Windows 8 Ön İzleme Sürümü Çıktı

En sonunda beklenen Windows 8 için günyüzüne çıkma günü geldi. Microsoft bir kaç gün önce Windows 8 işletim sisteminin indirilebilir beta (yeni adıyla ön izleme sürümü) sürümünü sitesinde yayınladı. Yayınladıktan hemen sonra yüzbinlerce Windows 8 beta kopyası Microsoft’un sitesinden indirildi. Kuullanıcıların büyük merak ve ilgisine neden olan Windows 8 Microsoft’un sitesinden indirilerek deneme sürümü oalrak herkes tarafından kullanılabilir durumda.

Daha önceki yazılarımızda Windows 8’in eski Windows sürümlerine göre köklü değişiklikler ile geleceğini söylemiştik. Bu değişikliklerin başında Metro arayüzü geliyor. Metro arayüzü bildiğimiz eski windows sürümlerinin masaüstlerine göre oldukça farklı. Windows 8’de başlat menüsünü artık masaüstünde göremeyeceksiniz. bunun yerine gerekli olan uygulama ve diğer araçların kısayollarını masaüstüne dizilmiş ikonlar halinde görüyorsunuz.

Bu tarz görüntü mobil işletim sistemlerine benzerliği ile dikkat çekiyor. Microsoft geleceğin mobile doğru kaydığını farketmiş olacakki windows 8’de bu şekilde bir değişikliğe gitmiş. Muhtemelen Windows 8 ve Windows mobil versiyonu ileride birbirine daha çok benzeyecek.

Windows 8 Ön İzleme Sürümü Çıktı” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.