Joomla ile Kendi Web Sitenizi Yapın

Joomla, tasarım konusunda çok fazla bir şey bilmeseniz de içerik girilebilen interaktif siteleri basitçe yapmanızı sağlar. Joomla gibi yazılımlara içerik yönetim sistemi (Content Management System) adı verilir. joomla en çok tercih edilen içerik yönetim sistemlerinden biridir. İçerik yönetim sistemleri Web sayfasının kodları ile fazla uğraşmadan sitenin üzerinden veri girişlerini ve yerleşimini site ayarlarını görselleri düzenleyebileceğiniz yazılımlardır. Joomla çok tanınmış bir içerik yönetim sistemi olduğu için bir çok yerli ve yabancı kaynaktan yardım alma imkanına sahip olabilirsiniz. Joomla açık kaynak kodlu ücretsiz ibr içerik yönetim sistemidir. jooml’yı joomla.org adresinden ücretsiz olarak indirerek yükleyebilirsiniz. Sürekli geliştirilen ve yenilenen joomla ile sağlam kullanışlı bir sisteme sahip olursunuz. Joomla için geliştirilmiş bir çok eklenti ile sitenizi zenginleştirebilirsiniz. Eğer yeterli bilgiye sahipseniz sizde eklenti geliştirebilir kullanabilir ve dağıtabilirsiniz. Joomla’nın ayrı yönetim konsolu ile sitenizde online olarak değişiklikler yapabilirsiniz. Sitenizin tasarımını hazır şablonlar ile tamamen ve hızlı bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Joomla yüksek hite sahip siteler için geliştirilmiş ve optimize edilmiş perforamans sunuyor. Ankent gibi bir çok hazır eklentiyi anında kullanabiliyorsunuz. Joomla PHP ile hazırlanmıştır ve MySQL veritabanı kullanıyor. Bu nedenle Joomla‘yı çalıştırmak için sunucunuz bu ikisini desteklemelidir. Sistemi tamamen Türkçe olarak kurabilirsiniz. Joomla arama motoru optimizasyonu ile içeriğiniz ile ilgili aramalarda daha iyi yerlerde olmanızı sağlıyor. Kurulumu çok basit olan Joomla’yı PHP ve MySQL desteği olan her sunucuya rahatlıkla kurabilirsiniz. Kurulum için Joomla’nın en son sürümünü bilgisayarınza indirin ve hosting hizmeti aldığınız sunucuda bir veritabanı oluşturun. Sıkıştırılmış olan joomla dosyalarını açın ve sunucuya yükleyin.

Joomla ile Kendi Web Sitenizi Yapın” üzerine 2 düşünce

  1. Anonymous

    joomla bi ara cok kullanılyırdu ama artık cok fazla kullanılmıyor cünkü wordpress piyasayı silip atı en iyi wordpress o yüzden diğer yazılımların kullanımı yavas yavas azalıyor.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.