Office 2012 Geliyor

Microsoft, en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Office 2012 ‘yi bu yıl içerisinde çıkarmayı planlıyor. Diğer adıyla Office 15 Windows 8 ile mükemmel bir uyumda olacak. Tasarım açısından da windows 8’e uyumlu olacak olan Office 2012 bir çok farklı özellik ve yenilikler ile birlikte geliyor. Muhtemelen 2012’nin ikinci yarısında görmeye başlayacağımız yeni sürüm Office mobil alanda da oldukça yenilikçi olacak. Html ile daha çok bağlatılı olan uygulamalar web uygulamaları arasında daha çok bağlantı ve ortak uygulama kullanım alanı sağlayacak.


Office 2012 Özellikleri

  1. Office 15’in arayüzünde değişikliğe gidiliyor. Bu durum office uygulamalarını yoğun kullananlar için ilk zamanlarda bir sorun yaratsada zamanla ergonomi galip geliyor ve yeni arayüze alışılıyor.
  2. Office 2012 daha çok video kullanacak. Excel, Word, Powerpoint ve Outlook uygulamaları arasında çok raha transfer edilebilecek.
  3. Web ile daha çok etkileşim sağlanıyor. Çok rahat Html temelli dosyalar üzerinde değişiklik ve güncelleme yapılabilecek.
  4. Windows 8’de olduğu gibi dokunmatik işlevlere sahip olacak.
  5. Daha az kaynak kullanacak.
  6. Mobil kullanıma daha uygun olacak. Microsoft bu adımla çok hızlı genişleyen mobil pazardan pay almak istiyor. Mobil pazarı es geçen firma ileride ççok zorluklar yaşayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.