Apple Samsung’a Galaxy S3 ile İlgili Patent Davası Açtı

Apple, bu sıralar nedense kendi iPhone 5’i çıkarmak yerine başkaları ile uğraşıyor. En son kapışma ise Samsung ile yaşanıyor. Apple, Samsung’a Galaxy S3 ile ilgili patent davası açtı. Apple’ın patent davasındaki iddiası ise iki özellikte patenti kendine ait olan yazılımlar kullanıldığı ile ilgiliydi. Siri ve veri aktarma özelliği olan bu iki yazılım özelliğinin Apple daha önceden patentini almış bulunuyor. Apple bu şekilde Samsung Galaks S3’ün ABD pazarındaki satışını yavaşlatmış olacak. Dava sonucu henüz belli olmadı ama bu gidişle patent ihlallerinden her firma birbiri ile davalık olacağa benziyor. Kimse kimsenin Arge emeğini çalmasın ama gerçekten böyle bir olay yok ise hiç bir firma diğer firmanın ticari imajını zedelemesin. Kaldı ki bu firmaların   bir çok ürünü Samsung fabrikalarında üretiliyor.

Apple Samsung’a Galaxy S3 ile İlgili Patent Davası Açtı” üzerine 3 düşünce

  1. Anonymous

    Apple ne yaparsa yapsın Samsung onun karşısında dimdik duruyor hem ben anlamıyorum madem bütün parçaları samsung yapıyor apple nasıl karşı koyuyor samsunga o zaman samsung üretmiyorum lan senin iphone nin dese iş biter samsung gerçek teknoloji firması elektronik devi ama apple sadeece parça birleştiriyo mac lerde bile artık her parçayı başkalarından alıyo

    Cevapla
  2. | beko |

    Satan şey telefonun hardware’i kadar işletim sistemidir.. İşletim sistemi ios apple’a özeldir ve onun geliştirdiği, karakterli bir sistemdir. Samsung’un kullandığı android ise neredeyse tüm telefonlarda var olan bir sistemdir.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.