Gönderdiğiniz E-postada Adresleri Gizleme

Bazı durumlarda bir e-posta gönderirken birden fazla kişiye aynı anda gönderilmesi gerekebiliyor. Gönderdiğiniz kişilerin bazılarının posta adresini gizlemek isteyebilirsiniz. Örneğin, bir kaç iş arkadaşına gönderdiğiniz postayı gizli olarak aynı anda müdürünüze de göndermek isteyebilirsiniz. Bu tür işlemlerde gizli posta diğer adı BCC’yi kullanabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için Outlook’u açın ve yeni bir posta oluşturun. Yeni posta oluşturduğunuz pencerenin menülerinden Seçeneklere gelin. Seçenekler menüsünde Gizli seçeneğine tıklayın. Gizli seçeneğine tıkladıktan sonra mail adresi yazdığınız adres çubuğunun alt kısmında Gizli satırı görünecektir. Siz bu satıra diğer adreslerin görmesini istemediğiniz mail adreslerini yazabilirsiniz.

Mail adreslerini gizleme aynı anda bir çok kişiye posta göndermek istenildiğinde de sıkça kullanılıyor. Bu tür spam sayılabilecek postalarda mail adreslerini gizleyerek en azından insanların mail adreslerini görmesini engelleyebilirsiniz.

“Gönderdiğiniz E-postada Adresleri Gizleme” için bir yorum

  1. bu tür mailleri genelde spamcılar kullanıyor aslında madem spam yapıyolar kullansalar daha iyi olur adam tüm mail adreslerini eklemiş toplu mail gönderiyor gerçi birden fazl agönderemez büyük ihtimalle ama o gönderdiği mailde bir sürü kişi birbirinin mailini görüyor boyl boyle spam artıyor madem spam yapıcam bcc yapta kimse kimseyi görmesin gerçi ben her spamı işaretliyorum ve spam maile geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.