Dvd Yazmak Neden Uzun Sürüyor?

Artık veri taşımak ya da depolama için genellikle taşınabilir harddiskler ve usb bellekler daha çok kullanılmaya başlandı. Ancak Dvd ve Cd gibi optik ürünler eskisi kadar kullanılmasada hala gerektiğinde kullaılıyor. Genelde yedekleme için kullanılan bu optik medyalarda yazım işlemi bir çok kişi için karmaşık gelebiliyor. İlk zamanlar 3. parti yazma programları çoğunlukla kullanılırdı. Zamanla Windows gibi işletim sistemleri kendi içinde yazma işlevi gerçekleştirebilir hale geldiler. Eskisine göre yazım işlevi artık daha kolay olabiliyor. Ancak bu seferde kullanıcılar yazma işlevinin yavaşlığından şikayet eder oldular. Yavaşlık sorunu farklı nedenlerden kaynaklanabilir. Bu nedenleri bulmak için aşağıdaki kontrolleri sırasıyla yapın.

Farklı Dvd/Cd’lerde farklı yazma hızları elde ediyorsanız sorun optik medyadan kaynaklıdır. Bazı Dvd/CD’ler kalitesinden kaynaklı olarak diğerlerine göre daha yavaş yazım hızına sahip olabiliyorlar. Dvd/Cd yazarken en yüksek hızda yazma kapasitesine sahip optik medyaları tercih edin.

Dvd/Cd yazma programları her nekadar kullanıdığınız medyaya göre yazma hızını otomatik olarak belirlese de bazı durumlarda hata olabilir. bunun için eğer yazım için özel bir program kullanıyorsanız ayarlardan yazma hızını kontrol etmenizde fayda var. Daha yüksek bir yazma hızı ayarladığınızda medya yazımı sırasında sorun çıkabilieceğini de unutmayın.

Dvd/Cd yazıcınıza firmware güncellemesi yapmanız sorunu çözecektir. Bunun için yazıcnızın web sitesinde güncel firmware güncelleme dosyalarını indirerek size belirtilen yönergeler ile güncellemeyi yapabilirsiniz. Bu şekilde yazıcınız güncel bir yazılıma sahip olacağı için eğer yazma ile ilgili sorunlarla karşılaşıyorsanız sorununuz düzelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.