Facebook Arama Gizlilik Ayarları

Arama Motoru (Google) Aramalarında Gizlenin

Facebook profilinizdeki kişisel bilgilerin belkide en açık ve tehlikeli olduğu durum arama motorlarında Facebook hesabınızın bulunması ve erişilebilmesidir. İlk olarak bu durumu ortadan kaldırmalısınız. Bunun için Gizlilik Ayarlarından Reklamlar, Uygulamalar ve İnternet Siteleri seçeneği karşısındaki Ayarları Düzenle’ye tıklayarak, Herkese açık arama karşısındaki Ayarları Düzenle butonuna basın. Açılan pencerede Herkese açık aramayı etkinleştir seçeneği başındaki işareti kaldırın.

Facebook Aramalarında Gizlenin

Arama motorlarında olduğu gibi Facebook içinde de bildiğiniz gibi kullanıcılar arama yapabiliyor. Eğer siz herhangi bir ayarlama yapmadıysanız hesabınız Facebook içerisinde arama yapan herkese açıktır. Facebook’ta arama yapanların sizi bulmaması için Gizlilik ayarlarından Nasıl Bağlantı Kurarsın satırı karşısındaki Ayarları Düzenle yazısına tıklayın. Açılan pencerede Adını aratarak seni kimler bulabili ? satırı karşısındaki Butona tıklayarak Arkadaşlar’ı seçin. Bu şekilde Facebook aramalarında sadece arkadaşlarınız sizi görebilecek.

Facebook Arama Gizlilik Ayarları” üzerine 2 düşünce

  1. Anonymous

    facebook son zamanlarda biz ayarları kapatsakta bir yerlerden bilgilerimizi sızdırıyor biyerlere son zamanlarda reklam görmekten bıktım usandım artık face teki tüm gizlilik ayarlarını yaptım neredeyse arkadaşlar bile göremiyecek ama hala gereksiz kalabalık var böyle giderse komple hesabı kapatacam kurtulcam

    Cevapla
  2. Anonymous

    şu zaman tüneli sıktı artık kurtulma imkanı olsa kapatıcam hemen şimdi bir sürü eş dost akraba var kapatırsam ayı olur internette zaman tüneli kaldırma programları falan var sakın onlara aldanıp kullanmayın bu sefer büsütün batıyorsunuz bi zamanlar poker oynuyodum ondanda sıkıldım en sonunda çiftçilik yapayım dedim ama oda baydı beni en iyisi hiç birşey yapmamak bir süredir hiç girmiyorum başım rahat zaten eskisi gibi paylaşımda yok artık. face gizliliği en önemlisi zaten bütün eş dostumun bilgileri var birisi benim hesabımı çalsa hepsini görebilir aynı şekilde benim ekli oodugum bir hesap çalınsa o kişi benim tüm bilgilerimi görüyor ve her türlü kötü durumla karşılaşabiliriz aslında facebook çok tehlikeli ama farkında değiliz arama ve gizlilik ayarlarını iyi yapın sonra çok pişman olursunuz.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.