğini görmediğim için yayınlayamadım ve baskası girince profilime zaman tüneli gözükmüyo normal profil gözüküyo ama ben girince zaman tüneli yardımcı olurmusunuz ?

  Cevapla
 14. Anonymous

  arkadşlar yardımcı lursanız sevınrım ya zamn tuneline gectım albumum altındakı seceneklr aktıf degıl kımın gorebılıcegnı nasıl yapabılım tıkladgım dıyor bu fotografların hedef kıtlesnı tek tek degıstrebılırsnız…. neden aktıf degıl o secenek bende

  Cevapla
 15. Anonymous

  albumun altındakı kımın gorebılcegı secengı aktıf degıl 4 albumum var 3 de aktıf bırnde degıl nasıl yapabılırm

  Cevapla
 16. Anonymous

  facebook zaman tünelinde da başkasına yaptıgım yorumları diğerleri görmesin nasıl yaparım bu işlemi

  Cevapla
 17. Anonymous

  bu zaman tüneli herhalde zaruri olmayacak gibi baksanıza hala zaman tüneline geçmemişler çatır çatır öyle kullanıyor keşkem bende geçmeseydim

  Cevapla
 18. Anonymous

  profil resmimin altında düzenlememe rağmen temel bilgilerin bazıları görünmüyor (örn:doğum tarihi)daha önceden görünüyordu ne oldu anlamadım yardımcı olurmusunuz

  Cevapla
  1. silent

   1)Fotoğraflar. -Albümler örneğin -Profil fotoğrafları teker teker sadece ben yapabilirsin ya da kimlerin görmesini istiyosan.
   2)Zaman tünelinde kpak fotoğrfları herkese açıktır. Gizlenmez.
   3)Albümler. -Profil resimleri. Bunları teker teker tıklayarak sağ üst köşeden sadece ben yapabilirsin.Başka türlü olmuyor.

   Cevapla
 19. Sirenetta

  Ben ne zaman bir bağlantı paylaşsam gizlemediğim halde başka gönderilerimden bazıları kayboluyor, kaybolanların bir kısmını mobilden görebiliyorum ama ne yapmam lazım.

  Cevapla
  1. Anonymous

   yüklediğiniz uygulamaları kaldırıp deneyin bazı uygulamalar siliyor olabilir. Çünkü uygulamalar duvara erişebiliyor. Ayrıca facebook’unda çok düzgün çalıstıgı söylenemez bazen bu hataları bir çok kişi alıyor.

   Cevapla
  1. Anonymous

   facebookta zaman tünelinde mesajlarımı sadece arkadaşlarıma göstermeyi nasıl yapabilirim

   Cevapla
 20. Anonymous

  zaman tunelınde gızlenen bıldırımler nasıl gerı alınır. paylastıgım bazı seyler vardı onla silinmis yada ben silmisim tam hatırlamıyorum ama onları gei getirmek isyiyorum bunu yapabilen varsa benden 100 tl çalışır

  Cevapla
 21. Anonymous

  facebook zaman tüneli paylaşımları gizleme seçeneği varmı varsa nerede yahu ben bi türlü bulamadım

  Cevapla
  1. silent

   proiline gir.en sağda sohbet bölümünün hemen yanında yukarıdan aşağıya sırasıyla Günümüz, 2012, 2011, 2010, 2009 yazıyo işte geçmişe onlkra tıklyıp dönüp yaptıgın hreket dökümünü görebilirsin sonra da teker teker silebilirsin tamamını aynı anda silemezsin.

   Cevapla
 22. Anonymous

  facebookta zaman tüneline geçip daha sonra değiştirip tekrar nasıl zaman tüneline geçilir

  Cevapla
 23. silent

  Lütfen yardım.Yeni arkadaş olduğum kişileri haber kaynagında neden sadece ben görüyorum? Tüm ayarlara baktım yok herkese sordum bilen yok. “…. ile arkadaş oldu.” yazısını herkes görsün istiyorum. 1yıldır bu sorun gitmedi zaman tuneline gecince gider sandım gitmedi. Millet sanki kimseyle arkadaş olmuyorum ya da siliyorum sanıyo yok sildiğim filan. ben görüyorum.kimse görmüyo başkasının facesinden de baktım görünmüyor.

  Cevapla
  1. Anonymous

   tam olarak öyle bir ayar yok ama facebook gizlilik ayarlarından Zaman Tüneli ve Etiketleme kısmına girin orada istedğinizin farklı bir durumunu bulabilirsiniz.

   Cevapla
 24. Anonymous

  facebook da zaman tünelinde önce bir şeyi gizlemek ve sonra o gizlemeyi geri getirmek nasıl yapılıyor?

  Cevapla
 25. Anonymous

  facebook zaman tüneli fotoğraflar albümünü kaldırmak istiyorum ama yapamadım yardım edermisiniz.

  Cevapla
 26. Feray celhan

  Ben facebook hesabımda Nilgün kiraci celhan arkadaşımı şuanda göremiyorum aradığımda bulamıyorum. Ve ortak olan arkadaşlarımda da onu göremiyorum. Aynı sorun ondanda var oda beni göremiyor. Yardımcı olabilirmisiniz

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.