Google Drive’ı Tanıttı

Uzun zamandır konuşulanların ardından nihayet Google, depolama servisi olan Google Drive’ı tanıttı. Google Drive ile kullanıcılar istedikleri dosyaları kendilerine özel olarak ayrılmış alanda saklayabilecekler. İnternet üzerinden depolama hizmetini uzun zamandır veren başka firmalar bulunuyor. Microsoft Skydrive ve Dropbox gibi bu işte tecrübeli iki depolama hizmetinin yanında Google Drive, Google popüleritesi ile çok sıkıntı çekmeden hızlı bir şekilde hizmeti kullanacak büyük bir kesim oluşturacaktır.

Google Drive, dosya ve belgelerinizin saklanması için size 5 GB’lık bir alan sunuyor. Bu 5 GB’lık alanı hiçbir ücret ödemeden kullanabiliyorsunuz. 5 GB’tan daha fazla bir alana ihtiyacınız varsa 25 GB’lık alanı 2,49 dolar fiyatla satın alabiliyorsunuz. Daha yüksek kapasiteler için alım yapabilirsiniz. Google Drive’da 100 GB alan aylık 4,99 dolar, 1 TB’lık alan ise aylık 49,99 dolardan satılıyor.

Mobile cihazlarda da çok kullanılacak olan Google Drive için Android uygulaması bulunuyor. iPhone ve iPad için ise henüz bir uygulaması bulunmayan Google Drive, Microsoft Skydrive ve Dropbox gibi diğer servislerin yaygınlığı karşısında kısa sürede ios için kullanılablir hale gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.