iPhone’da Fotoğraf Albümlerinin Silinmesi

iphone-fotograf-albumiOS işletim sistemine sahip iPhone’larda bazı durumlarda fotoğraf albümlerinin silinmediği ile ilgil sorunla karşılaşabiliyoruz.

Bunun sebebi ise fotoğraf albümünüzü iPhone’da oluşturmamış olmanızdır. iOS sadece iPhone’larda oluşturulmuş fotoğraf albümlerini silmenize izin veriyor. iPhone’da oluşturmadığınız fotoğraf albümlerini bilgisayarınızzdan silerek senkronize yaptıınızda iPhone’dan silebiliyorsunuz. Apple bunun gibi birçok işlemi nedense kullanıcılarına zor yoldan çözdürüyor. Aynı sorunlar dosya transferinde apple id kullanılması durumunda da karşımıza çıkıyor. Bu gibi durumlarda iPhone üzerinden çok daha pratik bir şekilde sorun çözülebilir.

iPhone’da Fotoğraf Albümlerinin Silinmesi” üzerine 10 düşünce

 1. Anonymous

  günlerce albüm silmeye çalıştım bu sorun beni iphone dan soğuttu diyebilirim en sonunda hellettim teşekkürler böyle bir hatayı iphone nasıl yapar anlamadım kendisi silmesi lazım

  Cevapla
 2. Anonymous

  lütfen ıphone da fotoğraf arşivi nasıl siliniyor bana da öğretebilir misiniz? şimdiden teşekkürler..

  Cevapla
  1. Anonymous

   eğer iphoneda oluşturmadıysanız itunesi açın ve oradan silin itunesten rhaatlıkla silebilirsiniz.

   Cevapla
 3. Anonymous

  “Şuradaki fotografları eşzamanla ” yanındaki kutuyu tikleyip, bende boş olan bir Resimler klasörünü seçtim (0 Fotograf) ve eşzamanla dediğimde silmeyi başardım;)

  Cevapla
 4. zeynep_95

  telefonumun sarjı bıttı ve kapandıktan sonra actıgım zaman albumler bolumunu goremedım.suan sadece fotograflar olarak gozuken bolumde fotograflarıma bakabılıyorum.album sayfası tamamen bos gozukuyor.nasıl duzeltebılırım?

  Cevapla
 5. Namles

  Galerideki yerler bölümünde görünen fotoğrafları nasıl sılebilirim çekmiş olduğum fotoğrafı galeriden sildiğim halde yerlerde görünüyor ve ondan sonra yüzlerce fotoğraf çektim gene ilk görünen o oldu yardımcı olabilirmisiniz

  Cevapla
 6. Celalettin İmer

  iPhone 6 Plus kullanıyorum. iOS’un eski versiyonlarında birçok albüm oluşturuyordum ve iPhone 6 Plus ile çektiğim fotoğrafları oluşturduğum bu albümlere ekliyordum. Bu albümleri silmem gerektiğinde de, silinecek albümün üzerinde parmağımı biraz uzun tutuyordum ve hemen albümün sol köşesinde kırmızı zemin üzerinde bir eksi işareti beliriyordu; ben de bu eksi işaretine parmağımı dokundurunca o albüm siliniyordu. Şimdi niye albümlerin adlarını silemiyorum. Albümün içeriğindeki fotoğrafları siliyorum ama boş albüm klasörünü albüm adıyla silemiyorum.

  Cevapla
 7. Özgür

  Iphone 6 kullanıyorum. Geçen gün telefonumun wifi antenini ve bataryasını değiştirttim. Sonrasında resimleri seçiyorum sil diyorum siliyor ancak sayfayı kapatıp tekrar fotoğraflara girdiğimde sildiğim fotoğraflar tekrar karşıma çıkıyor silinmiyor.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.