Mars’a Yolculuk Yakında

Ay maceralarından sonra Mars’a yolculuk insanlığın yıllardır en çok merak ettiği uzay rüyalarından biridir. Mars ile ilgili o kadar çok film yapıldı ki insanlar neredeyse Mars’a gittiğimizi sanacak kadar şartlandırıldı. Belkide yapılmak istenen buydu. İnsanlar ilk önce Mars’a yolculuğa alıştırılıyor. NASA (Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi) Mars’a yolculuk için çalışmalarına duraksamadan devam ediyor. Bunun için şimdiye kadar en gelişmiş uzay kapsülünü geliştirdi. Orion isimli uzay aracı için 500 milyon dolar harcamışlar. Orion ile ilk uçuş testlerini 2014 yılında yapacak NASA bu uçuşta 3.600 kilometrelik bir seyahat planı hazırladı. NASA 2025 yılında Orion ile bir astreoide inmeyi planlıyor. 2030 yılında ise insanlı uzay aracı ile Mars’a gidileceğini açıkladı. Bu sürede Mars’a gidecek Astronotlar her uzay durumuna karşı yetiştirilecek. Tüm insanlık ve bilim aslında bu yolculuk için gelişim gösteriyor. Mars’a yolculuk yapılabilece zamana kadar çok daha iyi bir teknolojiye sahip olacağımız kesin.

Aslında Ay yolculuğundan sonra Mars görevinin süresi bu kadar uzatılmayabilirdi. Ancak Apollo 18 var olup olmadığı tartışmalarından sonra nedense uzay programları unutuldu. O günleri görebilirsek görüntüleri daha iyi analiz etmemiz gerekiyor. Zira tüm bu programın Hollywood stüdyolarında çekilmiş olma ihtimalini düşünen çok insan var.

Mars’a Yolculuk Yakında” üzerine 3 düşünce

  1. Anonymous

    bende öyle düşünüyorum aya ayak bastıklarında çekilen görüntüler çok şaibeli mesela o bayrağın dalgalanamsı çok komik bir durum ayda hava olmadıgı halde nasıl dalgalanıyor değilmi neyse ben inanmıyorum

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.