Apple Dünyanın En Değerli Markası

Apple, uluslararası değerlendirme kuruluşunun yaptığı araştırma sonucu 70 milyar dolar marka değeriyle dünyanın en değerli markası konumunda. Marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance‘ın yaptığı marka değerlendirmesi ile en değerli 500 markası seçildi. Geçen yılın değerlendirmesinde en değerli marka google’dı. Geçen sene 8. sırada olan Apple, bu sene ise google‘ı geride bıakara en değerli marka listesinin birinci sırasına oturdu. iPhone ve iPad gibi apple’ın bu konuma gelmesini sağlayan ürünlerin yeni modellerinin çıkmasıyla birincilik dahada sağlamlaşacak ve gelecek yıllarda da Apple’ın yerini almayı başarabilecek firma göremeyebiliriz.

Değerlendirme listesine maalesef hiç Türk markası giremedi. Bu bizim hala daha çok yolumuz olduğunu çok acı bir şekilde gösteriyor. Bir tane bile bir türk markası olmaması ne konumda olduğumuzuda gösteriyor.

En Değerli 20 Marka

 1. Apple
 2. Google
 3. IBM
 4. Mc Donalds
 5. Microsoft
 6. Coca cola
 7. At&t
 8. Marlboro
 9. China mobile
 10. GE
 11. ICBC
 12. vodafone
 13. Verizon
 14. Amazon
 15. Wallmart
 16. Wells fargo
 17. UPS
 18. Hp
 19. Deutsche Telekom
 20. Visa

Apple Dünyanın En Değerli Markası” üzerine bir düşünce

 1. Anonymous

  yazık valla bize cok yazık hakkaten ilk 500 muz cumhuritei firmaları bile var neredeyse bizden birşirket yok bizmiyiz şimdi cok hızlı gelişen dünyanın yeni güclerinden biri bizmiyiz bırakın Allahaşkına rezilliğimizin daniskası bu işte buna bakın n kadar büyük oldugumuzu görün bir markamız bile yok bu dünya ve geleceğin dünyası markaların dünyası hangi ülkenin çok markası varsa o ülkeler büyüktür ve bizim hiç markamız olmadıüı için biz hiiiiiiiç ama hiiiiiiç büyük değiliz demekki üzülüyorum durumumuza. kendimizi kandırıyoruz

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.