Microsoft’un Tableti Surface Geliyor

Microsoft, Apple’ın tablet pazarındaki hızlı yükselişine göz dikmiş görünüyor. Tablet pazarında yerini almak isteyen Microsoft Windows 8 işletim sistimine sahip olan Surface modelini tanıttı. Microsoft’un CEO’su Steve Ballmer’ın tanıttığı Surface 10,6 inç ekran büyüklüğüne sahip. Bundan yıllar önce daha hiç bir firmanın tableti yokken Bill Gates elinde tabletle gelecekte bu tür cihazları çok daha fazla kullanacağımızı söylüyordu. O zamanlar kimse Gates’in söylediklerine o kadar inanamamıştı. Ancak şu anda gördüğünüz gibi Tablet satışları katlanarak artıyor. Tek fark var o da tablet kavramını anlatan Bill Gates’in Microsoft’u değil Steve Jobs’un Apple’ı tablette çok daha ileride görünüyor. Microsoft’un tableti Surface, Windows 8 işletim sistemini kullanıyor. Microsoft Surface ile işletim sistemindeki deneyimini en iyi şekildetabletlere aktarıyor. İnce v hafif olacak Surface bu konudada iddialı görünüyor. Microsoft’un tableti dış yüzeyler iin farklı materyaller kullanıyor. İleride iki farklı mimaride satılacak olan Surface ilk olarak Intel işlemcisi ile sunulacak. Daha sonra ise Arm mimariye sahip modeller satışa sunulacak. Surface’i diz üstü bilgisayarlar gibi kullanamabilmeniz için üzerinde kullanabileceğiniz bir destek ile birlikte gelecek. Bu destek ile masanızda rahatlıkla kullanabileceksiniz.

Surface’in belkide en yenilikçi tarafı ise dokunmatik kapağı olduğunu söyleyebiliriz. Microsoft tableti entegre desteği ile masanıza koyduğunuzda dokunmatik kapağını alt kısmında koyarak bir klavye elde etmiş oluyorsunuz. Bu şekilde Surface’in bir notebooktan farkı kalmıyor. Sadece tabletler bir çok işlemi yapmakta insanları zorluyor. Surface’in dokunmatik kapağındaki klavye ile tableti tamamen kişisel bir bilgisayar olarak kullanabilirsiniz. Şimdilik 32, 64 ve 128 GB hafızaya sahip olacak Surface, daha sonra çok daha yüksek hafıza seçenekleri sunabilir.

“Microsoft’un Tableti Surface Geliyor” için bir yorum

  1. microsoft surface tabletler arasında en iyi oldu diyebilirim. çünkü bi kere çok rahat klavyesi var hem tablet hemde laptop daha ne olsun insanlar her türlü işleri için rahat rahat kullanırlar fiyatı konusunda bi şey diyemem çünkü fiyatlarda çok rekabet var çinde bir sürü firma 100 dolara tablet satıyor şimdi microsoft kalkıpta 1000 dolara satarsa bu iş yatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.