Kaldırılamayan Programlar için Revo Uninstaller

Bilgisayarınıza ihtiyacınız doğrultusunda ya da meraktann veya oyun amaçlı bir çok yazılım kuruyorsunuz. Eğer bir yazılımcı değilseniz uygulama ve programlama yazılımlarından daha çok genelde oyun kurulumu daha çok yapılıyor. Tüm bu uygulama yazılımları, programlama dilleri ve oyunlar gibi yazılımlar bir süre sonra bilgisayarınızın ağırlaşmasına ve performans kaybına neden olabiliyor. eğer fazla disk alanınız ve yeteri kadar belleğiniz yoksa kapasiteden fazla kurulan ve kaldırılmayan yazılımlar kesinlikle bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olacaktır.

Bu gibi durumlarda temizlik vaktinin geldiğini bilirsiniz ve bilgisayarınızdaki yazılımları tek tek incelemeye başlayarak kaldırmaya çalışırsınız. Yazılımların çoğunu kendi kaldırma(uninstaller) özelliği ile kaldırabilirsiniz.
Bir kısmını Windows Program ekle kaldır bölümünden kaldırabilirsiniz. Ancak bazı uygulamalar ya da oyunlar kaldırımada o kadar başarılı olmayabiliyor ve bunları bilgisayarınızdan normal yollar ile kaldıramayabilirsiniz. Bunun için alternatif programlar mevcuttur. Bu prgramların en  çok kullanılanlarından biri olan Revo Uninstaller ile bilgisayarınızdaki kaldırılamayan programları rahatlıkla kaldırabilirsiniz.

Yazılımı indirmek için google’da revo yazmanız yeterli arama sonucunda çıkan ilk satırdan yazılımın web sitesine gidin. Siteden yazılımı download edin. Revo Unistaller’in 30 gün ücretsiz sürümünü indirebilir ya da satın alabilirsiniz. Revo’yu kurduktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Yazılım penceresinin ortasında bilgisayarınıza kurulu olan tüm programların listesini görebilirsiniz. Bu listeden kaldırmak istediğiniz ama normal yollardan kaldıramadığınız yazılımın üzerinde iken sağ tıklayarak kaldır seçeneğini seçin ya da üst menüde kaldır butonuna basabilirsiniz. eğer kaldrımada yine sorunlar yaşıyorsanız üst menüdeki Zorla Kaldır’a basın. Sol taraftaki barda Otomatik Başlatma Yöneticisi ile başlangıç programlarını düzenleyebilir, gereksiz Dosyaları Temizle Seçeneği ile bilgisayarınızdaki tüm geçici ve gereksiz dosyalaraı tarayarak silebilirsiniz.

“Kaldırılamayan Programlar için Revo Uninstaller” için 3 yorum

  1. çoğu zman sorun yasıyorum kurdugum programları silmek ve zaman alıyor. bu program iş görur…

  2. harika bi şey bu belki bir yıldır kaldıramadıgı programların hepsini kaldırdı her şey gönlünce olsun revo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.