İnternet Çok Yavaş Ne Yapabilirim?

yavaş-internetİnternet yavaşlığınızın bir çok nedeni olabilir. İlk olarak modeminize bağlanan başka bir bilgisayarın olup olmadığına bakın. eğer varsa diğer bilgisayar içinde aşağıdaki kontrolleri yapın. ağırlığın sebebi sizin bilgisayarınız olmayabilir. Ayrıca kablosuz modem kullanıyorsanız modeminize kablosuz olarak kaçak bir bağlantı yapılmış olabilir. Bunu kontrol etmek için modem ayarlarınıza girin ve aktif bağlı kullanıcıların olduğu bir ekran olacaktır. Bu ekranda sizin bilgisayarlarınız dışında bağlı olan bir bilgisayarın olup olmadığını kontrol edin. eğer bu işlemi yapacak kadar profesyonel değilseniz geçici süreliğine modem üzerinde genelde bulunan wireless butonuna basarak wifi erişimini kesin. Bilgisayarınızda aşağıdaki kontrolleri yapın.

 • Bilgisayarınızda dosya paylaşım programları kullanıyorsanız ilk olarak bu programları kontrol edin. eğer programlardan herhangi biri çalışıyorsa kapatın.
 • Tarayıcınızdaki yüklediğiniz programlarla gelebilen ask gibi gereksiz toolbarları kaldırın.
 • İnternet hız testi yapın. Arama motorlarına speed test yazarak hız testi yapabileceğiniz bir sürü site çıkacaktır.
 • Virüs programınız yoksa birtane kurun ve bilgisayarınıza kapsamlı bir virüs taraması yapın. Ayrıca bilgisayarınıza virüs dışında farklı zararlı yazılımlar yüklenmiş olabilir. bunun için zararlı yazılımları temizleyen bir program kullanın.
 • windows güncellemelerinin olup olmadığını kontrol edin. bazen service pack güncellemeleri olabiliyor ve bu güncellemeler toplamda 1 tb veri çekebiliyor.

İnternet Çok Yavaş Ne Yapabilirim?” üzerine 16 düşünce

 1. Anonymous

  abi bende de aynı sorun oldu ttnet i aradım sözde düzelttiler ama aynı anlayacagın biz paramızla rezil onlar vezir oluyorlar . şu memlekette bir tane dürüst adam kalmamış

  Cevapla
  1. Anonymous

   internet ya da network bağlantısında bir problem görünüyor. Bu rakamın çok üstünde olması lazım

   Cevapla
 2. berkay

  Bİ OYUN İNDİRİCEM 20 SAAT SURUYOE NASIL Bİ İŞ ANLAMADIM MODEMİ DEĞİŞTİRSEK OLURMU ?

  Cevapla
 3. internetcokyavas

  arkadaşlar bugün internette genel olarak bir sorun var. ben arızayı aradım internet hatlarında İstanbul geneli bir problem oluşmuş. onu gidermeye çalışıyorlarmış bilginize.

  Cevapla
 4. suluman

  benimde internet bugun baya yavaş ne yaptıysam düzelmedi telekomu arıyorum ama onlarda bizde sorun yok diyorlar belki bulunduğunuz bölgede yoğunluk vardır ondan yavaş olabilir diyor.

  Cevapla
  1. DİYAR

   ADAŞİM DENETİM MASASI AĞ VE İNTERNET DİYE BİR ŞEY YAZIYOR ORAYA TIKLA AĞ PAYLAŞIM MERKEZİNE GİR KOBLOSUZSA İNTERNETSE EN SAĞDA AĞINIZ VAR ORADAN GİRİYORUZ VE KABLOSUZ ÖZELLİKLERİ VAR WLAN BAĞLANTI AYARLARINI ETKİNLEŞTİRİ İŞARETLİYORUZ VE YAPILANDIR DİYORUZ VE KAPATIYORUZ DENETİM MASASINI YANİ İNTERNET AYARLARINI SONRA KIZLARLA KONUŞURSUN YİNE:)

   Cevapla
 5. kuarezma

  yaf yine çöktü internet bendesizde nasılx arqadaslar. geberdim kızlarla konusuyodum gitti internet

  Cevapla
 6. siteler açılmıyor

  arkadaşlar bugün sabahtan beri ilginç bir sorun var. belki sizinde başınıza gelmiştir. ben Superonline fiber internet kullanıyorum. sabahtan beri bazı sitelere girmeye çalıştığımda geçersiz adres yada siteye ulaşılamıyor hatası alıyorum. sitede sorun olsa hepsindemi var diycem ama bunlar baya büyük siteler. hala düzelmedi dns ayarlarında bişey var gibi dns ayarlarını değiştirdim biraz düzeldi ama hala ara ara sorun yaşıyorum.

  Cevapla
 7. mahmut

  bıktım bu internet yavaşlığından artık. hocam bir sorun var bugün sabahtan beri genel diyorlar ama adsl kullanmayanlarda bir sorun yokmuş bizim gibi turktelekom adslini kullananlarda varmış varmı böye bir bilgi bilenler söylesin lütfen. yoksa gidip telekomu basıcam artık adsli iptal ettiricem

  Cevapla
 8. gazel

  Virüs programınız yoksa birtane kurun ve bilgisayarınıza kapsamlı bir virüs taraması yapın. Ayrıca bilgisayarınıza virüs dışında farklı zararlı yazılımlar yüklenmiş olabilir. bunun için zararlı yazılımları temizleyen bir program kullanın. <<<< BUNU SÖYLEMİŞSİNİZ PC Yİ TARADIM AMA VİRÜS YOK FAKAT ZARARLI YAZILIMLARDAN KORUNMAK İÇİN HANGİ PROGRAMI KULLANMALIYIM

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.