Dün gece internet çöktü

internet çöktü

Dün akşam saat 21:00 civarlarında istanbul ve diğer bazı illerde internette sorunlar yaşandı. sorun yaşayan kullanıcılar sosyal medyada bu durumu dile getirdi. türkiyenin her yerinden internete bağlanamıyorum mesajları gelmeye başladı. Gece satt 12:00’ye doğru Türk Telekom sorunu düzeltti. Türk Telekom kesintinin neden olduğu ile ilgili bir açıklama yapmadı. Daha sonraki açıklamasında ise altyapı çalışmalarından kaynaklandığı söylendi. eğer çalışma yapılıyorsa ev kullanıcılarının en çok interneti kullandığı zamanda bu çalışmanın neden yapılıyor olması merak ediliyor. Çok daha basit yapılarda bile önemli işlevi yapan birimlerin bir yedeği mutlaka olur. Ama istanbul gibi Türkiye’nin en büyük kısmını barındıran internet kullanıcıları için bir backup sistemi getirilemez mi?

“Dün gece internet çöktü” için 2 yorum

  1. şuan bizim fiber internette kesinti var başka sorun yaşayan varmı superonline fiber kullanıyorum 20 megabit aldık ama bu kesintiler bıktırdı beni telekoma geçmeyi düşünüyorum

  2. Ülkemizde doğrudüzgün bir servis sağlıyıcısı yok ve yakın zamanda da olmayacak.Bunun ise pek çok sebebi var mesela:
    -rekabet yok
    -altyapıyı çok gerekliyse yenilerler kablolar çöplüğe dönmüşse felan
    -1 milyon kulanıcıda şikayet etse şirketleri ciddi anlamda sıkıntı ya sokucak hiç bir durum oluşturamazlar salamasyon açıklamalar ile insanlar geçiştirilir.
    -vb…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.