Windows 8 Çıktı Kullanıma Hazır

Microsoft’un dünyanın en çok kullanılan işletim serisinin son sürümü olan Windows 8’in satışına başlanmadan önceki son deneme sürümü yayınlandı. Türkçe’de dahil olmak üzere 13 farklı dil desteğiyle indirilmeye hazır olan Yayın Önizleme sürümünü 32 Bit ya da 64 Bit olarak Microsoft’un sitesinden indirebilirsiniz. Microsoft Windows 8’in resmi olarak satışına yıl sonunda doğru başlamayı planlıyor. Windows 8’in ilk test sürümü yayınlanmaya başladığında 1 gün içerisinde 1 milyon kişi yüklemişti. Muhtemelen son Yayın önizleme sürümü bundan çok daha fazla indirilme sayısına ulaşacaktır.

Yeni Metro arayüzü ve İnternet Explorer 10 gibi bir çok yenilik Windows 8 kullanıcılarını bekliyor. Ayrıca Bing Daily, Bing Sport ve Bing Travel uygulamaları da Windows 8 kullanıcıları sahip olacak.   Kullanıcılarına oldukça farklı deneyimler sunacak Windows 8’i Microsoft haziran aynın ilk haftası yayınlayacağını duyurmuştu. Ancak bir sürpriz yaparak ayın ilk gününden kullanıma sunuldu. Microsoft ilk defa farklı bir uygulamaya giderek bu tarihten itibaren Windows 7 işletim sistemi alanlar Windows 8 çıktığında 14.99 USD fiyat farklı ile Windows 8 sahibi olabilecekler.

“Windows 8 Çıktı Kullanıma Hazır” için 2 yorum

  1. şu anda bende indiriyorum nasıl oldugunu çok merak ediyorum biraz microsoftun sitesinde inceledim videolarada baya değişik duruyor bir arkadaşım daha önceki versiyonunu kurmustu oda güzel ama bu çok duzeltilmis hali galiba tabletlerle uyumlu olması öçok güzel adam önce tabet gibi kullanıyor sonra laptopu ceivirp klavyeyle yazmaya baslıyor bence windows 8 iphone ios android falan hepsini yiyecek gibime geliyor daha önceki gibi baba konusur yine herkes susar kızmayın beyler ama baba hala microsoft ve öylede duracağa benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.