Windows Media Player ile Cd’den Müzik Kopyalama

Müzik şirketleri yeni albümleri usb bellekler gibi farklı medyalar ile birlikte satsalarda uzun yıllardan beri kullanılan müzik Cd’leri hala sıklıkla kullanılıyor. Müzik Cd’leri ses kalitesi açısından oldukça tatmin edici ancak müzik CD’lerinin cd üzerine track olarak kaydedildiği dosyaları kopyalamak ne yazıkki herhangi bir dosya kopyalamak kadar kolay olmuyor. Daha önceleri müzik Cd’leri üzerindeki müzik dosyalarını bilgisayara kopyalamak için farklı programlar kullanılıyordu. Ancak bir Windows Media Player’ın son sürümleri Müzik Cd’lerindeki müzik dosyalarını isterseniz bilgisayarınıza ya da başka bir CD’ye kopyalayabiliyor. Yakın zamanda da kullanılacağı görünnen Müzik CD’lerinin geleceği firmaların usb bellekler gibi farklı medyalarda dağıtıma başlamasıyla çok uzun görünmüyor.

Müzik CD’sini Kopyalama

  1. Müzik Cd’sini CD-Dvd sürücüsüne yerleştirin.
  2. Windows Media Player’ın otomatik olarak açılmasını bekleyin. Eğer Windows Media Player otomatik olarak açılmaz ise Bilgisayarımdan Cd sürücüsüne tıklayın. Cd Windows Media Player ile açılmadıysa Ses Cd’si Media Player ile açılmaya ayarlanmamış demektir. Böyle bir durumda Cd sürücüye sağ tıklayarak Birlikte aç’ı seçerek Medi Player ile açabilirsiniz.
  3. Menülerden ya da araç çubuğndan CD’yi Kopyala’ya tıklayın.
  4. Müzik Cd’si içindeki müzik parçaları teker teker kopyalanacak ve Kitaplıklar altında yeni bir klasör oluşturularak buraya kaydedilecektir.

“Windows Media Player ile Cd’den Müzik Kopyalama” için 4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.