DAEMON Tools

DAEMON Tools, bilgisayarınızda CD/DVD- Rom gibi bir optik sürücü bulunmadığı zamanlarda sanal bir optik sürücü işlevini görüyor. DAEMON Tools ile iso gibi Cd ya da Dvd imajı alınmış dosyaları rahatlıkla optik sürücüden çalıştırıyormuş gibi çalıştırabilirsiniz. Yazılım ile birden fazla sanal sürücü oluşturabilir ve kullanabilirsiniz. DAEMON Tools büyük yazılımların ve oyunların vazgeçilmezlerinden biri oldu. Bir çok kullanıcı optik sürücünün hantallğından kurtulmak için DAEMON Tools’u kullanıyor. Programın başka avantajlarıda bulunuyor. Avantajlarından biride aldığınız bir oyunu sürekli sürücüye takıp çıkardığınızda çizilmeler meydana gelebiliyor. Bundan kurtulmak için kullanmak istediğiniz oyun ya da yazılım CD/Dvd’sini iso olarak kopyalarak DAEMON Tools ile kullandığınızda orjinal medyanızı kullanmaya ihtiyacınız kalmayacak ve böylece çizilme derdinden kurtulacaksınız. Program minimum miktarda sistem kaynağı kullandığı için yavaşlık sorununuz olmaz. Genelde Lite sürümü kullanılan yazılımın eğer istenirse ücreti karşılığında daha gelişmiş yeteneklere sahip Pro sürümüde bulunuyor.

Windows ile birlikte Mac için de özel bir sürümü olan DAEMON Tools’u kurduğunuzda sağ alt köşede ikonundan yazılıma erişerek iso ya da benzer formatlarda dosyaları yükleyerek sanal sürücü olarak kullanabilirsiniz.

“DAEMON Tools” için 2 yorum

  1. oyunların vazgeçilmez arkadaşı her zaman çok kullanışlı bir program olodu kendisi beni hç yarıyolda bırakmadı bütün oyonlarımı sayesinde harddsikimde tutuyorum bence bilgisayar ve oyun dünyasının en büyük buluşlarından biri daemon tools

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.