IPTV Nedir?

IPTV internet protokolü üzerinden televizyon yayını yapan bir teknolojidir.

IPTV ile herhangi bir uydu alıcısı ve çanak anten olmadan yayınları internet bağlantısı üzerinden izleyebilirsiniz. IPTV izlemek için bu teknolojiye özel alıcılar satılmaktadır. Hepimizin reklamlardan tanıdığımız ya da kullandığımız Tivibu IPTV tabanlı bir sistemdir. IPTV ile size aynı anda tüm kanalların veri akışı yerine sadece izleyeceğiniz kanalın verileri geliyor. Bu şekilde hattınızı daha verimli kullanmış oluyorsuuz. IPTV’nin geleneksel yayınlara göre bir çok avantajı bulunuyor. Uydu alıcısı ile izlediğiniz bir yayını o anda izlemeniz gerekiyor. Ancak IPTV’de izlemek istediğiniz bir programı ya da filmi isediğiniz bir zamanda izleyebiliyorsunuz. IPTV reklam verenler için de çok daha kullanışlı bir platform.

IPTV kullananların reklam geridönüşleri ve ilgi alanları çok daha kolay belirlenebiliyor. IPTV’nin bir çok avantajı olduğu gibi bazı dezavantajları da bulunuyor. IPTV yayını internet hattınıza bağlı olduğu için hattınızın kalitesi ve hızı tv yayınını etkileyebiliyor. Tabi bu sorunlar internet hatlarının daha stabil ve daha hızlı olmaya başlamasıyla zamanla azalıyor.

IPTV Nedir?” üzerine 2 düşünce

  1. Anonymous

    şimdi smart tv deniyor adı moda oldu son zamanlarda eskiden ip tvler ile internet üzerinden stream ile izleme imkanı vardı şimdi smart tvlerde direkt olarak internetin tamamını kullanabiliyorsunuz. teknolojinin eski adı IPTV yeni adı ise smart tv

    Cevapla
  2. kemale

    bu bilgilendirmeler için teşekkür ederiz. çok faydalı şeyler veriyorsunuz. çalışmalarınızın devamını dilerim.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.