IOS 5.1 Güncelleme Sorunları ve Çözümleri

Apple’ın cihazlarında kullanıdğı işletim sistemi ios 5.1 sürümü daha önceden yayınlanmıştı. Yeni süsürm ile güvenlik, görsel ve işlevsel bazı kolaylıklar sağlandı. Ancak yeni sürüme geçişlerde daha önceki sürümlerde de olduğu gibi bazı sıkıntılar yaşanabiliyor. Sık karşılaşılan bazı hataları ve çözümlerine bakacağız.

iTunes ile IOS 5.1 güncellemesi yaparken “iPhone için olan yazılımı indirmeyle ilgili bir sorun oluştu. ağ bağlantısı zaman aşımına uğradı.” başlıklı bir hata mesajı çıkabiliyor. bu sorunu düzeltmek için ilk başta iTunes yazılımını tamamen kapatın. Bilgisayarınızdaki güvenlik duvarı ve antivirüs yazılımını devre dışı bırakın. Sorun devam ederse manuel olarak telefondan güncelleyebilirsiniz.

Güncelleme işlemi telefondanda hiç başlamıyorsa dns değişikliği yaparak güncellemeyi deneyebilirsiniz. bunun için iphone içinden ağ ayarlarına gelin. Ip adresi başlığı aldında DNS kısmına gelin. Burada internette çalışır vaziyette olan bir dns girin daha önceden youtube yasağı olduğunda 4.2.2.4 ya da 8.8.8.8 adreslerini kullanılıyordu. yine bu adreslerden birini deneyebilirsiniz.

Bazı durumlarda sorunsuz güncelleme yapıldıktan sonra sorunlar çıkabiliyor. Bunun için son yapılan işlemi geri alabilirsiniz. iTunes ekranında aygıtlar bölümünden geri yükleyi seçerek cihazınızın yazılımını eski haline getirebilirsiniz. Sorun hala devam ediyorsa cihazınızı fabrika ayarlarına almanız gerekebilir. iPhone üzerinden Ayarlar daha sonrada genel kısmına gelin. buradan Sıfırlar menüsünü açarak “Tüm içerikleri ve ayarları sil” seçeneğine basın.

“IOS 5.1 Güncelleme Sorunları ve Çözümleri” için 3 yorum

  1. bu iphone nin ne derdi bitiyor ne taksiti bitiyor bitane aldık geçen sene sorundan kurtulamadık eski samsung telefonum daha iyiydi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.