Harddiskimin Tamamı Görünmüyor?

Bilgisayarınızdaki harddisk mevcut kapasitesinden az görünüyorsa harddisk bölümlere (Partition) ayrılmış ve ayrılmış bazı kısımlarının bölümlenmemiş olmasından kaynaklanır. Bu durumu düzeltmek için bilgisayarınıza sağ tıklayarak açılan menüden yönet’i seçin. Sol taraftaki panelde Depolama başlığı altındaDisk Yönetimine tıklayın. Sağ tarafta bilgisayarınızda mevcut takılı olan disklerin listesini göreceksiniz. bu ekranda bilgisayarınızdaki takılı olan disklerin bölümlere ayırılıp ayrılmadığı da görünmektedir.

Pencerenin alt kısmında Harddiskinizin bölümlerini görecekiniz. Burada harddiskinizin bölümlenmemiş alanı üzerine gelin ve bu bölümde sağ tıklayarak bölümü oluşturabilirsiniz. Bölüm oluşturma esnasında seçtiğiniz alana isterseniz format’da atabilirsiniz. Bu şekilde eksik olan harddiskinizin tamamını görmüş ve kullaunmış olacaksınız.

“Harddiskimin Tamamı Görünmüyor?” için bir yorum

  1. harddiskinin tamamını format atarak görebilirsin. format atmadan önce windows tan disk yönetimine gel orada harddiskin gründüğü yerde üzeri çizgili alanlar olmasi lazım oraların üzeirne gel tıkla format at o zaman harddiskin kaç gb ise hepsini görürsün ayrı diskler olarak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.